Jaká vám pomohla kniha při zvládání náročného dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kristanka
Závislačka 3595 příspěvků 25.09.14 11:00
jaká vám pomohla kniha při zvládání náročného dítěte?

Zdravím, mám hodně náročného syna - ve zkratce při jakémkoliv nesouhlasu sebou hodí o zem, kope, vříská, fyzicky mě napadá. Když má pocit viny, začne se bít do hlavy, už se mi i stalo, že začal bít hlavou do dlažby. Nemůžu už ani říct, že by to byl vzdor, tím jsme si prošli asi rok, tohle je trošku jiné, projevuje tak svůj nesouhlas, konkrétně říká, co nechce, je vzteklý až k amoku. Má dva a třičtvrtě roku, jinak mám mladšího syna 4 měsíce, takže možná i to může mít vliv, ale byl takto náročný i dříve. Brášku má rád. Uvažuju o psychologovi, ale dřív bych chtěla ještě vyzkoušet, jestli to nepůjde řešit svépomocí. Moje otázka - máte někdo podobnou zkušenost a pomohla vám při ní nějaká kniha? Nemám moc času na čtení a potřebovala bych poradit nějakou už osvědčenou, abych zbytečně nečetla neefektivní balast. Díky :kytka:

Máte zkušenost s Ikar: Nejšťastnější batole v okolí?
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 25.09.14 11:03

Tak já neměla náročné dítě, ale i tak mi dost pomohla kniha Nejšťastnější batole v okolí. Akorát už nevím, jak starým dětem se věnuje a jestli ti ještě k něčemu bude. :think:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 25.09.14 11:07

Nerekla bych, ze je narocny… je to docela standardni chovani dvou-triletaka v kombinaci s miminem ;) a vzdor vrcholi prave ted.

Obecne jakakoliv kniha o efektivni komunikaci - neni to o nem, ale o tobe, jestli projevis pochopeni, nebudes ho trestat, ale zkusite spolecne najit reseni (uz je dost velkej, navic sam vyjadruje, co chce/nechce, mohlo by to s nim jit lehce vykomunikovat).

Takze Respektovat a byt respektovan, nejaka ta Naomi (Vychovavame deti a rosteme s nimi), docela pekna byla Sourozenci bez rivality. Vsechno je to na jedno brdo.

Ale je to vsechno dlouhe cteni :think:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 25.09.14 11:08

Tak já mám podobně náročného syna, jsou mu sice teprve 2 roky, ale je to velmi podobné, navíc se mu brzy také narodí sourozenec, tak i toho se bojím. Já jsem zatím také přečetla jen knihu Nejšťastnější batole v okolí, a metody v ní popsané občas fungují, sice ne vždy, ale i tak ji doporučím.

Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 11:14

Kristina:knížka vaše dítě bude do pátku jiné a na mladší dceri zafungovala tak, že to bylo vyměněné dítě doslova tady takový to ted hned chtěla a tak dále a je to zlatíčko.

ale na mladší dceru zatím nic moc nefunguje ta je taková problemovější se mi zdá má takový silný vzdor však prý udajně svérázná dle školky o Nikči řekli zlatíčko za týden.
Ale už se trošičku zpravila už jsem se ted do ní pořádně obula

tak držím palce chce to NEUSTUPOVAT a počkat si jak se projeví a jak ustoupíš 1× seš v tom zase znova :oops:

Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 11:15

Od toho lemana si chci koupit další knížku fakt ta kniha je super napsaná jsem se fakt nasmála když jsem to četla a měla jsem to stejné dítě doma :lol:

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 25.09.14 11:55

@Marry11 mohla bys, prosim, uvest priklad jednani? Aspon jedina vec, co ti utkvela v pameti?

Luisiana
Neúnavná pisatelka 18385 příspěvků 25.09.14 12:04

Vychovavame děti a rosteme s nimi… Noemi Aldort, stáhneš na ulozto

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 25.09.14 12:10

Za sebe doporučuji knihu Potřebuji Tvou lásku. Mě osobně pomohla podívat se na mé chování k dětem z jiného pohledu a díky tomu zapracovat hlavně na sobě. A výsledkem jsou opravdu mnohem klidnější a spokojenější děti. ;)
Plus je u ní to, že to není žádná tlustá bichle, ale zvládneš ji přečíst za den.

alifie
Extra třída :D 13371 příspěvků 25.09.14 12:53
@AniNevim píše:
@Marry11 mohla bys, prosim, uvest priklad jednani? Aspon jedina vec, co ti utkvela v pameti?

Tady je ukázka:
http://www.navrat.cz/…man/d-70294/

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 25.09.14 12:59
@alifie píše:
Tady je ukázka:
http://www.navrat.cz/…man/d-70294/

dekuji, prave jsem nemohla zadnou najit :hug:

verusak.berusak
Závislačka 4459 příspěvků 25.09.14 13:47

Neklidné dítě nebo Malý tyran od Prekopové. Ale mám mladší dítě, takže jsem to četla jen jako teorii. Přijde mi to použitelnější než Respektovat a Naomi.

Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 13:53

Aninevím:

no s mladší je to dost těžký, ale včera zas měla problém.

Tak má žízen. Dobrá naliji ji čaj.
Dostala vztek, že má špatný hrnek.
dobrá matka stará by hrnek vylila a dala v pohodě novej ne?

ale dle lemana. To je tak odvést pozornost uplně na něco jiného nechat ji jednat, že prostě hrnek novej nemáme a za 5 minut se z hrnku napila do dna.
No takže takto

držím ti palce chce to neustupovat vydržet. Momentálně si chci koupit knížku se sourozenci, nebot Nela je paličák a já starší chápu nebot mlaší nemíní uklízet :roll: a pak to schytá Nikča ta si to poklidí a máme tu vlastně neferový boje, starší uklízí mladší se fláká :nevim:
To zatím teda funguje spíš jen je sama jak jsou spolu tak ji dělá naschvály.

No dnes e školce asi neměla den, nebot prý tam křičela no ty její záchvaty jsou mně je jasný nebot se i bála dnes jit na záchod v jiné třídě a počůrala se a jak je počůraná nato je dost citlivá.
No takže počůrana seděla i na obědě :(
tak jsem ji vykoupala no uvidíme co zítra myslím, že ji to začlo zmáhat toho mýho nespavce se až divím

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 26.09.14 09:16

@Marry11 dekuji moc, vypada to dobre. Ja bych hrnek nemenila, jen v pripade totalniho amoku podleham. Mame ale deti 6 dni od sebe, tak jestli je to palice jako ten nas Lev, tak potes koste :roll:

Marry11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 12:37

Počkej ty máš doma lva a čekáš ještě 1 mimčo že?
no já mám doma opravdu lva a raka rak to je na pohodu ale třeba je to to znamení fakt náhoda, ale se lvem se prostě nedá domluvit :roll:
včera řešila, že i papučky Nikolky musí odnést domu :( tka vzhledem k procedůře co tam předvedla a nechci ji nosit tak sem vzala obojí do toho starší je tam hned chtěla vrátit a mladší si toho nevšimla :oops:
ale je dnes nemocná ted usnula takže asi proto včera byla ještě víc na zabití než bývá :oops:
Taky máš takový scény zdá se mně neskutečně tvrdohlavá :roll: já už prostě nevím co s tím řeknu ji že ji vykoupu a vzbouří se že se koupat nebude :roll:
A musela jsem ona se bála ve škocle jít na jiný záchod čůrat a nechali mi ji asi hodunu počůranou :twisted:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >