ovesná kaše?

1283
17.8.08 16:32

ovesná kaše?

Ahojky,
pročítala jsem témata, ale nikde jsme to nenašla. od kdy dáváte mrňousům ovesnou kaši? takovou tu obyč, ovesné vločky s mlíkem. já včera malé uvařila poprvé obyč krupici z mlíka, moc jí to chutnalo, tak si říkám, že bych zkusila i ovesnou, sama jí mám moc ráda. na druhou stranu nevím, jestli na to v 19M není ještě malá, přeci jen to jsou celé vločky, aby to umělo tělíčko zpracovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11070
17.8.08 16:36

Ja myslim, ze jsem v tomto veku ovesnou kasi uz Honzikovi varila. Vlocky jsem ale napred namacela ve vode, v te to i varila a nakonec pridala odmerku sunaru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.08 20:34

Zdravicko. Ja si osobne myslim, ze instantni ovesne vlocky, ktere potrebuji jen 10 minut vareni, jsou na stravitelnost velmi lehke a nemusis se bat. Ovesne vlocky by se teoreticky mely natravit jeste lepe, nez krupice, protoze maji velmi malo glutenu a tudiz te tak nezalepi. Klidne si to zkus na sobe, uvar kasi a porovnej konzistenci. Je to takove jemne, klouzava, ze to nemusis ani kousat. Ja davam ovesne vlocky malemu od jeho zhruba 16 mesicu kazdodenne na snidani. Ziji ve Skandinavii, kde jsou ovesne vlocky a kase z nich na dennim jidelnicku a male deti je konzumuji uz od roka, nebo i drive. Vari se tu ale rychlovlocky (2-3 minutova priprava) a to jen ve vode se spetkou soli. Na taliri si to zalijes mlekem a pomastis maslem. Je to docela blivajz, ale memu synovi to nesmirne chutna. Ja mu kasi jeste vylepsuji treba lzickou indianskeho hnedeho cukru, nebo mu dam do ni nastrouhane syrove jablicko, nebo lzici boruvkoveho prasku (susene drcene boruvky) a to je jeho nejoblibenejsi…„modlou ovesnou kasi“.

At tve malicke chutna. Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.8.08 21:30

Ovesnou kaši jsem dávala od 10. měsíců, pravda, že zpočátku mixovanou a déle vařenou.
Myslím, že už určitě ji jíst můžete.
Vždyť i instantní ovesná kaše se dětem doporučuje od 6. měsíce, v Němeku už od 4. měsíce.
Určitě je zdravější než pšeničná kaše.
A osoně si myslím, že vařená je vždycky lepší než instantní.

• Nahlásit
  • Citovat
1030
17.8.08 22:10

Ovesnou kaši dáváme od 6 měsíce,ze začátku jsem ji mixovala s ovocem…ovesné vločky jsou lehce stravitelné :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20272
18.8.08 07:09

Tobík měl poprvé ovesnou kaši včera :wink: tj. cca v 14 měsících. Dělala jsem ji už z normálního mlíka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19255
18.8.08 10:06

Ahoj
Ovesnou kaši už můžete.Ovesné vločky můžou děti baštit už od ......teď nevím :oops: ,ale od půl roku určitě. :wink: Dokonce se ovesnýma vločkama můžou zahušťovat polívky.
Takže v klidu…můžete. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
18.8.08 17:03

díky za odpovědi, hned vím co bude zítra k večeři:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4471
18.8.08 17:40

My jsme ovesnou dávali asi od 10 měs., ale dlouho před vařením jsme vločky máčeli. Vařili jsme vodovou, s mlíkem kaše obecně prý vytvářejí nestravitelné komplexy bílkovin. Mlíko se má přidat až na úplný závěr a už nevařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama