Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahoj holky, jsem sama na sluzebni ceste, bydlim na hotelu. Koupila jsem si v lahudkach neco k jidlu a od noci to vyzvracela, muselo to byt stare. Prujem nemam, beru endiaron, ale fakt dojdu od postele k wc, ne dal.Uz nezvracim, ale jidlo v sobe neudrzim, ani napr.vodu s cukrem.Je hloupe zavolat si zachranku, aby mi dali strevni antibiotika? Vzdy maji reci, ze to neni akutni, ale ja nikam nedojdu. Infekcni to evidentne neni, fakt ze mne vyslo jen to jidlonz lahudek
. Domu se zatim vracet nebudu, zustanu na vikend.Co mohu udelat jeste pro rychle uzdraveni? Ceka me doma male dite. Hotelovy lekar tu neni.Dik moc!
@radkakinc záchranka ti nic nedá, ta tě odveze do nemocnice, pro tuto variantu, kdy „neumíráš“ bych volila taxíka.
Jinak studenou colu po lžičkách.
@radkakinc píše:
Ahoj holky, jsem sama na sluzebni ceste, bydlim na hotelu. Koupila jsem si v lahudkach neco k jidlu a od noci to vyzvracela, muselo to byt stare. Prujem nemam, beru endiaron, ale fakt dojdu od postele k wc, ne dal.Uz nezvracim, ale jidlo v sobe neudrzim, ani napr.vodu s cukrem.Je hloupe zavolat si zachranku, aby mi dali strevni antibiotika? Vzdy maji reci, ze to neni akutni, ale ja nikam nedojdu. Infekcni to evidentne neni, fakt ze mne vyslo jen to jidlonz lahudek. Domu se zatim vracet nebudu, zustanu na vikend.Co mohu udelat jeste pro rychle uzdraveni? Ceka me doma male dite. Hotelovy lekar tu neni.Dik moc!
Vyhledej číslo místní pohotovosti a domluv se s nimi co a jak.
Nebo at ti na pokoj donesou vývar. Snez ho a uvidíš. Všechno už je venku, vyspíš se a ráno bude lépe.
@radkakinc píše:
Ahoj holky, jsem sama na sluzebni ceste, bydlim na hotelu. Koupila jsem si v lahudkach neco k jidlu a od noci to vyzvracela, muselo to byt stare. Prujem nemam, beru endiaron, ale fakt dojdu od postele k wc, ne dal.Uz nezvracim, ale jidlo v sobe neudrzim, ani napr.vodu s cukrem.Je hloupe zavolat si zachranku, aby mi dali strevni antibiotika? Vzdy maji reci, ze to neni akutni, ale ja nikam nedojdu. Infekcni to evidentne neni, fakt ze mne vyslo jen to jidlonz lahudek. Domu se zatim vracet nebudu, zustanu na vikend.Co mohu udelat jeste pro rychle uzdraveni? Ceka me doma male dite. Hotelovy lekar tu neni.Dik moc!
To je jednoduché, záchranka se volá, když máš strach o život nebo hrozí těžké poškození z prodlení. Rozhodně tu není od toho, aby ti vozila léky na nevolnost
Představ si, že by to dělal každý, to by pak nemusely být volné vozy v případě, kdy fakt jde o život. Z věty „vždycky mají řeči“ chápu, že to není poprvé, co si chceš zajistit neurgentní péči na rychlé. ![]()
Já bych prostě počkala, záchranku volej, pokud ti stoupne teplota nad 40 nebo pokud budeš ztrácet vědomí atd. To pak bez výčitek klidně vytoč 155. Ale jinak bych počkala, otrva z jídla se prostě někdy přihodí.
@Bábrdl Pro me poprve. Zkusenost mam jen se synem, tak odmitali prijet, nakonec miminko malem umrelo, takze zkusenost mam opravdu spatnou.Syna jsme pak dovezli do spitalu na posledni chvili.
Tak záchranku bych teda opravdu nevolala, střevní antibiotika ti nikdo nedá, je to nesmysl, minimálně 24 h si dej hladovku, zkušenosti po lzickach černý čaj ev. slazeny, nebo studenou Colu (bez bublinek), pak pomalu nějaké piškoty, suchý rohlík, netucny vývar, vařenou rýží apod., jinak ležet.
Příspěvek upraven 18.12.15 v 19:54
@radkakinc píše:
@Bábrdl Pro me poprve. Zkusenost mam jen se synem, tak odmitali prijet, nakonec miminko malem umrelo, takze zkusenost mam opravdu spatnou.Syna jsme pak dovezli do spitalu na posledni chvili.
To je drsný. A co mu bylo? Co já vím, tak k miminkám jezdí bez řečí.
@Bábrdl Nam rekli, ze toho maji hodne. Proto si tu zkusenost pamatuji.Ahoj
Ja tohle jednou mela. Spis to byla strevni chripka ale. Slo to ze mne horem dolem, na zachod jsem se jen doplazila po ctyrech. Doslova. Desiva noc. Rano jsem byla hotova ale uz mi " nic" nebylo. Na puldenni zvraceni dospelej clovek neumre. Objednala bych si studenou kolu a pockala do rana…
@radkakinc píše:
@Bábrdl Nam rekli, ze toho maji hodne. Proto si tu zkusenost pamatuji.Ahoj
Ono strašně záleží, jak jste jim ten stav popsali. Já si nepamatuju případ, že by záchranka nejela k mimi ve vážném stavu, kolikrát jedou a pak se ukáže, že rodiče přeháněli. Ale může být i opačná situace, že jim nedokážete objasnit, jak je situace vážná. (Třeba rodič stále opakuje, že dítě má horečku - to je normální, ale už neřekne, že je cyanotické, modrá, že má zástavy dechu…)
Hele nam taky neprijeli u febrilnich (asi) kreci. Bylo pet rano a ze pry vozi pacienty na dialyzu a mame si tam dojet sami. Nastesti synovi pak uz nic nebylo, ale byl to pekne hňusnej zazitek a ta ledova sprcha, ze neprijedou. No taky si to doted pamatuju.
Kazdopadne na popsiovanou situaci zachranka opravdu neni.
@Bábrdl Nechci rozebirat ani pomlouvat doktory, popsali jsme urcite dostatecne. Diskusi jsdm zalozila na jine tema. Dekuji
Při těchto potížích nevolala..
Můžeš klidně mít klasickou střevní virozu- ne otravu..
Já takto blila celý den a prujmovala- těhotná a volala jsem si teda po celém dni tohoto stavu a dovezli mě do nemocnice a hned po půl hodně mi doktor řekl, že to chce čas, malé množství vody a chtěli mě hned za hodinu poslat domů.. ja se spíš bála o mimčo, byla jsem v nějakém 7 měsíci..
Na blití snad ani nic neni půrjem ano- Smecta, hylak atd
@suvik píše:
Hele nam taky neprijeli u febrilnich (asi) kreci. Bylo pet rano a ze pry vozi pacienty na dialyzu a mame si tam dojet sami. Nastesti synovi pak uz nic nebylo, ale byl to pekne hňusnej zazitek a ta ledova sprcha, ze neprijedou. No taky si to doted pamatuju.Kazdopadne na popsiovanou situaci zachranka opravdu neni.
Fakt? To teda zírám ![]()
Ale záchranka (155) na dialýzu nevozí, to dělají transportní sanitky. ![]()
Vím trochu, jak to chodí. A vím taky, že musí každý telefonát, který neskončí výjezdem, nějak „vysvětlit“. Proto se divím, že tě tak odbyli.