Ovocné a zeleninové šťávy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.10 14:03
Ovocné a zeleninové šťávy

Měla bych dotaz. Od jakého věku dítěte je vhodné dávat ovocné a zeleninové šťávy? Konkrétně mrkvovou a pomerančovou. Dostala jsem dotaz, proč už je malé (5 měsíců) dávno nedávám, ale podle mě je to teda dooost brzy. Díky za vaše názory! :palec:

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 08.05.10 14:26

pokud je malá kojená, tak do 6 měsíců nic jiného než MM nepotřebuje. Pokud krmíš UM, tak na dopití se doporučuje čistá voda. jinak šťávičky až maximálně společně se zaváděním příkrmů a určitě ne pomeranč! to až tak od 12 měsíců. pokud si dítě naučíš pít čistou vodu, bude to pro něj to nejlepší. těch sladkých si vymůže potději ažaž… pohledej, jsou specializované weby na dětskou výživu. koukni třeba sem , jsou tu doporučené jídelníčky a potraviny pro jednotlivé měsíce.

loola
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 08.05.10 14:28

Ahoj, něteré kupované šťávy jsou už od 4. měs.
Malý je kojený, takže jsem šťávy a čaje do příkrmů vůbec neřešila, od doby co přikrmujeme, tj od půlky 5. měs už čajíkujem a šťávy pije taky :-)
A taky jak je teď venku tepleji tak mu na žízeň dám radši cucnout čaje než bych se každou chvilku vyslíkala a dávala mu prso.
Myslím, že toje hlavně o tom jak bude reagovat, pokud se nějak neosype tak je to podle mě ok :palec:

Kapi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.10 14:41

Malá je na UM, příkrmy už jsme zavedly asi před 3 týdny, zatím jen zeleninku a po jídle na zapití vždycky čistou vodu, taky jsem myslela, že ten pomeranč ne dříve jak v roce… :think:

Teruna000
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 15.10.13 09:12

Ahoj, od příštího týdne chceme zkusit příkrmy, mám mu dávat i něco napít? Např. Zředěnou mrkvovou šťávu?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >