Jak často jste chodili na ultrazvuk ve 2 trimestru

Anonymní
22.7.21 22:11

Jak často jste chodili na ultrazvuk ve 2 trimestru

Ahoj, momentálně jsem 15+2 tt. Před rokem a půl jsem bohužel měla zamlklé těhotenství ( v 9 tydnu) a proto jsem teď pořád nervozni z každé kontroly. Před dvěma týdny jsem byla na screeningu a vše bylo v pořádku. Dnes jsem byla objednana ke své doktorce. Těšila jsem se, že po dvou týdnech uvidim malé a ona mi pouze změřila pánev a poslala mě domu s tím, že mam přijít za 5 týdnu. Takže budu celkem 7 týdnů bez kontroly. Přijde vám to ok? Po tak dlouhé době? A celkově tento přístup.
Budu ráda za vaše názory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
571
22.7.21 22:14

Já jsem teď 13+6. Na poslední kontrole jsem byla někdy ve 12tt a další mám za 4 týdny, tedy 6 týdnů od posledního ultrazvuku. Když nejsou problémy tak to asi stačí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
956
22.7.21 22:16

Tak u mě kontrolovala na každé prohlídce ale po 9.týdnu to bylo taky každý 4 týdny. :nevim: nevím no asi bych se s tím nesmirila a řekla bych ji to ale teď už je pozdě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
22.7.21 22:19

Ve 2 trimestru přesně 1×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
22.7.21 22:20

Ono totiz pojistovna hradi jen par UTZ. Ten muj gyndar jestli mi delal 4 ultrazvuky? Za cele
Tehu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
22.7.21 22:21

Je to normální, mě taky teď nedělali ultrazvuk, řekla mi, že pojišťovna tolik ultrazvuku neproplácí. Takže nedělají častěji než jednou za měsíc, když nejsou nějaké problémy. Taky jsem nervózní. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25259
22.7.21 22:24

U mě při každé kontrole. Takže co 4 týdny, později co 2 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1231
22.7.21 22:26

U mě také při každé prohlídce a chodila jsem jednou za tři týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
232
22.7.21 22:27

Taky při každé kontrole, do teď cca co 4 týdny, plus dva screeningy, z toho jeden ještě nadvakrát 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1682
22.7.21 22:27

Během celýho těhotenství jsem chodila na kontroky po 6 týdnech. Jenom na konci vždycky po týdnu, takže 38 a 39 týden, kdy měřili ozvy miminku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2929
22.7.21 22:48

Mě tedy vždycky na prohlídce rychle udělal ultrazvuk, jestli je tam srdíčko. Tedy kromě těch podrobných ultrazvuků, kdy i přeměřoval apod. Ale já jsem otěhotněla 3 měsíce po samovolném potratu a už jsem byla riziková vzhledem k věku 38 let, tak asi proto. U dcery, kterou jsem měla tři roky předtím, mi to nedělal, tam mi udělal jen ty povinný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
22.7.21 22:53

Mě ult dělá na každé kontrole.. Ze začátku tehu jsem chodila na ko každých 14 dni.. Pak jednou měsíčně, teď chodím každý týden na monitor, každá kontrola ult a poslech srdíčka, vzdycky zkontroluje mimčo jestli je vše v pořádku ukáže mi jak leží nebo kde má hlavičku kontrola čípku jdu domu spokojená a v klidu. 😊 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21607
22.7.21 23:16

Za celý těhotenství jsem měla jeden ultrazvuk na potvrzení těhotenství a pak screeningy. Na kontroly jsem chodila po 4-5týdnech, při každým poslech srdíčka. Přijde mi to naprosto v pořádku. Víc ultrazvuků bych ani nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
22.7.21 23:36

Já si platím balíček, kde ultrazvuk dělá při každé kontrole (1× za měsíc). Ale jen koukne na srdíčko, trvá to pár vteřin. Pak teda kontroluje vnitřním utz i čípek, což je pro mě důležitější než UTZ miminka, bez toho bych se obešla.
Od toho 20.-22.týdne budeš cítit pohyby, takže de facto ultrazvuk při každé kontrole není potřeba.
Teď to jen musíš vydržet těch pár týdnů do prvních pohybů, ono kdyby něco bylo špatně, tak ti ten ultrazvuk stejně nepomůže. Takže buď v klidu, nejkritičtější období máš za sebou, proto se nestresuj a užívej si těhu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
182
22.7.21 23:39

Já chodím ve 2. trimestru po 4-5 týdnech, když nepočítám screeningy. V 1. trimestru jsem chodila častěji, protože jsem měla problém se špiněním a krvácením. Zatím mi na všech prohlídkách vždy dělal ultrazvuk.
7 týdnů je v pohodě, navíc je doba dovolených. Nedávno mi sestra na gyndě říkala, že doktor nemusí dělat ultrazvuk pokaždé, není to jeho povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat