Reklama

Ovulační aplikace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 06:57
Ovulační aplikace

Zdravím, mam takovy dotaz. Nesnažíme se o miminko nějak akrivne, ale myslite ze takove ty ovulacni kalandare s priblizne vypocitanou ovulaci jsou aspon na 50% spolehlive? Nebo by jste radeji merili teplotu? Podotykam ze to bereme jen orientacne a kdyz se zadaro budeme radi ale zatim to tak trochu nechavame nahode a ridime se jen orientacne podle aplikace. 8)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

IvePr
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 06.08.18 07:05

Ne. Ovulaci ti potvrdi spolehlive na gynde, kde budou sledovat rust folikulu. Mozna pokud mas opravdu presny tabulkovy cyklus, tak ano… Jinak ne.

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 07:07

@IvePr a mereni teploty je spolehlivejsi? Nebo je to take jen takova „babska“ rada?

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 06.08.18 07:12

Teplota je docela spolehlivá, ale z křivky naměřených teplot zjistíš až proběhlou ovulaci. Nedá se to použít k naplánování sexu :mrgreen:
Ale pokud máš relativně pravidelný cyklus, tak budeš schopná trochu předvídat.
Nebo si všimneš nějakých příznaků, které máš v období kolem ovulace a doteď jsi je nesledovala…

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 07:14

@Pipet tak sex neni problem :D ten je casteji nez je mozna zdravo :mrgreen: ale spis mne zajima zda tyhle aplikace mohou aspon zhruba fungovat. Jen do ni zapisuji menstruaci a nikdy sem te ovulacni kolonce neprikladala vyznam.

Pipet
Generální žvanilka 24070 příspěvků 06.08.18 07:20

Pokud máš relativně pravidelný cyklus, tak ovulace je u většiny žen 12-14dní před menstruací. Takže ono to nejspíš počítá a průměruje a tak nějak podle toho ukazuje.
Ale jestli se ti jednou cyklus protáhne, tak bude ukazovat blbě. Nebo jsou cykly anovulační a ono to ukazuje a přitom nic…

Russet
Extra třída :D 10381 příspěvků 06.08.18 07:21
@ZoePrime píše:
Zdravím, mam takovy dotaz. Nesnažíme se o miminko nějak akrivne, ale myslite ze takove ty ovulacni kalandare s priblizne vypocitanou ovulaci jsou aspon na 50% spolehlive? Nebo by jste radeji merili teplotu? Podotykam ze to bereme jen orientacne a kdyz se zadaro budeme radi ale zatim to tak trochu nechavame nahode a ridime se jen orientacne podle aplikace. 8)

Pokid neovuluješ podle tabulek, tak ti jsou všecky aplikace k ničemu. Zkusila bych ovulační testy a nebo lékaře. Nikdy jsem si teplotu neměřila a taky jsen otěhotněla. Jednou to prostě vyjde, pokud jsi zdravá, chlap má životaschopné spermie a strefíte se kolem ovulace.

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 07:24

No prave nechavame to na nahode, nikam nepospichame. Rikame si ze kdyz je sex relativne pravidelne, tak by v tom byl čert neotehotnet, pokud jsme zdravy. :)

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 07:25

Jen mne zajimalo zda se na to da spolehnout, nebo zda musi clovek kupovat ovu testy a merit aby to bylo presnejsi.

Tejii16
Stálice 90 příspěvků 06.08.18 07:31

Pokud máš pravidelný cyklus, tak si v době, kdy ti ovulaci ukazuje aplikace, udělej ovulační testy. Pokud i testy to potvrdí a vy se opravdu zatím nijak altivně nechcete snažit, tak by ti to takto orientačně mohlo stačit.

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 07:39

Tahle varianta mne nenapadla, dekuju za radu. Je fakt ze jsem zkousela merit teplotu behem tohodle cyklu pac mam cyklus zhruba 28-32 dni a dnes 23 den jsem mela 37,1 a neni mi nejlip. Predtim jsem mela kolem 36,7. A asi na dva dny 37. A zrovna kdyz ukazovala aplikace ovulaci. Tak nevim jestli je mozne z toho neco vykoumat. Kdyz jsem merila jen tak pro zabavu svym zpusobem :lol:

belladonna
Ukecaná baba ;) 2448 příspěvků 06.08.18 07:49

Ono je to individuální. Mně to funguje + - den, takže jo, já se podle toho můžu docela řídit. Ještě otestuji ovu testem a vidím, že to funguje.

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 07:55

Tak uvidime, bud se MS dostavi nebo ne. Lamat pres koleno nic nehodlam. Nechci se stresovat kravinami. Pokud to tak ma byt tak tehotna budu pokud ne tak nebudu. Kdyz uz vas tu mam jaky mate nazor na takovy to az maniakalni snazeni? Ja si myslim ze ten stres pri nem je ten nejhorsi protivnik v zaveru.

Russet
Extra třída :D 10381 příspěvků 06.08.18 08:03
@ZoePrime píše:
Tak uvidime, bud se MS dostavi nebo ne. Lamat pres koleno nic nehodlam. Nechci se stresovat kravinami. Pokud to tak ma byt tak tehotna budu pokud ne tak nebudu. Kdyz uz vas tu mam jaky mate nazor na takovy to az maniakalni snazeni? Ja si myslim ze ten stres pri nem je ten nejhorsi protivnik v zaveru.

Maniakální snažení tu občas někdo vykazuje, ale je mu to houby platné. Prostě si zjisti testem ovulace, jestli ji máš stejně jako říká aplikace a můžeš se jí řídit. S tím, že tělo není stroj a může ovulaci posunout. Pokud budete mít styk 1× za tři dny minimálně, musí se to povést. Za předpokladu, že máš v pořádku spodek a štítnou žlázu.

ZoePrime
Povídálka 39 příspěvků 06.08.18 08:09

@Russet Jo jo tak stitnou mam snad v pohode. Nejak testy dr delala a spodek zatim nevim, ale to se nevi nikdy nez clovek otehotni, nebo nabyde nejakeho podezreni po dlouhodobem uspechu. Takze predpokladam ze zdrava sem. A pravidelnost okolo 3 dnu zhruba je takze zatim budu spolehat na nahodu. Nahode to teprve nechavame od kvetna, s tim ze v kvetnu vysel pred MS test pozitivni, ale MS to take odnesla ocividne. Takze predpoklad zdravi je snadn na miste. A jaky mate nazor na kyselinu listovou na podporu otehotneni? Prece jen jsou to vitaminy a ty se hodi i kdyz se clovek nesnazi, ale ma to nejaky mozny vliv? :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama