Pampeliška k jídlu

106
14.4.17 14:05

pampeliška k jídlu

Prosím je tu někdo, kdo dával svému dítěti pampelišku k jídlu syrovou? Mám 1,5roční dceru a tchýně nám přikázala ať ji baští. Mě se to moc nezdá, sirup nebo med atd. ano, ale syrovou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2630
14.4.17 14:07

@dajdy dava se na jare jako ocista organismu. vyzkousej ji sama, neni az tak hrozna.nasi znami ji ji bezne jako salat a sedmikrasky taky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26158
14.4.17 14:09
@dajdy píše:
Prosím je tu někdo, kdo dával svému dítěti pampelišku k jídlu syrovou? Mám 1,5roční dceru a tchýně nám přikázala ať ji baští. Mě se to moc nezdá, sirup nebo med atd. ano, ale syrovou?

je to léčivka, ale je trochu nahořklá a zajímalo by mě, které 18 měsíční dítko by ji baštilo s radostí…jestli by si jí neměla dát spíš tchýně…
OT - tchyně vám přikazuje? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13820
14.4.17 14:13

Tak tchyne nema co prikazovat :lol: urcite to dite nezabije, ale moc chutny to neni, ja osobne bych to taky nejedla, jedine treba pampeliskovej med, to je neco jineho :) nasi obcas snedi sedmikrasku, ale nevim kam bych na to chodila, abych mela jistotu ze je to cisty a neporucal to zadnej pes a podobne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
14.4.17 14:14

U nás dáváme sedmikrasky do salátu třeba normálně takhle na jaře, malej taky ze zahrady baštil pampelišky, jen dávat pozor kde se trhaji aby na nich nebyl třeba chem. postřik ze stromků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.17 14:26

Je to hořké, takže pochybuji, ze ti to sní. Proč ti tchyně přikazuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.17 14:31

Nedávno jsem zrovna viděla nějaké video, kde o tom mluvil Karel Hádek, že je zdravé, čistící atd.. ale nevím co přesně je tím myšleno, jestli jenom ty žluté okvětní lístky, celou hlavičku nebo i stonek, či jak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47519
14.4.17 14:45

Pravidelne od zname dostavame pampeliskovy med si vyrabi. Vyrabi jich vic.
A davam do caje. I decka to tedy piji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47519
14.4.17 14:47

Ja to teda zkusila cele ochutnat jen jednou. Mi to pripomina rukolu :nevim: a to nam nikomu doma nechutna. Ale pokud si nekdo zvykne a chutna mu proc ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
14.4.17 14:48

Tak ona spousta kvítí se dá jíst, sedmikrásky, fialky.. pampelišky asi teda taky, i když spíš bych ji dala do salátu než samotnou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
14.4.17 15:24

Pampeliška je jedlá. Z květů se dělá med, z kořene tuším čaj a mladé listy se dají jíst jen tak. Dělala jsem z listů pampelišky, řebříčku, jitrocele, bršlice a rajčat salát a byl výborný, jen teda nevím, jak bych ho dostala do dítěte, naše nic zeleného nepozře :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
14.4.17 15:27
@dajdy píše:
8o 8o 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
14.4.17 16:50

Pampelisku jsme jedli, bylo nam teda vic.
Podobně jako cekanku. Pampeliska se prikryla kvetinacem.nebo tak a pak ty svetle listy jako salat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
14.4.17 16:54

O pampelišce vím akorát, že se z ní dělá med, já jím sedmikrásky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu