Pád na bradu u dospělého

2.7.21 08:40

Pád na bradu u dospělého

Ahoj všichni, před 4 dny jsem měla úraz - ve tmě jsem neviděla řetěz mezi sloupky a upadla jsem, odneslo to koleno, dlaně a brada, kterou jsem si rozsekla. Každopádně mě druhý den ráno začal hodně bolet čelistní kloub. Chápu, že dostal pecku, ale vůbec se to nezlepšuje. Pusu otevřu, jíst můžu, ale při kousání to hodně bolí. U kloubu nebyla ani modřina, ani otok. Jen to prostě bolí a je to takový ztuhlý. Na RTG jsem nebyla, jsme mimo civilizaci, při nejhorším plánuju příští týden, doufám že je to jen naražený. Nemáte s tim někdo zkušenosti? Za jak dlouho to odezní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9221
2.7.21 08:59

Tak pokud s tím chceš jet až příští týden a to možná, tak asi každá rada zbytečná. Já bych už byl projistotu na rtg dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1831
2.7.21 09:01

Já s pádem ne, ale v pondělí mě zubařka trhala 7 a měla jsem dojem že mi vyrve i čelist. Do teď mě to pekelně bolí, cítila jsem jak mě v ní ruplo, nemůžu si ani pořádně zívnout mám tam monokla, já si myslím že pokud by to bylo zlomený tak by jsi ani pusu neotevřela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
2.7.21 09:04

RTG za týden je naprosto zbytečný. Buď jeď hned nebo vůbec. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
2.7.21 09:23

Proc se musí na rtg hned? Myslím, že to pár dní klidně počká. Nejde o život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
2.7.21 09:27

@VitHan

Protože kdyby tam bylo větší poranění atd…tak už to je třeba i na operaci proto se má chodit na RTG hned. Pokud ji to tak nebolí tak je zbytečné tam pak už chodit protože to pravděpodobně tak hrozné nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
2.7.21 10:04

Já měla úraz s čelistí, vykloubilo mi to dva zuby. Ono to teda bylo jasné, co se stalo, ale doktor mi tehdy říkal, že do určité doby to jde vše vrátit zpátky bez následků a že se nevyplatí to podceňovat. Měl pravdu a já bych neváhala.
Může se ti tam udělat zánět třeba a já předpokládám, že nechceš strávit léto na tekuté stravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.7.21 12:37

To, že mi napíšete, ať jdu na RTG je mi dost k ničemu. :D Byla jsem hned po úrazu na místní ambulanci, kde mi to prohmatali, zeptali se jestli můžu otevřít pusu a když zjistili že jo, poslali mě domu. Zároveň jsem v kontaktu se svojí doktorkou, se kterou jsem domluvená na RTG po příjezdu. Zajímalo mě primárně to, jestli byl někdo v podobný situaci a za jak dlouho bolest odezněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat