Reklama

Ovulace je to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 04.01.10 15:12
Ovulace je to

Holky chtěla bych se zeptat jak se u vás všech projevuje ovulace? Já ji asi mám 9 až 11DC ze začátku mám hleny lepkavé pak táhlé a dr. v caru řekla ,že neví co to je a ani nenabídla ,že bychom udělali sono a pod. Nikdy mi při IUI neřekli ,že mám Ovu . Jsem z toho všeho rozladěná a naštvaná ,že se takhle chovají.
Já jsi myslím ,že to může být ovulace ? Co jsi o tom myslíte vy ??

Díky za radu

Reklama

Reakce:

dusicka..
Závislačka 4823 příspěvků 04.01.10 15:19

Ahoj, ja jsme nikdy ovu podle hlenu nepoznala. Nejlepsi ukazatel pro mne byla teplota.
A podle ceho Ti v CARu delali IUI?

AnastazieB
Echt Kelišová 8319 příspěvků 04.01.10 15:19

Určitě to může být ovulace, nebo spíš stav před ovulací. Pokud ti dělají IUI, tak přeci musí ultrazvukem měřit folikuly, aby zjistili, za jak dlouho ti praskne (tj. nastane ovulace) ne? Pokud to nedělají, tak jak poznají, kdy jí máš?
Jinak se IUI dělá nejlépe en před ovulací (ale někdy to nejde, tak třeba v den ovu nebo dva dny před).

Elik
Extra třída :D 10792 příspěvků 04.01.10 17:18

Přesně, jestli ti dělali IUI, tak si museli být jisti, že zrovna ovuluješ, jinak by přece IUI neměla smysl :) Většinou to dělají tak, že měří folikuly na UTZ, a jakmile folikul dosáhne cca 18mm, píchne se Pregnyl, který způsobí, že folikul myslím za 36 hodin, nebo tak nějak, praskne (a prasknutí folikulu je vlastně to, čemu říkáme ovulace).
Tažný hlen je jedna ze známek ovulace, ale dost nespolehlivá (teda aspoň u mě ;). Líp se ovulace pozná z následného vzestupu baz. teplot, jak už to někdo psal, případně laboratorním vyšetřením na hladinu progesteronu cca 5 dní po ovulaci (pokud je dost vysoká, je to důkaz proběhlé ovulace). Tyhle dvě věci spolu souvisí (neboť zvýšená hladina progesteronu po ovulaci způsobuje vzestup BT). Víc toho o tom, jak poznat ovulaci, najdeš, když dáš googlovat „symptotermální metoda“.

agy
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 04.01.10 17:31

Nepálko,pokud jsou ty hleny táhlé (několik centimetrů) tak by měly být ty ovulační,ale někde jsem četla,že častokrát jsou tak kluzké,že jak si sedneš,hned vyklouznou do mísy(i jsem to jednou zaregistrovala) takže si toho nemusíš ani všimnout :roll: Zkoušela jsi ovu testíky :?: Prosím Tě podle čeho Ti lékař určí den IUI,když neví,kdy máš ovu,to je dost divné :think: Folikometrii Ti dělají??

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 04.01.10 20:58

Je pravda teplotu nemerim myslim si ,že to není spolehlivé kvůli práci a pod.
Chdodím na folikulometrii tak 15DC někdy tam jsou drobne folikuly a na druhém to roste na sonu řekla ,že je to nachystané na IUI ,ale moje dr. zase řekla něco jíného je to malé tak zase příští měsíc minule jsem byla neodbytná a nechala jsem si udělat další sono a povyrostlo to . Takže musím být i neobytná a říkala jsem si proč jedna dr. řekně něco a druhá to zase popře.Nechci IVF tak se dost hnusně chovají nemají zájem nevyrejžují ze mě nic navíc. Minule jsem byla na konzultaci u chlapa a pak jsem se třepala nemám prostě na to.Dále mi říkal ,že mám dále brát prášky vůbec jsi nečetl co je v kartě tak jsem mu řekla že ,ale žádné neberu tak mě na to nedokázal nic říct prostě nečetl co mu tam napsali ostatní lékaři.No jsem hodně zvědavá na další konzultaci.

Musím jim stále říkat o doktorky neumí jsi to tam poznamenat na kartu ,abych to nemusela všude připomínat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62894 příspěvků 3 inzeráty 04.01.10 21:03

Ahojky a kam prosím chodíš do CARu?

AnastazieB
Echt Kelišová 8319 příspěvků 04.01.10 21:51

Nepalko jestli je to takhle, tak určitě změň CAR!! Takhle se přeci k tobě nemůžou chovat :twisted: . Já taky zatím nechci IVF, ale chovají se ke mně mile.
Já mám ovulaci dříve, ale většinou se objednám zhruba 2-3 dny před předpokládanou ovu, dr. mi udělá utz, řekne - ano, je tam nachystaný folikul, za x dní uděláme IUI. Anebo řekne - ještě to není tak velký, přijdte pozítří na kontrolu. A ke svojí obvodní gyndr. vůbec nechodím, s tou to vůbec nemá co dělat 8-o

A navíc chodím pořád k jedné dr., takže má mojí kartu a vždy si to přečte. Ke chlapovi bych taky nešla, max. by byl na sále při IUI, ale to se mi ještě nestalo (a doufám nestane).

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 02.02.10 13:28

Takže jsem zjistila ,že mám ovulaci ,ale ani 5 dní po ní mi zatim nepraskly folikuly.V pátek jdu jěště na další sono a tam se uvidí zda to prasklo či ne.Zase mi chtěla dát utrogestan i když ví ,že je mi po něm hodně špatně nechápu to . Moc dobře ví ,že jsem měla masivní nadýmání a pak extra silnou MS.

Katka78 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.11 13:26

Ovulaci jsi tedy neměla, protože když ti nepraskl folikul, neproběhla. Ultrogestan může mít vedlejsí účinky, stejně jako ostatní léky, důležité je, jestli je na místě a pomáhá otěhotnění. V těhu budeš muset překousnout víc než jen nadýmání, tak bych to asi neřešila.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >