Ostré nehty u miminka/batolete

9.3.20 09:51

Ostré nehty u miminka/batolete

Zdravím maminky, mám na vás otázku. Jak řešíte pilování nehtů u miminka, batolete? Mám pilník u dětské manikúry, ale tím to jde dost blbě. Pak mám z DMka, takový ten barevný (asi papírový), tím se ty nehtíky dost třepí. Máte nějaké tipy, jak opilovat dětské nehty, aby nebyly ostré? Díky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14557
9.3.20 09:52

Nepiluju ani nestříhám. Mým dětem šly nehtíky krásně z boku sloupnout, takže jim pak ani nerostly ostré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 09:56
@Janli píše:
Nepiluju ani nestříhám. Mým dětem šly nehtíky krásně z boku sloupnout, takže jim pak ani nerostly ostré.

To nám moc nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
9.3.20 09:57

Miminkum se nehty nestrihaji ne? :nevim: Teda aspoň my jsme nestrihali, nehty šli krásně odloupnout. Až když byl větší tak se začalo stříhat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 10:01
@kakuja píše:
Miminkum se nehty nestrihaji ne? :nevim: Teda aspoň my jsme nestrihali, nehty šli krásně odloupnout. Až když byl větší tak se začalo stříhat :lol:

Naše malá má teda 11 měsíců, tak stříhám. Odloupnout jsem teda nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16071
9.3.20 10:02

Nepiluju jenom obcas striham, loupat nam nejde to bych mu to moc zatrhla. Nam dr rikala uz na první kontrole po porodu, ze muzu ostrihat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1238
9.3.20 10:22

@Katy11.8 Ustrihnu jim to tak, aby nemeli ostré hrany. U strihani nehtu jim zpivam vzdycky jednu a tu samou pisnicku, aby vedeli, co je ceka a necukali se a funguje to. Do jedné ruky jim neco dam a druhou ruku striham a zpívám. Pilnicek jsem nikdy nepouzila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22766
9.3.20 10:27

Stříhám nůžkami několikrát týdně, od miminka. Rostou hrozně rychle a pak škrábe sebe i mě. Pilovat mi to vůbec nešlo. Stříhám malými kovovými, s oblými konci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
9.3.20 14:30

Taky striham malemu od narozeni kovovymi nuzkami s oblou spickou, bud striham kdyz spi a nebo kdyz ho treba na detske pisnicky v televizi upoutam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 14:31
@suzka1 píše:
@Katy11.8 Ustrihnu jim to tak, aby nemeli ostré hrany. U strihani nehtu jim zpivam vzdycky jednu a tu samou pisnicku, aby vedeli, co je ceka a necukali se a funguje to. Do jedné ruky jim neco dam a druhou ruku striham a zpívám. Pilnicek jsem nikdy nepouzila.

Jí to stříhání až tak nevadí, spíš že se pak škrábne nebo i nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.20 14:33
@lucieci píše:
Taky striham malemu od narozeni kovovymi nuzkami s oblou spickou, bud striham kdyz spi a nebo kdyz ho treba na detske pisnicky v televizi upoutam.

Těmi s oblou špičkou právě že stříhám. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
9.3.20 14:35

@Katy11.8 malej je potom nema ostre, kdyz mu je ostriham. Az treba treti den, rostou opravdu rychle :weary:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama