Osmiletý syn chce bydlet u otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Saggi
Nováček 7 příspěvků 25.09.14 12:28
Osmiletý syn chce bydlet u otce

S ex spolu nežijeme 6 let, máme spolu téměř osmiletého syna, který chodí do druhé třídy. Problémy nastaly, když nastoupil do 1. třídy a začaly mu povinnosti, domácí úkoly atd. Situace graduje, syn mi neustále vzdoruje, vzteká se, při domácích úkolech dělá naschvály a dává mi patřičně najevo, jak je učením zhnusený. Neustále mi opakuje, že chce jít bydlet k taťkovi, že on je na něho hodnější a on by ho nenutil psát a číst a tam by se mohl dívat déle na TV a hrát hry na PC atd. atd. Už jsem z toho hotová a nevím, jak mám tuto situaci řešit. Přistoupila bych i na střídavou péčí, ale vzhledem k pracovním povinnostem ex to nejspíš nebude možné. O prázdninách byl syn měsíc u ex, když se vrátil, říkal, že už se nemohl dočkat, až bude se mnou. Po nástupu do školy zase hrůza. Ve škole mu to jde, ale doma se chová jak malý terorista. Strašně se změnil a mě to moc bolí :,( Máte někdo podobný problém? Jak jste ho řešili? Děkuji..

Reakce:
Slečna Ferka
Extra třída :D 10272 příspěvků 25.09.14 12:33

Nemám, ale… jděte s ním do poradny. To bych udělala jako první: aby odborník s malým promluvil a zkusil zjistit, proč to dělá atd.

Nemá třeba nějakou poruchu učení? Nebo nemáte doma další dítě, že by to zhoršovalo žárlení?

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 25.09.14 12:46

Bohužel vůbec neporadím, ale připadá mi, že jde spíš o ty povinnosti než o konkrétního rodiče, možná by snad stálo i za to po dohodě s otcem ho opravdu u něj na chvíli nechat, aby s tatínkem zažil i ten běžný školní provoz, to by pak názor možná docela rychle změnil… ale to je jen tip, musí to být fakt složité.

MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1949 příspěvků 25.09.14 13:02

Já teda takovou situaci neznám, ale souhlasím s @fialína taky si myslím, že nejde o konkrétního rodiče, ale o ty povinnosti, že u táty má větší volnost atd. u toho bych asi začala…promluvit si s jeho tátou…

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 25.09.14 13:10

Ty jo, taky mám osmileté dítě. Takže já bych řekla synáčkovi, že ano, ať si to s tatínkem domluví.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 47048 příspěvků 25.09.14 13:10

@Saggi nemam zatim zkusenost, sle podle me si chce maly proste hrat a nic nedelat, o nic jineho nejde. Pokud by to slo, domluv se s otcem, ze i u nej se musi ucit a delat neco do skoly :think: aby si u neho jen nehral

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 25.09.14 13:22

@fialína Souhlas.

Mám syna už o něco staršího, když se po něm něco víc chce tak „odchází k tátovi“. Nejdříve jsem mu bránila a pak jsem mu řekla ať jde. Došel nejdál na chodbu. :)

Saggi
Nováček 7 příspěvků 25.09.14 13:33

@Slečna Ferka Mám s přítelem, se kterým jsem od rozvodu s ex, dceru 14 měsíců. Malý ji má moc rád, hraje si s ní, pusinkuje, ona ho úplně miluje, nikdo ji nedokáže tak rozesmát, jako on. Nad tou možností jsem taky přemýšlela, ale myslím (doufám), že tím to není… Co se týče školy, tak kromě toho, že trochu škrábe, nemá žádné problémy.
@fialína Jednou jsem mu dala s sebou k taťkovi písanku, protože jsme nestihli udělat všechny úkoly, než si ho ex vyzvedl. Úkol měl naškrábaný hrozně, tak jsem se ho ptala, jestli to s ním psal taťka. Malý říkal, že v obýváku neměl na psaní klid, protože taťka nechtěl vypnout TV, tak šel úkol psát do kuchyně a sám. Tak od té doby s ním raději dělám úkoly já.
@blumen Malý je hrozný hračička, už kdysi ze školky jsem měla problém ho dostat domů, teď je to stejné v družině. Na povinnosti si pořád nemůže zvyknout. Doma ho nijak nezatěžuju, chci po něm pouze běžné věci jako úkoly, nachystat rozvrh hodin, odnést si po jídle nádobí do kuchyně, uklidit si hračky. U tatínka zřejmě nemusí dělat nic, naopak tam dělá to, co doma nemůže (třeba vysedávání u počítače).

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 13:39

Já jsem to taky mamce dělala ;) podle mě je to jen vzdor, domluvte se s ex, at mu taky trošku přitáhne mantinely. On si totiž taťka asi vynahrazuje čas s ním, tak ho nechává dlouho si hrát, koukat na TV atd. Pokud je rozumny, zkus mu situaci vylíčit a domluvte se na řešení. Popřípadě i se synkem :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >