Otekání dolních končetin

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Denueetta
Nováček 10 příspěvků 03.12.18 16:04
Otekání dolních končetin

Ahoj všem.
Zajímal by mě váš pohled na věc, dlouhodobě mě trápí otékání nohou a štve mě to, protože je mi 23 let a nohy mám jako sud, vždycky jsem měla těžké kosti, takže žádné párátka v dolních končetinách, ale dlouhodobě mě nohy otékají, je to znát, že se nevejdu už ani do svých oblíbených ponožek, je to taková zvláštně nepopsatelná bolest, až pálení, občas zarudnutí kůže, v oblasti bérce, kolikrát mi i přijde v postranní části, že mám takovou měkčí stranu (nevím, jak bych to popsala). Pracují na noční směny (krátký, dlouhý) týden, je to dost fyzicky náročná práce, jak kdy. Občas i u práce sedím, ale o to hůř, nohy mě začnou pálit, bolet a jde mi bolest do kolenou, a když se zvednu, mám problém to rozejít. Je to čím dál horší. Doktorovi jsem problémy vylíčila, dostala jsem jakési prášky a byla jsem na odběru krve, cukrovku ani vysoký cholesterol nemám, štítnou žláza též ne. Všechny tyhle komplikace začali od doby, co pracuji v noci, což je 2,5 let už. Zase si říkám, že na takové problémy jsem mladá.
Napadají mě ještě ledviny, hodně piju v práci, jsem za směnu schopná vypít i 4 a více litru čisté vody…
Hlavně už je mi trapné, jak věčně lezu k doktorovi jak největší hypochondr ve 23 letech, buď záda, nebo krční páteř, nebo nohy.
Co myslíte?

Reakce:
Denueetta
Nováček 10 příspěvků 03.12.18 16:12

Pár fotek..

Denueetta
Nováček 10 příspěvků 03.12.18 16:18
Fotka

Foto

kve-tinka
Závislačka 4458 příspěvků 6 inzerátů 03.12.18 16:19

Mi taky podobne otekaji nohy,delam ve zdravotnictvi,12h smeny.
Co mi viditelne pomohlo byly bylinne tablety na odvodneni z lekarny. ;)

kve-tinka
Závislačka 4458 příspěvků 6 inzerátů 03.12.18 16:20

Jo a hodne odpocivat s nohy navrch ;)

blueberryx
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 03.12.18 16:21

@kve-tinka nevis nazev prosim?

kve-tinka
Závislačka 4458 příspěvků 6 inzerátů 03.12.18 16:25

@blueberryx ne :mrgreen: ale v lekarne maji x produktu. Na obalu byla boruvka,to vim a staly jen pres stovku.

Denueetta
Nováček 10 příspěvků 03.12.18 16:26

@kve-tinka Jak se tablety jmenují? No na odpočívání se času moc nenajde kor teď před vánoční frmolem u České pošty :lol: a já už zkoušela kde co, a nechci zase sázet 50% pomůže mi to nebo ne.

Příspěvek upraven 03.12.18 v 16:27

Kriss Tina
Kelišová 6122 příspěvků 03.12.18 16:26

Co kompresní punčochy?

kve-tinka
Závislačka 4458 příspěvků 6 inzerátů 03.12.18 16:28

Googl- Liftea bylinky na odvodneni

Jareach
Kecalka 111 příspěvků 1 inzerát 03.12.18 16:29

Mě otékají nohy nad kotníkem, jen mírně. Zůstalo mi to po prvním těhotenství. Lékaři si nejdřív mysleli, že to je žilní problém, ale pak zjistili, že to je slabý lymfatický systém. Což se prý dědí. Každopádně ověřte, že to u Vás není ono, chce to řešit, jinak to může člověka časem vyřadit.
Přeji brzké uzdravení.

medunka23
Kelišová 7151 příspěvků 03.12.18 16:37

Určitě bych doporučila podpořit lymfu, nejlépe ruční masáže u někoho kdo tomu rozumí a vyžádala bych si vyšetření žil a srdce, to jsou věci, které většinou obtékání nohou způsobují.

ovetru
Povídálka 17 příspěvků 03.12.18 16:54

Lymfodrenáže (nejlépe ruční), hodně pít, zvýšit příjem bílkovin, omezit solení, kompresní punčocháče nebo legíny.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >