Osvč a daně bez faktur

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 12:49
Osvč a daně bez faktur

Dobrý den.
byl by někdo tak hodný a odpověděl by mi na otázky ohledně OSVČ?
Manžel je od poloviny března OSVČ a jezdí dělat do Německa na A1. Vše si platí zde v Čr. Již mu přišly peníze na účet od firmy, která mu zprostředkovává práci. Nedostal k tomu žádnou fakturu ani ji sám nevystavil. Daně chceme dělat paušálem 60%. Musí na finančáku dodat nějaké faktury nebo stačí, kdyby si sám napsal jen přehled příjmů co mu dorazilo na účet? Výdaje má minimální. A do daňového přiznání musí uvést i příjmy od zaměstnavatele nebo mu to pošle bývalý zaměstnavatel? Děkuji za odpověď Marie

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Šáruší
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 05.05.19 13:04

Musi vystavit fakturu. Na zaklade ceho mu to ti druzi vyplaci? Žádný prehled prijmu, proste vystavi faktury. Na castku, co mu prisla na ucet. S datem pred tou platbou. Tu si zalozite, druhou jim date

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 13:15

Firmě, která ho platí napíše po 14 dnech odpracované hodiny a ta mu je proplatí bez nějakého dokladu. Může si tedy v papírnictví koupit faktury a vystavit si je? Bez podpisu té firmy co ho vyplácí?

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2156 příspěvků 05.05.19 13:19

Ano ja nemam nikdy zadne faktury podepsane. At jim nedava pocet hodin na papiru, ale rovnou fakturu, kde je picet hodin a suma, co maji zaplatit.

Uživatel je onlineDustInTheWind
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 05.05.19 13:21

Kdyby byl plátce DPH, tak by byl povinen vystavovat daňový doklad (to může být např. faktura).

Jestli plátce DPH není, tak nemusí vystavovat nic, firma mu platí na základě nějaké smlouvy, třeba i ústní.

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 13:26

Posílá jim to emailem, takže by bylo lepší poslat jim fakturu než počet hodin? Ono je na prd, že to má placené v eurech, tak aby nepočítali jiný kurz než on. Nebo může na fakturu napsat kolik mu mají zaplatit euro? Aby pak nebyl guláš v ceně na faktuře a kolik mu poslali. Jinak moc děkuji za odpovědi :lol:

Uživatel je onlineDustInTheWind
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 05.05.19 13:32

Vyúčtovat (fakturovat) můžeš klidně v euro.

Ale otevři si na to eurový účet, jinak máš další ztráty při europlatbě na korunový účet.

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 13:34
@DustInTheWind píše:
Kdyby byl plátce DPH, tak by byl povinen vystavovat daňový doklad (to může být např. faktura).Jestli plátce DPH není, tak nemusí vystavovat nic, firma mu platí na základě nějaké smlouvy, třeba i ústní.

Plátce dph není. Jezdí tam pracovat na bagru nebo co je potřeba. Právě nám nebylo jasný, jak ty příjmy doloží u daňového přiznání.

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 13:41

@DustInTheWind A na daňové přiznání napíše to co mu přišlo na účet v korunách, že jo? Jsme úplní lajci, tak mám asi blbý dotazy :roll:

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 05.05.19 13:52

Já taky nemám faktury podepsané a (zatím) je po mně nikdy nikdo nechtěl ke kontrole, na přiznání normálně udám součet příjmů. Ale možná by stálo za to poradit se s nějakou účetní, hlavně jestli se něco nemusí odvádět i Německu. Známá to tak má - ale samozřejmě nevím, jaké má smlouvy, jakým způsobem jí to vyplácejí apod… :think:

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 14:01

No musel si vyběhat formulář A1 to je, že podléhá českým předpisům. Že by musel něco odvádět v Německu mu nikdo neřekl, ale raději se poptá. Takže faktury bude mít jen pro případ, že by finančáku něco nesedělo? Ty se nepřikládají k tomu přiznání?

Hanulkaa
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 05.05.19 14:11

Po mě finanční úřad jednou faktury chtěl, kontrola

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 05.05.19 14:12

@Bellesa Jasně, předpokládám, že si to zjistil, ale pro jistotu se přeptejte. Znáš to, neznalost neomlouvá ;) A ne, faktury se nepřidávají, odevzdáváš jen ten formulář, kde je vše sečteno. Faktury (asi) jedině pro případnou kontrolu. Moje účetní říká, že by na mě přišla jedině na udání, moje průměrné příjmy jsou prý pod jejich rozlišovací schopnost 8) Jinak nevím, kam spadáte pod FÚ, ale já já s nimi mám skvělé zkušenosti. Prošla jsem tři městské části a všude mi bez váhání poradili, když jsem něco nevěděla. Takže když si fakt nebudete vědět rady, zajdete se zeptat (teda s nějakým dílčím dotazem, ne si to od nich nechat spočítat) 8)

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 14:15

@Ba-stet Moc děkuji :lol:

Bellesa
Povídálka 20 příspěvků 05.05.19 14:24

A prosím jak je to s tím daňovým přiznáním, když byl do poloviny března zaměstnanec? To musí také uvést v daňovém přiznání nebo to udělá bývalá účetní? A on jen od doby svého podnikání?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama