Pálení a mravenčení chodidel - nejspíš parestezie

Anonymní
19.6.24 17:20

Pálení a mravenčení chodidel - nejspíš parestezie

Dobrý den,

nedávno jsem byla na vyšetření u neurologa s problémy jako mravenčení a pálení (jako kdybych chodila po rozpáleném písku nebo žhavém uhlí) chodidel (plosek). Trápí mě to hlavně, když jsem naboso, což teď v létě jinak nejde. Cítím to jak přes den, tak i v noci. S ponožkami během zimy to bylo mírnější, ale musela jsem si najít materiál, který mi vyhovuje a nevyvolává právě tyto pocity. Nastříkala jsem si nohy před nandáním ponožek LR Aloe Vera Emergency sprejem první pomoci a dalo se normálně spát a přes den fungovat. Jenže momentálně je vedro a jsem bez ponožek, takže hrůza. Neurolog mi doporučil brát vitamíny jako B12 Gamma a kyselinu listovou. Podle výsledků z krve mám menší množství těchto vitamínů v těle. Nezeptala jsem se ale na nějaký gel nebo krém, který mi to pálení trochu zmírní. Aloe už nezabírá. Nemáte někdo s něčím takovým zkušenost a neznáte nějaký gel/krém, který proti těmto pocitům pomohl? Předem moc díky za rady.

Příspěvek upraven 19.06.24 v 18:19

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3204
19.6.24 18:05

A neurolog na to co?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.24 18:11
@reny14 píše: Více

Dala mi právě na tyto problémy ty vitamíny B12 Gamma a kyselinu listovou. Mělo by to být ta příčina.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Krém

  • (4) + 140 recenzí

Dětská mast

  • (4) + 115 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.