Osvč a daně

Anonymní
30.3.17 19:38

osvč a daně

Ahoj,

poprvé dělám daNĚ A MÁM V TOM GULÁŠ, LONI JSME PRACOVALA 6 M+SÍCŮ NA NORMAl smluvu, zbytek roku nic, ale zároveň jako osvč jsme za celý rok nevystavila jedinou fakturu, jak s daněmi, či mám podepsat nějaké prohlášení, že jsme neponikala, mám žl, ale loni nic, předtím mi dělala daně exšvagrová, ted už ne, plácám se v tom :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69306
30.3.17 19:59

Hele, jak to jako myslíš, že jsi půl roku nedělala nic? Tomu nerozumím, neměla jsi pracovní smlouvu, ale měla jsi aktivní živnosťák, na který už jsi předloni podnikala? Rozumím tomu dobře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14948
30.3.17 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj,poprvé dělám daNĚ A MÁM V TOM GULÁŠ, LONI JSME PRACOVALA 6 M+SÍCŮ NA NORMAl smluvu, zbytek roku nic, ale zároveň jako osvč jsme za celý rok nevystavila jedinou fakturu, jak s daněmi, či mám podepsat nějaké prohlášení, že jsme neponikala, mám žl, ale loni nic, předtím mi dělala daně exšvagrová, ted už ne, plácám se v tom :)

Co je to NORMAl smluva?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6380
30.3.17 20:16

Do přiznání uvedeš pouze příjmy ze zaměstnání, do přílohy 1 uvedeš příjmy a výdaje nula a údaje o podnikání (začátek, počet měsíců). A to jsi neměla ani žádný výdaj?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
30.3.17 20:18
@Hanula1212 píše:
Do přiznání uvedeš pouze příjmy ze zaměstnání, do přílohy 1 uvedeš příjmy a výdaje nula a údaje o podnikání (začátek, počet měsíců). A to jsi neměla ani žádný výdaj?

pokud ale předloni na ten nepřerušený živnosťák nepodnikala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
30.3.17 20:42
@Anonymní píše:
Ahoj,poprvé dělám daNĚ A MÁM V TOM GULÁŠ, LONI JSME PRACOVALA 6 M+SÍCŮ NA NORMAl smluvu, zbytek roku nic, ale zároveň jako osvč jsme za celý rok nevystavila jedinou fakturu, jak s daněmi, či mám podepsat nějaké prohlášení, že jsme neponikala, mám žl, ale loni nic, předtím mi dělala daně exšvagrová, ted už ne, plácám se v tom :)

tak na finanční úřad stačí čestné prohlášení, ale pokud jsi nepřerušila živnost, tak jsi za ty měsíce měla platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění… a tam bys to měla dát taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
30.3.17 20:43

@Hanula1212 teď už nestačí čestné prohlášení? Musí se podávat daňové přiznání s nulou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6380
30.3.17 20:47

@Regina Hero jasně že stačí, já jaksi předpokládala, že si bude chtít zúčtovat i ty příjmy ze zaměstnání. Mám dneska za sebou cca 80 přiznání, tak už mi z toho hrabe :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69306
30.3.17 20:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29370
30.3.17 21:04
@Hanula1212 píše:
@Regina Hero jasně že stačí, já jaksi předpokládala, že si bude chtít zúčtovat i ty příjmy ze zaměstnání. Mám dneska za sebou cca 80 přiznání, tak už mi z toho hrabe :zed: :zed: :zed:

mám za sebou třetí den s prtětem v lázních a hrabe mi taky… :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.19 18:55

Ahoj holky, poprosim, poradite mi nekdo? Budu zamestnana pod firmou jako osvč, ale furt se v tom nejak placam.. tvrdi mi vsichni, ze se dane neplati, ale porad ctu nejaky pausal na dani a nejake vydaje..
Myslela jsem, ze se teda plati povinne minimalni zalohy na zdravotnim a socialnim a vic nic.. poradite mi prosim, kolik se plati dan pri prijmu 20-25tis? Diky moc!

• Citovat
  • Nahlásit
35461
1.7.19 18:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky, poprosim, poradite mi nekdo? Budu zamestnana pod firmou jako osvč, ale furt se v tom nejak placam.. tvrdi mi vsichni, ze se dane neplati, ale porad ctu nejaky pausal na dani a nejake vydaje..
Myslela jsem, ze se teda plati povinne minimalni zalohy na zdravotnim a socialnim a vic nic.. poradite mi prosim, kolik se plati dan pri prijmu 20-25tis? Diky moc!

Nebudeš „zaměstnaná“, budeš OSVČ. Musíš si udělat ŽL, zahájit živnost, nahlásit na zdravotní pojištovnu, OSSZ a FÚ. Zálohy na daň platit nebudeš. Musíš platit alespoň minimální zálohy OSVČ na zdravotní pojištění ve výši 2208 Kč/měsíc a sociální pojištění ve výši 2 388 měsíčně v tomto roce. Po skončení roku podáš přehledy + daňové přiznání, kde si vše vyúčtuješ.

Příjem 20/25 je zavádějící, ty si samozřejmě můžeš uplatňovat paušál nebo skutečné náklady a počítáš s čistým příjmem, ty částky, které jsem napsala jsou minimální a ty si můžeš platit jakoukoliv vyšší částku, nižší ne.

Ty zálohy na daň v prvním roce určitě platit nebudeš. Jestli paušálem uplatněné nebo skutečné náklady, to záleží na tobě, co je pro tebe výhodnější, nejspíš u této činnosti paušál.

Přiznání na FÚ dáš ale až po skončení kalendářního roku.

Příspěvek upraven 01.07.19 v 19:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11431
1.7.19 19:02

No jasně, že se daně platí. Navíc ještě budeš platit účetní, protože jsi mimo a sama těžko zvládneš udělat účetnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.19 19:03

@Tiger-lily jee, moc dekuju za vysvetleni :hug: ty zalohy platit, to vim, spis sem se bala, abych pak za rok v danovem priznani nemusela doplacet x tisic :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
18596
1.7.19 19:03

Myslim, ze pokud nechapes rozdil mezi zamestnana a osvc nela bys do toho vubec jit. Krom jineho svarc system ti neco rika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat