Nevolnosti v těhotenství - nemocenská

Anonymní
23.7.21 08:04

Nevolnosti v těhotenství - nemocenská

Ahoj, chtěla bych slyšet radu-nazor od ostatních lidí. Jsem prvně těhotná a dost mě to sejmulo. Pracuji sice v openspace, v administrativě, ale i tak tam mám hromadu stresu a hodně práce.
Mám nemocenskou. V životě jsem takto nemarodila, tak jsem z toho špatná.
Je to pro mě nezvyklé… můj dotaz zní: Myslíte si, že mám být nadále doma když zvracim i během dne, jsem k smrti unavená, zapáchá mi i voňavka, ze všeho se mi chce zvedá žaludek, trápí mě zácpa mám v práci spoustu stresu, občas se mi motá hlava, nejsem očkovaná na covid, takže se bojím i potencionální nákazy v práci..pro očkování jsem se ještě nerozhodla. Pokud by vám to lékař,, schválil'' byli byste doma ještě ndbo byste se hnali do práce? Přijdu si jak lajdák těhotenství není nemoc..ale když mě přijde, že těch nevolností mám docela dost naráz.. hlavně ta únava mě ničí..po hodině procházky jsem hotová celý den.. představa že 2h procestuji do práce a ještě min. 8,5h tam odmakam tak si to už neumím představit. Teď spím i během dne. Nástup na PPM mi vychází až na listopad :( Znáte někoho kdo byl takto doma? děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
969
23.7.21 08:34

Já se problila až do 6. měsíce. Plus únava z toho jak jsem nic nejedla a nemohla nic cítit. Pak začal covid… :roll: sečteno podtrženo byla jsem doma celé těhu. Představa 8.5 hodin v práci plus cesta byly nemyslitelné.
Jen cestou tam bych :poblion: 3×. Pak v práci bych asi ne vylezla z WC. Nemělo by to cenu. A pak domů. :poblion:

Sama víš jak se cítíš a jestli to dáš. A věř mi zaměstnanec, co každou chvíli :poblion: a je celý zelený nepotěší žádného zaměstnavatele. Ten výkon to dost sníží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
23.7.21 08:37

A home office dostat nemuzes? ;) Ja to resim timto zpusobem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 08:39

Narovinu pracuji na úřadě, kvůli GDPR ats mít home office nemůžeme. A když bude korona sebe horší nás urad se nezavře.. :(
Jo sem věčně na wc neumím si představit tohle zažívat v práci. Jak jsem teď doma, tak už mi tak mizerné není, ale v podstatě sedím-lezim a spim, koukám na tv.. takže to není jako v práci..

Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
24560
23.7.21 08:50

Tak zůstaň dokud ti nebude líp, v druhém trimestru tyhle potíže většinou mizi. Ja u prvního měla taky neschopneku na šílené nevolnosti, akorát já už se do prace nevrátila, bylo mi zle celé těhotenství. U druhého sem dostala neschopenku někdy ve 13tt kvůli krvácení, pak sem měla přísný klidový režim a musela jen ležet, takže ani v jednom těhotenství sem se moc nenapracovala. Nevycitej si to, třeba ti bude líp a do prace se za chvíli vrátíš, jsou těhotné, co si nechávají psát neschopenku pro nic jen co mají pozitivní test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
23.7.21 08:54

Já chodila až do 6m pak jsem musela na rizikové a ležet. Ale jinak též nevolnosti, dva dny jsem nezvedla hlavu od kýble, ale tím že jsem dělala ranní, noční dvanáctky a tři dny volno, ty jsem teda prospala a prozvracela..a cesta 50min tam a zpět. Dá se to zvládnout. Jenže své možnosti musíš znát ty sama.
Vedoucí to vzala naštěstí úplně sportovně, v době covidove tu chyběli pracovníci, takže záleží opravdu na tobě jak se cítíš a jak to zvládneš.
Jinak nebudeš první ani poslední kdo má nevolnosti a chce zůstat dobrovolně doma. Já nechtěla i skrze vycházek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22502
23.7.21 09:04

Buď na neschopence, není důvod, aby jsi s takovým stavem byla v práci. Jo, sice se najdou údernice, co zvrací kudy chodí, ale do práce musí, ale ty většinou nesnáší ani kolegové. Nic moc pocit, když sedíš na záchodě a vedle tebe někdo dáví. Nehledě na to, že v tom stavu můžeš dělat v práci chyby… Až ti bude líp, můžeš se klidně do práce vrátit…

Příspěvek upraven 23.07.21 v 09:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 09:06

Dekuji za názory. No já vycházky ani celé nevyužívám :D :( nejsem toho schopna. Mezi lidmi nechci zvracet atd..

No já už budu ve druhem trimestru a nevolnosti mě neopouští :,( jsem o něco méně unavena to je pravda, ale dost spím, spím i přes den, což by v pracovním týdnu nešlo.

Do toho si neumím představit se vrátit třeba na konci druhého trimestru, protože já už před těhotenstvím měla pupek, takže na konci 3.mesice vypadám jak některé hubené slečny před porodem :( :D Neumím si představit pak sedět v práci s pupkem až na stole.. :( to musí snad tlačit.. já i teď často ležím protože je mi sezení nepříjemné.

Je mi to proti srsti bejt doma. Ale na druhou stranu jsem ráda, ze nemusím oblejzat veřejný záchodky a v práci knucet že nestíhám a prosit se o pomoc..

Ale každý měsíc psát sms nadřízené stále jsem těhotná-stale doma mi je nepříjemné.. každý měsíc honit doktorku ať mi pošle listek na peníze..prvni mi poslala pozdě a ja dodneska z práce nemam uhradu zs prvnich 14dnu pry mi je poslou az za mesic..no proste neumkm v tom jako pacient vubec chodit

• Citovat
  • Nahlásit
24560
23.7.21 09:14
@Anonymní píše:
Dekuji za názory. No já vycházky ani celé nevyužívám :D :( nejsem toho schopna. Mezi lidmi nechci zvracet atd..

No já už budu ve druhem trimestru a nevolnosti mě neopouští :,( jsem o něco méně unavena to je pravda, ale dost spím, spím i přes den, což by v pracovním týdnu nešlo.

Do toho si neumím představit se vrátit třeba na konci druhého trimestru, protože já už před těhotenstvím měla pupek, takže na konci 3.mesice vypadám jak některé hubené slečny před porodem :( :D Neumím si představit pak sedět v práci s pupkem až na stole.. :( to musí snad tlačit.. já i teď často ležím protože je mi sezení nepříjemné.

Je mi to proti srsti bejt doma. Ale na druhou stranu jsem ráda, ze nemusím oblejzat veřejný záchodky a v práci knucet že nestíhám a prosit se o pomoc..

Ale každý měsíc psát sms nadřízené stále jsem těhotná-stale doma mi je nepříjemné.. každý měsíc honit doktorku ať mi pošle listek na peníze..prvni mi poslala pozdě a ja dodneska z práce nemam uhradu zs prvnich 14dnu pry mi je poslou az za mesic..no proste neumkm v tom jako pacient vubec chodit

On se ještě posílá lístek na peníze? Já myslela že už mají všechno elektronický :think: a na prvních 14 dní žádnej nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 09:17
@Kriss Tina píše:
On se ještě posílá lístek na peníze? Já myslela že už mají všechno elektronický :think: a na prvních 14 dní žádnej nepotřebuješ.

Lístek na peníze se posílá elektronicky. Ale kdyz ho tam nemas na konci mesice tak ti asi zamestnavatel neda tech prvních 14dni.. musis ho tam proste k 30mit i presto ze jsi doma jen 16dni tak ti vyplati cssz 2dny..vadi to ho asi poslat o měsíc později coz jsem nevedela. Myslela jsme ze kdyz je nemoc otevřená tak je jasne ze pokračuje..

• Citovat
  • Nahlásit
24560
23.7.21 09:20
@Anonymní píše:
Lístek na peníze se posílá elektronicky. Ale kdyz ho tam nemas na konci mesice tak ti asi zamestnavatel neda tech prvních 14dni.. musis ho tam proste k 30mit i presto ze jsi doma jen 16dni tak ti vyplati cssz 2dny..vadi to ho asi poslat o měsíc později coz jsem nevedela. Myslela jsme ze kdyz je nemoc otevřená tak je jasne ze pokračuje..

Aha tohle neznám, to má posílat Dr, většinou to posílají po kontrole někdy koncem měsíce, tak to je asi chyba málo pečlivé doktorky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 09:23

@Kriss Tina v těhotenství jsou kontroly až třeba po 6tydnech..a jelikoz jsem sla jinam na screening, protože ho moje dr. nedela tak, to bere asi tak ze mimco je ok, videli ho jidne, tak mi objednala asi az za mesic a pul..a ja myslela ze to neva..ale když mi neprisly peníze z prace tak jsem jim volala a rekli mi, ze to je tím lístkem.., ze chteji videt ze nemoc trvá.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
24560
23.7.21 09:33
@Anonymní píše:
@Kriss Tina v těhotenství jsou kontroly až třeba po 6tydnech..a jelikoz jsem sla jinam na screening, protože ho moje dr. nedela tak, to bere asi tak ze mimco je ok, videli ho jidne, tak mi objednala asi az za mesic a pul..a ja myslela ze to neva..ale když mi neprisly peníze z prace tak jsem jim volala a rekli mi, ze to je tím lístkem.., ze chteji videt ze nemoc trvá.. :?

Tak musíš Dr volat no, aby to poslala, připomenout se. Jak říkám, tohle od svoji neznám, mě zve na kontrolu co 3 týdny i v době, kdy jdu na screening jinam. Ale těch prvních 14 dní nevím na co chtějí ten lístek, ten se posílá až na OSSZ ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
23.7.21 09:45

Já taky každý měsíc volala ať pošlou lístek. I sestra mi říkala ať prostě volám, že má takových ženských moc.

Jinak nadřízená snad chápe, že když si těhotná tak se nejspíš nevrátíš. Pochopil to i můj nadřízený a to je to chlap. :roll:

Jen jsem mu řekla, že bych chtěla do práce, ale hold :poblion: kudy chodím.

Opravdu bych si tím žíly netrhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.7.21 09:45

@Kriss Tina děkuji. no on podle mě jde na ossz i zaměstnavateli do DS, zároveň si myslím..a asi když nemoc trvá déle jak 14dnu, tak to chce zaměstnavatel vidět na tom lístku.. já nevím..to je jedno budu na gyndu každý měsíc psát nebo volat..no já radši ani nechci řešit zda moje gynda ok nebo ne.. nemám sílu měnit v těhotenství ještě lékaře :D a už si marodila někdy déle? Nevíš zda stačí jen měsíčně SMS vedoucí a hlídat si ty lístky a to je vše? Já okolo sebe lidi na nemocenských delších jak 14dnu nemam..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat