Panická ataka - kdo ji má, poraďte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 26.10.14 10:13
Panická ataka - kdo ji má, poraďte

Ahoj, chci se zeptat, pokud z Vás některá má panickou ataku, jaké míváte obtíže.
Mám 4 měsíční 3. dítě, docel záhul, nejstaršímu budou v prosinci 3 roky, a již v těhotenství mne poprvé zaskočil šíleně protivný pocit na omdlení, motání, nevolnost, jako bych byla přiotrávená. Odvezla mne rychlá a po kapačce mi bylo OK. Pak se to opakovalo znovu, opět po kapačce ústup. V obou případech to bylo při migréně, přičetla jsem to tedy alergii na indometacin, který jsem vzala.
Nicméně to mám furt, při migréně, při rozrušení i bez něj. Začne mi bušit srdce, nevolnost na zvracení (při migréně zvracím běžně), závrať, pocit horka a následná zimnice a třes.
Nechala jsem se vyšetřit endokrinologicky a je to OK, i endokrinoložka mi řekla, že to vidí na panickou ataku. Nevím, kam jinam bych měla jít, protože žádné obtíže jiné nemám, jen tyhle šíleně nepříjemné stavy. Tlak mám i při podobném stavu docela ok, puls trochu vyšší, ale nic hrozného.
Můj problém je, že jsem pořád přesvědčená, že takhle zle mi nemůže být z psychiky, že mi jistě něco je, pročetla jsem všechny nádory a jejich příznaky a pořád hledám, co mi je.
Chci se zeptat, zda některá něco podobného máte. Jinak kojím, takže na nervy nic neberu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 26.10.14 10:20

Trpím taky PP, už přes deset let.
Byla jsi u psychologa?

Jinak u mě se to projevuje točením hlavy, pocitem nedodechnutí se, jako kdyby na omdlení. Ale už to tak neprožívám, koriguju relaxačním dýcháním.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 26.10.14 10:23
@lyrica píše:
Trpím taky PP, už přes deset let.
Byla jsi u psychologa?Jinak u mě se to projevuje točením hlavy, pocitem nedodechnutí se, jako kdyby na omdlení. Ale už to tak neprožívám, koriguju relaxačním dýcháním.

Díky moc, a je ti taky zle? žaludek, pocit na říhání atd.? Jiné zažívací obtíže nemám.
U psychologa zatím ne, pomohlo ti to??

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 26.10.14 10:26

@eva333 Už ne, protože jsem se naučila to prostě oddělit, pracovat s tím.

Tak samozřejmě, to je první krok, je to psychická nemoc. Pokud si to nechceš ale připustit, pak není šance, že by se to zlepšilo. Je potřeba se o tom něco dozvědět, zorientovat se, prostě vědět, jak ty situace zvládat. Málokdo si s tím poradí sám.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 26.10.14 10:31
@lyrica píše:
@eva333 Už ne, protože jsem se naučila to prostě oddělit, pracovat s tím.Tak samozřejmě, to je první krok, je to psychická nemoc. Pokud si to nechceš ale připustit, pak není šance, že by se to zlepšilo. Je potřeba se o tom něco dozvědět, zorientovat se, prostě vědět, jak ty situace zvládat. Málokdo si s tím poradí sám.

A jak jsi došla k tomu, že je to psychické a není to nic jiného? Nebála jsi se, co ti je? To je problém, který nejvíc řeším - zda se nechat dále vyšetřovat (nevím ale, na co konkrétního…), protože mi je něco vážného.

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 26.10.14 10:39

@eva333 byla jsem na CT hlavy, páteře, u neurologa, ale to kvůli krční páteři. S tou mám trápení už dlouho a taky díky ní mi asi PP začala. Hlava se mi prvotně točila skrz tu páteř a její hypermobilitu. No a jak jsem se bála, tak jsem si to vsugerovala…a už to jelo.

Nech se vyšetřit, ale u psychologa. ;) Určitě se někam objednej, čekací doby jsou někde i delší než čtvrt roku. :roll:

Radit ti, aby jsi byla v klidu a neřešila to nebudu. Ono to ze začátku moc nejde. Doporučuji knížku Panická porucha a agorafobie. A i tady na emimi je uzavřená skupina. Mě ovšem neprospívá, když si o tom dlouhodobě s někým píšu. Prootže většina těch, co tímhle trpí, se moc pozorují. A řeší každé píchnutí a tak podobně. A to není můj styl, protože to rozhodně nevede k tomu, aby člověku bylo do budoucna lépe.
Jinak té návštěvy u psychologa se nebraň, je to naprosto v klidu a normální.

j-p
Extra třída :D 11764 příspěvků 26.10.14 10:44

@eva333 mam to same ale z traumatu z porodu, ucim se s tim zit, protoze psychika je mocna! Je to hnusna nemoc a ten kdo nezazil, nepochopi!

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 26.10.14 10:48

@lyrica Díky moc, to je právě můj problém, že sleduju každé píchnutí a hned mám nějakou vážnou nemoc, jsem ráda, že to tak říkáš. Můj manžel je doktor, čili do něj furt hustím všechny své příznaky, vyzvídám příznaky toho či onoho nádoru a on mi pořád opakuje panickou ataku, to samé mi řekla endokrinoložka. Jenže já se tomu bráním uvěřit, protože mi je tak FYZICKY zle, když to na mne přijde. Dnes to na mne přišlo, když jsem na netu projížděla příznaky rakoviny žaludku…
Moc díky

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 26.10.14 10:50

@j-p A jak to řešíš, mne to začalo ve 26. tt, podotýkám, že jsem se třetího porodu (třetí císař během tří let) děsně bála a vsugerovala si, že ho nepřežiju, že tu děti zůstanou samy atd.

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 26.10.14 10:51

@eva333 to je právě to, co určitě nedělej, nehledej příznaky, zkus se soustředit na něco jinýho. Já jsem třeba volala. Kámošce, mamce,…Nebo se začíst do knížky. Zacvičit si. Najít si něco, co tě od toho odpoutá.
A to, že ti je fyzicky zle, to tak bohužel je. Já jsem to měla úplně stejně.
Nejlepší je se zdravě nas*at :mrgreen: Prostě si říct, že nejsi žádnej slaboch, že to zmákneš. Postavit se tomu čelem. Prostě čím víc si to člověk pouští k tělu, poddává se tomu, tak to nad ním vyhrává :cert:

j-p
Extra třída :D 11764 příspěvků 26.10.14 10:57

@eva333 ano mas to stejne jako, mne tu paniku zavinili doktori, protoze oni zavinili co se stalo a byl z toho akutni cisar a ja se bala ze umru a neuvidim dceru a muze a zachvaty paniky byly na svete po dvouch dnech po cisari, diky nim! Bojuju sama, protoze nechci jist 10.let antidepresiva! A ver ze je to psychika, protoze je nedokazala ani chodit! Ted mam prasky nejslabsi na uklidneni a jinak myslim na jine veci ale bojim se, ze se nikdy neuzdravim!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 11:10

@eva333
Ahoj, zle z psychiky ti může být stejně, jako ostatním ze „somatické“ nemoci. Bolí to úplně stejně, věř mi. A mám to i potvrzené od drů. Já jsem měla příznaky infarktu - zvracení, motání hlavy bolest na srdci a strašně vysoký tep a ležela jsem dokonce v nemocnici s babičkama po infarktu, než mě celkově vyšetřili a příznaky a bolesti jsme měly stejné. Já jsem měla tedy bolest srdce trvající dýl a nepravidelnou, takže se to s tím infarktem neshodovalo. Aspoň jsme si tam měly o čem povídat :mrgreen:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 08:59

Ahoj, já „trpím“ panickou poruchou od července 2013, projevovalo se to slabostí v nohou, pocit na omdlení, bušením srdce, nechutenství, pocit na zvracení, nadměrné říhání, pocit, že se vším udusím, v noci jsem se budila hrůzou, že se mi zastavil dech :mrgreen: pak už se to nabalovala, panická hrůza z toho vůbec opustit byt, neustálý strach, že omdlím, že mi nikdo nepomůže, seděla jsem u internetu a samozřejmě si tyto příznaky „napasovala“ na všechny druhy rakovin atd. :) objednala jsem hned k psychiatričce a od srpna 2013 beru antidepresiva Sertralin Vipharm 75 mg a jsem v podstatě v pořádku :) zhruba za tři měsíce začnu postupně snižovat dávku a v průběhu dalšího roku bych měla úplně vysadit :) na překonání krizového období než se antidepresiva úplně chytla (zhruba měsíc) jsem brala neurol…doporučuji s tím něco dělat co nejdřív, jednak se zbytečně trápíš a jednak čím déle to necháš tak, tím déle se z toho budeš „hrabat“ :( a nevím, jestli se to dá vyřešit jen psychoterapií, dle mě je to prostě funkční porucha mozku, kdy chybí serotonin a nějak se musí doplnit - toť můj názor…ono jednoduše se říká nesoustřeď se na to, to překonáš, to není možné, aby ti bylo blbě, ale u mě to fakt nešlo, z prvního patra ven jsem se plazila podél zdi a myslela, že „zhebnu“ :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.14 09:34

Ještě doporučuji přečíst :) http://ona.idnes.cz/…/zdravi.aspx?… jako bych to psala já sama :)

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 28.10.14 12:34
@Anonymní píše:
Ahoj, já „trpím“ panickou poruchou od července 2013, projevovalo se to slabostí v nohou, pocit na omdlení, bušením srdce, nechutenství, pocit na zvracení, nadměrné říhání, pocit, že se vším udusím, v noci jsem se budila hrůzou, že se mi zastavil dech :mrgreen: pak už se to nabalovala, panická hrůza z toho vůbec opustit byt, neustálý strach, že omdlím, že mi nikdo nepomůže, seděla jsem u internetu a samozřejmě si tyto příznaky „napasovala“ na všechny druhy rakovin atd. :) objednala jsem hned k psychiatričce a od srpna 2013 beru antidepresiva Sertralin Vipharm 75 mg a jsem v podstatě v pořádku :) zhruba za tři měsíce začnu postupně snižovat dávku a v průběhu dalšího roku bych měla úplně vysadit :) na překonání krizového období než se antidepresiva úplně chytla (zhruba měsíc) jsem brala neurol…doporučuji s tím něco dělat co nejdřív, jednak se zbytečně trápíš a jednak čím déle to necháš tak, tím déle se z toho budeš „hrabat“ :( a nevím, jestli se to dá vyřešit jen psychoterapií, dle mě je to prostě funkční porucha mozku, kdy chybí serotonin a nějak se musí doplnit - toť můj názor…ono jednoduše se říká nesoustřeď se na to, to překonáš, to není možné, aby ti bylo blbě, ale u mě to fakt nešlo, z prvního patra ven jsem se plazila podél zdi a myslela, že „zhebnu“ :mrgreen:

Díky moc, tohle znám - bušení srdce, které je jakoby v žaludku, pocit na omdlení, říhání atd. Chystám se k psychiatrovi, dnes jsem si cvičně vzala půlku lexaurinu a vše zmizelo. Konzultovala jsem to s kámoškou doktorkou, a ta věří, že vše má příčinu, která se dá najít a odstranit, ale teď mi doporučila léky, protože budu se 3 dětmi těžko běhat po terapiích.
Přesně jak píšeš - všechny druhy nádorů zkoumám jak vzteklá, ale po lexaurinu už začínám věřit, že je to psychikou.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >