Otěhotnět nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dadamel
Nováček 7 příspěvků 10.11.14 11:27
Otěhotnět nebo ne?

Ahoj, nevím co dělat a proto jsem si přišla pro radu.. Je mi 18 let, bydlím s mamkou, studuji na střední škole. Už dva roky toužím po miminku. Vím, že je to k mému věku dost brzo, ale nemůžu si pomoc..Děti miluju a vím, co to obnáší-starám se o ročního chlapečka každý den už od jeho 8 dnů-jeho matka o něj nemá zájem. Moc si přeju otěhotnět a mít své vlastní dítě, ale nemám přítele. Zajištěná jsem, byt mám. Když jsem byla na začátku roku u doktora řekl mi, že mi přestávají fungovat vajíčka a že pokud chci dítě měla bych si pospíšit.. vůbec nevím, z jedné strany si říkám, že dítě chci a to hned, ale z té druhé jsem zmatená kvůli škole, věku…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 10.11.14 11:32

@dadamel na vek bych nekoukala…ale urcite by bylo fajn minimalne dodelat skolu a najit si praci abys mela narok na materskou.
A ten pritel je k tomu miminku taky docela fajn :mavam: :kytka:

Ukulina
Extra třída :D 14702 příspěvků 10.11.14 11:32

Počkej, až nebudeš zmatená.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 10.11.14 11:32

@dadamel Dítě není hračka, po které máš toužit. Dítě je nový člověk, který má přijít do rodiny. Na založení rodiny jsou potřeba dva lidé, kteří se milují a mají v plánu spolu zůstat celý život. A to ani nemluvím o dokončeném vzdělání… Realizuj si své mateřské touhy u chlapečka, kterého hlídáš, dochoď školu, najdi si chlapa, se kterým budeš chtít rodinu založit a pak běž do toho.

Šarlota4
Extra třída :D 10675 příspěvků 10.11.14 11:35

Coz o to schopna maminka muzes byt klidne v 18, ale chtelo by to toho partnera ne? Nebo si ho chces nechat udelat jen tak od nekoho?

eviku-miluna
Kelišová 6875 příspěvků 10.11.14 11:36

@dadamel dál se starej o chlapečka, ale vlastní si nepořizuj. Nemáš dodělanou školu a hlavně namáš pro to miminko tatínka :think:.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 10.11.14 11:36

A kdopak bude to miminko živit a šatit?
co takhle si užívat toho cizího miminka, dostat trochu rozum, dodělat školu, najít si VHODNÉHO přítele, ne-li manžela a pak pořizovat dítě…

dadamel
Nováček 7 příspěvků 10.11.14 11:40

Ano, to všechno vím a dost si to uvědomuji. :) akorát mám problém v tom, že mi doktor řekl, že mi vajíčka přestávají dost rychle fungovat a do 2 let přestanou fungovat úplně a já jsem teprve v prvním ročníku na SŠ-byla jsem ve 2 ročníku, ale objevila se u mě alergie a proto jsem musela přestoupit na jiný obor takže znova v prváku..Tak než dodělám školu uběhnou další 3 roky a já mám strach, že už to pak nepůjde

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 11:42

Nemůžeš si nechat vajíčka zmrazit?

dadamel
Nováček 7 příspěvků 10.11.14 11:46

@Babišovka nevím já na to moc nevěřím..

ZItu
Závislačka 3207 příspěvků 10.11.14 11:48

Počítám s tím, že budu za strašně hnusnou… samozřejmě, může se stát, že tělo nefunguje tak, jak má. Ale je zvláštní, že toto říkají doktoři „skoro dětem“ ještě na škole, bez zázemí a bez práce. :nevim: :nevim: :nevim: (Těch holek se tady vyskytuje nějak moc.)

Zakladatelko: pokud je to opravdu tak, domluv se s dr. na jiném řešení, než okamžitém početí. Už zde byla zmíněna možnost vajíčka zmrazit. V tuto chvíli mi nepřijde rozumné pořídit si vlastní dítě.

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 11:48

@dadamel kdybys měla chlapa tak já bych do toho klidně šla na tvém místě… vzdělání si dodělat můžeš, peníze taky budou ale pokud bys pak už nemohla mít děti..
otěhotněly větší ucha a nějak se hold postaraly…

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 10.11.14 11:50
@dadamel píše:
Ano, to všechno vím a dost si to uvědomuji. :) akorát mám problém v tom, že mi doktor řekl, že mi vajíčka přestávají dost rychle fungovat a do 2 let přestanou fungovat úplně a já jsem teprve v prvním ročníku na SŠ-byla jsem ve 2 ročníku, ale objevila se u mě alergie a proto jsem musela přestoupit na jiný obor takže znova v prváku..Tak než dodělám školu uběhnou další 3 roky a já mám strach, že už to pak nepůjde

Možná zjisti přesně co ti doktor zjistil, jestli nízké AMH o tom pochybuji, není to test, který by některý doktor dělal 18-ti leté holce. Bacha na tyhle soudy, rozhodně bych tak závažnou diagnozu zjistila podrobně, nechala si k tomu dát nějakou zprávu, kde to bude přesně popsáno a pak to ještě zkonzultovala u odborníka, který se v tom skutečně vyzná. Mě jeden vážně uznávaný gynekolog řekl v roce 2012 že mám vajíčka tak na 2-3 měsíce - byla to kravina a teď jsem těhotná se svými vajíčky a koukni na můj datum narození. Takže jestli ti na tom fakt záleží, zjisti si podrobné informace ke svému zdraví, zkonzultuj to, případně si nech vajíčka odebrat a zamrazit - je to pálka, ale pořád to vyjde mnohem levněji než si pořizovat dítě - sama, bez partnera, ve škole. jak budeš bez chlapa řešit ten milion věcí na který je prostě dobré někoho mít?

jessikka
Extra třída :D 10925 příspěvků 10.11.14 11:51
@dadamel píše:
@Babišovka nevím já na to moc nevěřím..

Určitě bych nejdřív ten tvůj problém konzultovala s jiným lékařem a pak se rozhodla. Pokud bych byla na tvém místě a měla z více stran potvrzenou tuto diagnozu a toužila po dítěti, tak ano, šla bych do toho.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23164 příspěvků 10.11.14 12:02
@ZItu píše:
Počítám s tím, že budu za strašně hnusnou… samozřejmě, může se stát, že tělo nefunguje tak, jak má. Ale je zvláštní, že toto říkají doktoři „skoro dětem“ ještě na škole, bez zázemí a bez práce. :nevim: :nevim: :nevim: (Těch holek se tady vyskytuje nějak moc.)Zakladatelko: pokud je to opravdu tak, domluv se s dr. na jiném řešení, než okamžitém početí. Už zde byla zmíněna možnost vajíčka zmrazit. V tuto chvíli mi nepřijde rozumné pořídit si vlastní dítě.

Sdílím tvůj názor.
Zakladatelko, řeš svůj problém i s jiným lékařem.
Být mámou není žádná sranda, jo je to období, spousty krásnýho, ale i spousty náročnýho.
Navíc bez chlapa stejně neotěhotníš a ve svým věku těžko najdeš chlapa, kterýmu řekneš, chci teď hned dítě a on tě oplodní. Většina se spíš lekne a uteče

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >