Ovulace a akné

Anonymní
9.12.19 12:35

Ovulace a akné

Ahoj holky, asi každá známe, jak na sobě poznat ovulaci (měřit si bazálku, dělat si ovulační testy atd.) ale já na sobě sleduji, že vždy, když se blíží ovulace, udělá se mi na obličeji většinou jeden velký bolák (akné), který nejde vymáčknout, je spíš hluboko pod kůží - objevuje se stále na stejném místě (brada nebo čelo) a buďto během pár dnů zmizí nebo ho mám snad až do menstruace. Zatím se 6. měsíců snažíme o miminko a nic, tak by mě zajímalo, jestli to máte některá taky tak a můžu se řídit podle toho - udělá si mi bolák = ovuluji :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78
9.12.19 12:38

Já to mám naprosto stejně :roll: celý měsíc mám pleť jako miminko a před ovulací se mi dělá hrozný akné, snad všude po obličeji. Takže u mě to tak platí, ale těžko říct, jestli to považovat jako příznak ovulace, nebo něčeho jiného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.20 13:20

Ahoj, vidím, že je to už starší téma, ale zrovna řeším to stejné. Nedávno jsme v článku četla, že to může být i známka nedostatku progesteronu v těle a pco. O miminko se snažíme už rok a půl a hledám na sobě už téměř cokoliv co by mohlo být špatné. Teď jsme vypozorovala, že vždy pár dní před ovulaci, se mi přesně toto akné udělá. Většinou pak i před MS. Zajímalo by mě, jestli to vážně značí spíš jen to, že přijde ovulace a hormony se bouři :D, nebo nějaké horší nedostatky jako je pco či že je v těle něčeho nedostatek.
S pco je to u mě těžší v caru tvrdí, že mám náběh na pco, ale moje gynekolozka si stojí tvrdé za svým, že pco nemám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat