Otěhotněly jste se srůsty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 08:20
Otěhotněly jste se srůsty?

Byly my zjištěny po císaři srůsty. Jste tu některé, které jste to neřešily a časem přirozeně otěhotněly? Vůbec se mi nechce kvůli tomu na ivf, ale druhé chceme. První šlo hned, po komplikacích došlo k císaři. Jsem 5 let po porodu, je mi 34 let.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinekatyna1984
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 07.01.19 08:24

Už při druhém císaři mi říkali, že jsem měla hrozné srůsty, že se diví, že jsem vůbec otěhotněla. Nikdy jsem je neřešila, další dítě už jsme nechtěli.. No a teď tu běhá skoro dvouletý výsledek užívání Pharmatexu a srůstů, přes které určitě nic neprojde :rofl:

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.01.19 08:24

Jak ti zjistili srusty? Me o nich nikdo nerekl, podruhe otehotnet mi neslo, tak jsme podstoupili IVF. Pri porodu ditka z IVF mi doktorka rikala, ze mam ty srusty strasny. No, takze je pri sekci rozrusili a ja otehotnela 4mesice po sekci prirozene :lol: tak si trochu rikam, ze asi nebyl problem u chlapa, ale u me :zed:
A prvni 2deti jsou od sebe 5let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 08:40

@katyna1984 a za jak dlouho se zadařilo? JInak, snažíme se 7 měsíců a nic.. Tak právě nevím, jestli to mám řešit. V květnu mám preventivku na gyndě, tak to proberu se svojí gynekoložkou. Nevím, nebo mám jít hned? Já si furt říkám, že to třeba tak hrozné nebude a časem otěhotním. Ale samozřejmě se může stát, že budou roky utíkat a nic. Zakl.

pe-terka
Generální žvanilka 20017 příspěvků 07.01.19 08:40

zakladatelko, většina žen po břišních operacích nějaké strůsty má. Ted záleží na tom, jak moc postihnou vejcovody. I já mám kamarádku, která měla po první sekci pánev plnou srůstů (říkal já to dr. na ultrazvuku, byly vidět i tam), a druhé počala přirozeně a bez problémů.
@1mila2 vidíš, ty jsi takový optimistický příklad :kytka: Neměli doktoři strach z těhotenství 4 měsíce po sekci? Dopadlo to dobře?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 08:42
@1mila2 píše:
Jak ti zjistili srusty? Me o nich nikdo nerekl, podruhe otehotnet mi neslo, tak jsme podstoupili IVF. Pri porodu ditka z IVF mi doktorka rikala, ze mam ty srusty strasny. No, takze je pri sekci rozrusili a ja otehotnela 4mesice po sekci prirozene :lol: tak si trochu rikam, ze asi nebyl problem u chlapa, ale u me :zed:
A prvni 2deti jsou od sebe 5let.

Měla jsem v létě bolesti v levém podžebří a prostě v břiše a podstoupila jsem kolonoskopii. Tam to doktorovi šlo špatně protáhnout, bylo to bolestivé a on říkal, že tam mám hodně srůstů :-( Ach jo..

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.01.19 08:53

@pe-terka dopadne to teprve za 10dni :lol: zatim ale vse OK. Doktor rikal, ze se to bude vic hlidat, ale nic moc rozdil oproti minulemu tehu nepozoruju :lol:

pe-terka
Generální žvanilka 20017 příspěvků 07.01.19 08:57
@1mila2 píše:
@pe-terka dopadne to teprve za 10dni :lol: zatim ale vse OK. Doktor rikal, ze se to bude vic hlidat, ale nic moc rozdil oproti minulemu tehu nepozoruju :lol:

takže máš před porodem třetího dítka, počítám to dobře? Tak to už se blížíš do zdárného finiše, navíc tě hlídají. Takže bude určitě všechno v pořádku :kytka: Přeji nekomplikovaný porod a zdravé hodné miminko :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 08:58

Tak záleží, kde ty srůsty jsou… ale mně se podařilo přirozeně otěhotnět i se srůstama na jediném vejcovodu, jen mi to netrvalo 7 měsíců, ale 7 let. IVF teda mezi tím byla, ale neúspěšná.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.01.19 09:14
@pe-terka
@pe-terka píše:
takže máš před porodem třetího dítka, počítám to dobře? Tak to už se blížíš do zdárného finiše, navíc tě hlídají. Takže bude určitě všechno v pořádku :kytka: Přeji nekomplikovaný porod a zdravé hodné miminko :kytka:

Me to hlidani moc hlidaci neprijde :roll: ale jinak ano, treti ditko by melo byt na svete za 10dni touhle dobou :lol: jen nevim, zda to ta nase rocni holcicka chape, ze uz bude velkou segrou :lol: treti cisar uz bude v pohode, od minula si to jeste trosku pamatuju :mrgreen:

Linduš91
Kecalka 390 příspěvků 07.01.19 09:15

Měla jsem (stále asi mám) srůsty kolem vejcovodů a vaječníků a otěhotnět se mi podařilo 2×. Dávala jsem si zábaly z ricinového oleje - pomáhaly mi od bolestí spojených se srůsty a někde jsem četla, že mohou pomáhat i při jejich rozrušování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 09:46
@Linduš91 píše:
Měla jsem (stále asi mám) srůsty kolem vejcovodů a vaječníků a otěhotnět se mi podařilo 2×. Dávala jsem si zábaly z ricinového oleje - pomáhaly mi od bolestí spojených se srůsty a někde jsem četla, že mohou pomáhat i při jejich rozrušování.

Děkuji za všechny zkušenosti. Za jak dlouho jsi otěhotněla?

Linduš91
Kecalka 390 příspěvků 07.01.19 09:49
@Anonymní píše:
Děkuji za všechny zkušenosti. Za jak dlouho jsi otěhotněla?

Poprvé asi za rok, podruhé za 3/4 roku. Ale snažení neprobíhalo každý měsíc. Takže těžko říct, možná tak 6 měsíců aktivního snažení v průměru ;)

1mila2
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.01.19 10:03

Nedaji se ty srusty nejak laparoskopicky odstranit? Mozna kecam uplny nesmysl, jen me to napadlo. Treba by to slo a pomohlo by to. Lepsi nez jit hned do IVF, hlavne podstatne levnejsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 10:20
@1mila2 píše:
Nedaji se ty srusty nejak laparoskopicky odstranit? Mozna kecam uplny nesmysl, jen me to napadlo. Treba by to slo a pomohlo by to. Lepsi nez jit hned do IVF, hlavne podstatne levnejsi.

Dají se odstranit, ale potom můžou narůst znovu. Ale někdo po nich taky jistě otěhotní, právě nevím, co dělat.. Zakl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama