Pachutě v těhotenství

3
23.7.21 11:51

Pachutě v těhotenství

Ahoj holky, mám dotaz ohledně pachutí jídel v těhotenství.

Nikde jsem nenašla tohle téma, všude se píše o pachuti v ústech, kde nepomáhá ani zubní pasta a zvraceni.
Bohužel mě trápí určité potraviny, které mi moc chutnaly a teď je nemůžu ani citit - jedna se například o cibuli, okurka hadovka, meloun, maso, bramburky, hranolky, šunka a mnoho dalších věcí :( můžu jist akorát sladke…
Mělo by to prý prejit po prvním trimestru, já ho zrovna ukončila a začínám už druhý týden 2. Trimestru a nemám pocit, že by se mi chute zlepsovaly…
Jde mi o to, že nezvracim, i když mi je občas z toho smradu jidla blivno.

Jen bych potřebovala uklidnit tím, že to může trvat klidně i celé tehotenstvi a určitě to přejde - prosim, nesetkal se přímo s tímhle nekdo?

Snad to nesouvisí s koronou, kterou jsem měla v prosinci a ztratila cich a chuť, poté bylo vše OK a 2 měsíce na to jsem nemohla jist tu okurku a pak za 2 měsíce otehotnela a nastoupily nové pachute k potravinám.

Děkuji moc za případné odpovedi! :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4329
23.7.21 12:02

Jo, já to měla do nějakého 5. měsíce, pak to postupně přešlo. :nevim: Kafe, olivy, uzené sýry, česnek a milion dalších věcí, které jsem měla ráda, jsem najednou nemohla ani cítit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
23.7.21 12:10

Cca v 15. tydnu preslo. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6604
23.7.21 12:29

Měla jsem to celé těhotenství, chutnalo mi jen ovoce, bonbóny, nanuky. Většina vareneho jídla mi smrdela a nechutnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
23.7.21 12:37

Já jim jen sladké a vařenou zeleninu. Takže snídám sladké pečivo, krupici, pudingy.
A na oběd a večeři jedu polévky, luštěniny, květák, brokolici a to vše s pečivem nebo bramborami. Občas si dám smažený sýr nebo sýrovou pizzu.
Maso a všechno z masa nemůžu ani cítit…
Jediný co sním a je údajně z masa je Mekáč :mrgreen:
Jsem v 15tt a přibrala jsem už 5kg, tak jsem se aspoň donutila přestat jíst večerní pochutiny :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
23.7.21 13:30

Naprosto ti rozumim - u me to je o to horsi, ze nemam chut skoro na nic :? nejvic mi vadi doma varene jidlo. Jsem v 18 tt, mam 2 kg dole, nezvracim, takze muzu byt vlastne rada :D v prvnim tehotenstvi jsem to mela podobne a prechazet to zacalo az tak v 6 mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.7.21 14:15

@Markéta188 mě právě nechutna ani ten mekac a to je co říct 😄

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
23.7.21 14:46
@Misana27 píše:
@Markéta188 mě právě nechutna ani ten mekac a to je co říct 😄

Mekáč jsem nemohla cejtit asi do 20. týdne :lol: jezis za to jsem byla vdecna :lol: i si manzel dal a ja s diky rekla nechci :lol: takovy scifi :lol: :lol: :lol: ted to je bohuzel uz naopak, mohla bych ho zas furt :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
26.7.21 06:54

@DandátkoP :D nejspíš na tom budu stejně :mrgreen: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu