Ovulační testy – jak silná má být kontrolní čárka?

109
3.2.06 10:15

Ovulační testy

Ahoj holky chtěla bych se vás zeptat, která z vás má zkušenosti s ovulačními testy. Jsem z nich trošku vedle. Doktor mi doporučil koupit si ovulační testy, abych zjistila jestli ovuluji. Na dr. radu jsem zakoupila ovulační testy, podle návodu kdy je začít používat jsem započala s testováním. Na testech se mi první den hned objevily dvě čárky sice ta testovací byla skoro stejná ale přece jenom slabší než kontrolní. Dnes byla ta testovací zase slabší než kontrolní. Za jak dlouho bych měla očekávat od objevení dvou čárek tu testovací tlustou? Nemáte s tím některá zkušenost. Díky moc. Radja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

739
3.2.06 15:07

Také by mě zajímalo, jak to s tím je. Když jsem to zkoušela, tak jsem testovací čárku měla vždy slabší než kontrolní. Takže jsem z toho moudrá nebyla. I když jeden den jsem neměla čárku žádnou, druhý den slabší, pak o něco silnější, ale stejná nebyla nidky. Dál už jsem pak netestovala, neměla jsem testy (mj. jsou docela drahé 40,– ks), takže jsem vlastně nezjistila, že by třeba po pár dnech testovací čárka zase vymizela a já bych mohla považovat tu nejsilnější - která se nejvíc přibližovala té kontrolní za to, že proběhla ovu.
Jinak výsledek se má zjišťovat - viz návod - cca 2-3 minuty po ponoření testu do moči, maximálně však do 30ti minut … nevím to přesně, ale je tam to omezení. Po uběhnutí minimálního času 2-3 min. by podle mě měl být výsledek správný…

Asi jsem to napsala dost zamotaně … mj. mám dlouhý cykly a nepravidelný, tak by mě to testování mohlo přijít pěkně draho 8O tak jsem to vzdala.

Ale pokud máš cyklus normálně dlouhý, tak zkus kdyžtak příští měsíc testovat o nějaký ten den dřív, abys zjistila, jestli dochází ke změnám.

Když jsem to sílu čárek probírala s kamarádkou, tak mi říkala, že vzhledem k tomu, že otěhotněla, tak ovulovala, ale nikdy jí to stejně tlusté čárky neukázalo, vždycky byla ta testovací slabší. Přitom v návodu píšou, že jak je slabší, znamená to negativní. Pak z toho má jeden mít jasno, co?

Hodně štěstí a když něco vyzkoumáš dej vědět. :D
sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
3.2.06 15:39

no já mám cyklus 28 s duphastonem, :-)
tak uvidím ale dám vědět, :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
3.2.06 15:40

sama zkusenost nemam, zacnu s ovu testy tenhle mesic, ale podle moji kamosky, ktera uspesne s ovu testy otehotnela, vubec nevadi, ze testovaci carka je slabsi, pry nikdy nejdou stejne silne. Takze pokud test funguje spolehlive, carka se ti objevi 2 a 1 den pred ovulaci, nekdy treba i v den ovulace a po ovulaci uz by tam byt nemela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
3.2.06 15:42

sara, já mám 6 testů za 198 Kč. Byl to prima kup, doporučuju.
tak v tom případě na to vlítnem, jsem 12DC

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
3.2.06 15:47

Holky,
zalezi, ake pouzivate … a je treba sa drzat navodu …
ale nie je pravda, ze staci akakolvek ciarka, to by som ja svojho casu ovulovala tyzden v kuse :lol:
podla mna, kym je slabsia, tak to nic neznamena, v navode na to dorazne upozornovali a u mna to tak aj bolo … nakoniec som sa tej silnejsej dockala, ale proste netreba prestavat a zmierit sa s tym, ze ak idete do OVU testov poctivo, treba do toho investovat, minie sa ich vela.

mimochodom, u mna nezabrali, po dvoch mesiacoch som s tym sekla … ale tym vas nechcem odradzat, urcite je vela takych, ktorym pomohli, ale treba to brat naozaj poctivo.

drzim vam palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
3.2.06 15:49

baboo,
mě to vlastně doporučil gynekolog, mám nějaké jiné problémy a jednou tak naznačil že vlastně ani nemůže vědět jestli ovuluji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
3.2.06 15:55

Radjo,
neviem, ake testy mas, ale naozaj si myslim, ze kym nie je ta ciarka rovnaka alebo silnejsia, k OVU zrejme nedoslo. Slabsia nic neznamena, aspon tak sa v:,–(e uvadza (a u mna to platilo).
Kazdopadne, mozno by tvoj lekar na to prisiel skor, keby ta volal na folikulometriu … ale nechcem mudrovat, zas tak sa v tom nevyznam …

tak ci onak, moc moc drzim palce,
pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
3.2.06 15:57

Baboo,
nevím jak se jmenují , jsou to takové krabičky s miskou. Tak uvíme manžel je už po 9 měsících trochu vedle …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
3.2.06 16:12

Radjo,
tak se mrkni a pak dej tip! Ta cena je fakt dobrá, a člověk nikdy neví, kdy se mu takové info bude hodit. Díky :D

sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
5.2.06 17:30

Ahoj,
tak já jsem používala OVU test za 49 kc. Mám cykly cca 28 dní. Poprvé jsem si dělala test 15 DC a hned se mi tam objevila ta testovací čárka a asi po 8 minutách už byla silnější, takže jsme na to vlítli :lol: a druhý den už jsem to nezkoušela, prostě jsme se jen snažili. A pak za další 2 měsíce jsem to zkoušela ještě jednou 14 Dc tam byla jen kontrolní, 15 DC byla i testovací, ale slabší tak jsme se už snažili a 17 DC už tam zase nebyla žádná…takže OVU jsem testama vychytala, ale výsledek se stejně nedostavil :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
6.2.06 08:00

Jedná se o 5 minutový ovulační test, který umožňuje stanovit lidský luteinizační hormon (LH), jenž je vyplavován do krevního oběhu a posléze do moče v období ovulace. Díky tomuto testu tak můžete zcela přesně určit své plodné dny. Jedno balení obsahuje šest vysoce hygienických testovacích setů ke stanovení LH. Lze je použít kdykoliv v průběhu celého dne a výsledek je znám již po pěti minutách. Při správném provedení je test srovnatelný s laboratorní zkouškou.
Cena: 409,– Kč
Hmm ale u nás v lékárně za to chtěli 198 Kč!!! A pak že lékárníci na nás pacientech nevydělávají. :-)

Použití během celého dne
Vysoká citlivost a spolehlivost
Test ke stanovení LH v moči
Vysoce hygienická manipulace
Spolehlivý výsledek již po 5 minutách
Balení: 6 kusů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
6.2.06 08:32

SERATEC ® LH MAX, promiň chyběl tam název

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1474
21.2.13 14:18

Jsou predictor je jich tam sedm a stoji kolem dvou stovek pak je ovular stoji 75 kc a je jich tam taky pet ale kdyz pujdes do lekarny a zeptas se jaky maji druhy tak ti urco poradi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
21.2.13 16:03

Dobrý den
Jsem zde poprvé a čtu tak že hltám každé vaše slova. Dámy zkušené potřebuji poradit :andel: Chci si pořídit ovulační test ale nevím který, mám dva ale babo raď první je Donna ze slin 549Kč a druhý je Lady-Q také ze slin za 574Kč o peníze mi nejde jde o dítě :hug: PORAĎTE MI KTERÝ PROSÍM :hug:??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama