Nohy do "o" , vtáčí špičky dovnitř

Anonymní
13.4.17 18:35

nohy do "o" , vtáčí špičky dovnitř

Ahoj všem…chci asi uklidnit…syn začal chodit v 15,5 měsících, dlouho to byla robotí chůze, ale teď už si je jistý..nepadá, lítá jak drak..je mu 18 měsíců. Jenže má ty nožičky dost do „o“ a vtáčí špičky dovnitř. Je to normální? mám to řešit? okolí mě na to neustále poukazuje, dle dr. normální. a já už fakt nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26750
13.4.17 18:38

Dcera to taky dělala a srovnalo se to samo. Někdo doporučuje dávat boty naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13292
13.4.17 18:44

Dbejte na kvalitni obuv, co nejvice casu naboso v terenu (NE doma a na pevnych povrchach),meli byste zapomenout (nebo alespon hodne omezit) odazedla a pozor na kolobezku! Pokud by se to horsilo nebo nelepsilo, pred tretim rokem bych resila s ortopedem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
13.4.17 18:46

@unuděná botičky má super měkké a široké, na botách si potrpím, aby byly opravdu kvalitní…doma bačkůrky nevedeme nikdo..odrážedlo a spol nechce zatím..prostě lítá jak drak. Myslíte, že to mám tedy nechat zatím být?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13292
13.4.17 18:48

@Jaňula87 Ono ani nic jineho nezbyva, detska nozicka se vyviji zhruba do tech 3let, maloktery ortoped by to resil drive. Vetsinou se to s vekem srovna samo.Na trilete prohlidce by mela i pediatricka peclive prohlednout zpusob chuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.17 18:48
@Jaňula87 píše:
@unuděná botičky má super měkké a široké, na botách si potrpím, aby byly opravdu kvalitní…doma bačkůrky nevedeme nikdo..odrážedlo a spol nechce zatím..prostě lítá jak drak. Myslíte, že to mám tedy nechat zatím být?
  • Citovat
  • Nahlásit
6219
13.4.17 18:49
@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6219
13.4.17 18:50

@unuděná omlouvám se, mě to tu zlobí, hází anonymní nebo co:)
ok, tak já ještě vydržím…snad se to zlepší, asi plaším:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13292
13.4.17 18:50

Jo ale doma by mel mit backorky, umely povrch neni na bosou chuzi dobry..Kamaradka taky davala boticky obracene-meli i nadoma kozene kotnickove.Po druhem roce uz byla jeji dcerka uplne ok, a to predtim smajdala opravdu hodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
13.4.17 19:00
@Jaňula87 píše:
@unuděná botičky má super měkké a široké, na botách si potrpím, aby byly opravdu kvalitní…doma bačkůrky nevedeme nikdo..odrážedlo a spol nechce zatím..prostě lítá jak drak. Myslíte, že to mám tedy nechat zatím být?

já jsem s ní byla pro svůj klid u dětského ortopeda, ten jí sjel kyčle a vůbec celé postavení těla. Řekl, že je v pohodě, tak jsem to pustila z hlavy a srovnalo se to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
13.4.17 19:19
@Anonymní píše:
Ahoj všem…chci asi uklidnit…syn začal chodit v 15,5 měsících, dlouho to byla robotí chůze, ale teď už si je jistý..nepadá, lítá jak drak..je mu 18 měsíců. Jenže má ty nožičky dost do „o“ a vtáčí špičky dovnitř. Je to normální? mám to řešit? okolí mě na to neustále poukazuje, dle dr. normální. a já už fakt nevím :think:

Měla jsem to samé, když jsem byla malá a pamatuji si, že jsem měla v terénu chodit co nejvíc naboso a doma po špičkách, bez ortopedických vložek pořád trochu šmajdám, ale s nima je to ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50173
13.4.17 19:24

Jedna kolegyne ve skole, tak chodi cely zivot. Tehdy se to nejspis moc neresilo za nas. Pokud se to nebude lepsit, tak bych si vyzadala rehabilitace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
13.4.17 19:38

Měli jsme to samé, v roce a půl vtáčela špičky, nohy do o. Doktorka řekla, že by se to mělo srovnat, případně nás pak po druhém roce pošle k ortopedovi. Přes zimu nám dala vigantol. Samozřejmostí je kvalitní obuv, na doma neměla bačkory, ale kožené kotníkové sandále. V létě pak běhala hodně naboso po trávě a srovnalose to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
831
13.4.17 20:02

Od roka chodíme s ockama k ortopedovi. Změří mezeru mezi kolinky a pripadne udělá rentgen a doporučí obuv a kapat vitamin D. Momentálně jsme byli na kontrole ve 22m..nohy ok a prý muzou jít jeste do. x 8o za pul roku kontrola. Pro sichr bych zasla k ortopedovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
13.4.17 20:24

@unuděná U dcery mi bylo doporučeno hodně jezdit na odrážedle. Taky vtáčí špičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama