Ovu testy versus bazální teplota

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 01.11.08 15:31
Ovu testy versus bazální teplota

Ahoj holky,potřebovala bych s něčím poradit.Jak koresponduje pozivní ovulační test s normální bazální teplotou?
Konečně jsem měla na ovu testu dvě čárky,ale teplota se mi nijak závratně nezvedla.Dvě čárky jsem měla jen jeden den,ale až den na to jsem měla takovej hlen,jak se všude popisuje,nevím,jak se přesně jmenuje,kterej jsem měla taky jen jeden den.Takže teda nevím,jestli ovu proběhla nebo ne?Co si myslíte vy?Mě totiž pořád plete ta BT,která se nezvedla moc a ted mi dokonce zase klesla na normál.Takže pokud bych si nedělala ovu testy,tak bych ani nepředpokádala dle BT ,že ovu proběhla.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 01.11.08 15:50

ovu test je pozitivní před ovu, BT stoupá až po ovu. testy jsou spolehlivější než bazálka. od // na ovuláku se má plodit, někdo píše už od slabé pozitivity.
plodný hlen je přesně do dne ovu, pak už ne, ale diferencuj si plodný hlen.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 01.11.08 15:51

helus jak dlouho se snažíš o mimi?

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 01.11.08 16:05

No snažíme se rok,doktorka nás chce poslat na nějaká vyšetření,takže se snažím zjisit ovulaci,protože má nepravidelné a hlavně delší cykly.
Už jednou jsem otěhotněla,ale musela jsem na kyretáž.Mimi se přestalo vyvíjet.

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 01.11.08 16:11

Podotýkám,že doteď jsem si měřila jen BT teplotu a snažila se sledovat i hlen.
Jednou jsem si už dělala ovulační testy během cyklu,ale právě mi vycházely tak,že když byl pozitivní test,tak teplota se nezvedala.
Ale ted jsem si řekla,že zkusím vše,co je možné.

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 01.11.08 18:39

Já mám zase opačnou zkušenost. Testy mi ukazovaly, co chtěly… jak dlouho byly dvě čárky, jedna silnější než druhá (testovací, tak to mělo být) a BT nestoupla a dr potvrdila, že folík nepraskl. Testy byly negativní a najednou hups a praskl. :nevim: Pro mě to byly vyhozené peníze. Víc věřím BT a měřím už taky dlouho ;-)
hodně štěstí na cestě k mimísovi

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 01.11.08 19:27

heluš ze zkušenosti nejen svojí doporučují jít hned do CAR

vyšetření gynekolog indikuje nerad a neochotně, když půjdeš do CAR, tak ti napíšou bez řečí všechno naráz, udělaj vám spermiogram, hormonální profil a folikulometrii a nebudeš se muset toho dožadovat. Pokud by to bylo normální, zařídí ti vyšetření průchodnosti vejcovodů, imunologické a genetické testy.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 01.11.08 19:30

jo abych to dokončila, sebepozorování je naprd. Po roce snažení neúspěchy jistě nebudou tím, že bys nepokryla ovulaci (ledaže bys měla manžela impotenta a sexovali by jste jednou za měsíc). Tělesné příznaky klamou, grafy i testy klamou. Znám spoustu případů, kdy testy ani BT nevycházely a holky v pohodě (nebo v menší ophodě) počaly, jindy je všechno ukázkové a nic (to je můj případ, po roce a půl jsme přišli na „ucpaný trubky“, a nezačít panikařit po 9 měsících snažení, těžko by to bylo „tak brzy“)

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 01.11.08 20:28

Tak ted mám zase brouka v hlavě,jak mi tu píšete,tak nevím čemu věřit.Již jednu jsem otěhotněla v dubnu,tak si zase říkám,že bysme měli být s přítelem v pořádku.Mám problémy se štítnou žlázou a cyklus kolem 42-47 dni.Zdá se mě,že mám i anatiovulační cykly a ovulace mi lítá,tedy pokud ji rozeznám......
V lednu by nás měla moje doktorka poslat na vyšetření,tak jen doufám,že nás vezmou hned,nevíte jak dlouhé jsou objednací časy?Máme nejblíž Olomoouc.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 01.11.08 20:40

myslím, že se můžeš objednat i bez doporučení, zkus tam zavolat a zeptat se. V olomouci je myslím Fertimed, má docela dobré reference. tam u Vás na Moravě je blbá akorát Unica, ostatní CAR jsou dobré.

jestli máš onemocnění štítné žlázy dekompenzované, může to mít vliv na cyklus, tak dej do pořádku taky tohle. tak dlouhé cykly asi nebudou úplně normální. nejspíš můžeš otěhotnět i přirozeně, ale budeš rozhodně klidnější, když začneš současně i něšco dělat.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17249 příspěvků 01.11.08 21:44

Já mám potvrzeno utz a silným ovulačním krvácením /zřejmě mi folkul praskl přes cévku/, že jsem ovulovala asi 3-4dny po pozitivním ovlačním testu a korespondovalo to i s BT, ale jestli ti bazálka lítá, tak je to vážně na doktora, protože je něco blbě. Taky mě napadá /nechci s tebe teda dělat blba, to vážně ne/, jestli ta druhá čárka na testu byla opravdu tak silná, jako ta testovací. Mně slabší druhá čárka na testu před ovu testem vycházela častokrát, poradkyně přes BT mi vysvětlila, že tělo se k ovulaci připravuje při delším cyklu třeba i víckrát, ale protože nejsou ty správné podmínky, tak to nedopadne, což by možná i vysvětlovalo, že se LH zvedá, ale Pudla mi to určitě vědecky rozmetá napadrť :lol:

kuba
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 02.11.08 10:36

Ahoj holky,můžu se vás taky zeptat na bt? Začala jsem si jí měřit teď první měsíc.A chtěla jsem se zeptat,když teplota klesne,a pak výrazněji stoupne,tak proběhla ovulace,že jo? Ala já jsem mívala problém s tím,že mi folikl nepraskl.Tak když ta bt stoupne,znamená to,že praskl? Když by nepraskl,tak by bt nestoupla?
Doufám,že jsem to napsala srozumitelně :oops: :wink:
Díky za odpověď.

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 02.11.08 10:57

kubo podle mě ano. V grafu máš kráááásný vzestup. Jen tak dál ;-)

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 02.11.08 12:25

Kadlina:
no abych pravdu řekla,tak ta čárka nebyla tako silná jako testovací,ale byla nejsilnější za dobu testování.Mě to bylo hned divné,že bych ovulovala tak brzo,bylo to kolem 15 dne cyklu a normálně mám ovulaci kolem 30 dne.Štítnou žlázu mám léčenou,takže tam bych problém neviděla,mám suprovou doktorku.
To jse ani nevěděla,že se tělo na ovulaci připravuje a že můžu tedy mít "pozitivní "ovu test i vícekrát za cyklus.

deny2266
Stálice 61 příspěvků 17.11.08 12:28
prosím poradte.

Ahoj holky..
Mám takový dotaz.MS mam co 29.den Plodné dny se měly dostat 12.11 ale dostaly se dříve 9.11,trvaly 3.dny.tak jsem na to naběhly..Ale ted 14.11 jsem měly divný pocit tak jsem si opět dělala ovulační testy a ty // čárky tam zase byly si ce né tak sylné jak před týdnem,ale byly tam..Je možné že ovulace může být dvakrát v měsíci?Nebo co to je a znamená..Nebo že by byly ovulační testy nepravdive?Prosím napište..Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >