Panické úzkostné ataky přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 00:57
Panicke úzkostné ataky přítele

Zdravím všechny, moc Vás prosím o radu/pomoc. Přítel trpí od ledna panickymi uzkostnymi ataky, přestal jezdit v autě, přestal chodit ven. Jen jde vyvencit psa hned domu a už mu je hůř, někdy je na tom o trochu lip, ze má lepší náladu, někdy mnohem hůř. Vypadá to spis tak ze se stav zhoršuje. Problém je v tom ze di nemůže dojít ani k psychologovi/psychiatrovi jelikož do auta nesedne, ani do autobusu proste nikam. Bydlíme na vesnici kde nic není. Je to pro mě těžší a těžší a vůbec nevím jak příteli pomoc, je tu někdo kdo něco takového prožil? Někdo kde to dobře dopadlo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martina84
Ukecaná baba ;) 2259 příspěvků 11.09.19 01:23

A ty ho k psychiatrovi nemuzes zavest? Nebo poprosit nekoho blizkého? Od ledna je to 9 mesicu, na co čekáte? Samo se to nezlepší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 01:30

Ano, já zažila a vyléčila jsem se. Bez antidepresiv bych to ale nikdy nedokázala. Beru je už 10 let a brát budu pořád.. Snažila jsem se je několikrát vysadit, ale vždy se vrátilo zpět. Teď už riskovat nebudu, jsem smířená a tím, že je to na celý život a beru to tak, že jako někdo bere léky na tlak, cukrovku, srdce.., já je mám proto, aby fungoval mozek.
Přítele chápu a lituji! Měla jsem to samé, nemohla jsem ani chodit ven. K doktorovi mě že začátku vodil taťka a to mě třeba držel pod ramen, abych neupadla. Bylo to doslova šílené! Strávila jsem několik měsíců na neschopence, než jsem dokázala zpět fungovat. Musela jsem ale začít makat a hlavně věřit lékům, že pomůžou. Doslova jsem se učila chodit (sama). Dávala jsem si delší a delší trasy. Bydlíme ve městě, takže nejprve vyjít před dům, potom obejít blok, dojít k řece, zvládnout nákup atd.. Chytali mě přitom ataky, tak že jsem se třeba musela opřít o dům, sednout si na lavičku a to byla zima. Postupem času se ale lepšilo. Lépe mi bylo za cca 3 měsíce a úplně ok jsem byla za rok. Je to běh na dlouhou trať, ale vyléčit se to dá ;) Přítel bude muset k lékaři, sám to bez léků nezvládne. Bude tu jízdu autem muset vydržet. Obvodního doktora u vás nemáte? Aby napsal pro začátek lék na zklidnění.. Lexaurin, Neurol.. Ten by mu cestu pomohl zvládnout..
Snaž se ho hlavně chápat a nevnucuj mu řady typu, zabav se něčím ať zaměstnas hlavu, to mě dostávalo do ještě větší srajdy. Hodně mi totiž lidi radili, že musím sportovat, najít si koníčka, abych se nevěnovala jen sama sobě a pod.. Člověk ale v tu dobu vůbec nic nezvládne, myslí jen na to, že mu zase bude zle.
Držím palce, ať to vyřešíte.
Za anonym se omlouvám, ale je to pro mne citlivé téma

Miarr
Kecalka 360 příspěvků 11.09.19 01:35

Taky jsem se z toho vyléčila, ale asi tě nepotěším - bez antidepresiv to nedá. Mně se ještě stav zhoršoval každým dnem a měsícem, takže bych nečekala a odvezla ho sama. Ke konci už to bylo dost psycho. Teď mám prášky již vysazene a vypadá to, že jsem v pořádku. :hug: tak hodně štěstí. :hug:

vokishka
Neúnavná pisatelka 15596 příspěvků 11.09.19 06:05

A to je doma zadarmo?

akavi
Kecalka 334 příspěvků 11.09.19 06:44

Panické ataky jsou šíleně vyčerpávající. Ale musí se jim postavit a začít ke řešit. Klidně i v rámci hospitalizace (to vyřeší problém, že by musel někam chodit).

Proto02
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 11.09.19 07:21
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, moc Vás prosím o radu/pomoc. Přítel trpí od ledna panickymi uzkostnymi ataky, přestal jezdit v autě, přestal chodit ven. Jen jde vyvencit psa hned domu a už mu je hůř, někdy je na tom o trochu lip, ze má lepší náladu, někdy mnohem hůř. Vypadá to spis tak ze se stav zhoršuje. Problém je v tom ze di nemůže dojít ani k psychologovi/psychiatrovi jelikož do auta nesedne, ani do autobusu proste nikam. Bydlíme na vesnici kde nic není. Je to pro mě těžší a těžší a vůbec nevím jak příteli pomoc, je tu někdo kdo něco takového prožil? Někdo kde to dobře dopadlo?

Určitě bez čekání na psychiatrickou ambulanci, prostě mu musíš pomoci a dovézt ho tam. Je to šíleně energeticky náročné a bez Dr. se z toho opravdu nedostane, spíš se to bude zhoršovat a můžou se k tomu přidružit další potíže - poruchy. Na nic nečekejte. Co to vyvolalo?

lasička1
Echt Kelišová 8270 příspěvků 11.09.19 08:00

A přítel nepracuje? Pokud je na neschopence, tak musí chodit na kontroly. Pokud je na úřadu práce, chodí na schůzky. Přeci není zadarmo doma a ty za něj neplatíš pojištění.
Takže občas musí někam dojet, nebo být někým odvezen. Proto co nejdříve zajeďte k psychiatrovi, nikdo jiný mu nepomůže.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 11.09.19 09:22

1. musí k psychiatrovi a potřebuje léky. Prostě ho vezmi a posaď do auta a odvez. To překoná - neumře. Když tak si nech od obvoďáka napsat nějaké sedativum, které si před tím vezem aby moc nevyšiloval. Případně do nějakého většího města na krizové centrum.

2. Indiviudální psychoterapie je možná po skype. Jen to pojišťovna nehradí, a musí se za cash.

3. může se nechat hospitalizovat, dokud se to nestabilizuje.

Příspěvek upraven 11.09.19 v 09:24

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 11.09.19 09:23

Ale pokud mistr prášky jíst nebude a léčit se nebude a prostě nebude, tak od něj odejdi.

Jako zcela seriozně, nemůžeš se spolupodílet na tom, jak si ubližuje a ono když uvidí že fakt musí najít odvahu k tomu začít se léčit, jinak přijde i o tebe, tak ho to konečně může nakopnout k tomu, aby si přiznal že potřebuje pomoc.

mehaaja
Kecalka 367 příspěvků 11.09.19 11:22

V unoru to na me skocilo, mela jsem tedy spise fyzicke projevy nez psychicke, takze mi trvalo par mesicu nez me diagnostikovali. Nasazeny antidepresiva, beru dodnes, zabraly po ctyrech tydnech. Vem ho k lekari, samo to neprejde…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:03

Zvyšte přísun hořčíku…pokud nemá diagnózu, někdy se tzv panické ataky stávají z nedostatku hořčíku (v mém okolí dva tyto případy)

https://masaze-slechta.webnode.cz/…v-organismu/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:07

Chceme se přestěhovat do většího města aby vše bylo poblíž, přítel by jen musel zvládnout tu cestu tam a o stěhování bych se postarala já. Je to 20km. Co se tyče práce přítel už do práce nechodí, žijeme z toho co máme nasetreno. Já jsem doma s nim.Ps: Pro ty co se ptají proč ho neodvezu já, samozřejmě bych odvezla ale do auta nesedne ani jako spolujezdec ani nijak jinak. Do dvou měsíců by jsme se měli stěhovat, tam už by si mohl dojít k dr vše, myslíte si ze to do těch dvou měsíců ještě vydržet? On do auta už parkrat sedl, ale bylo to šílený. Má pořad problémy s dýcháním, byl dvakrát u psychologa ten mu jen poradil jak dýchat ale nic víc. A z čeho se mu to stalo vůbec netušíme přišlo to z ničeho nic

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:13

Ten hořčík určitě zajedu koupit. Přítel bere antistres 3×1 a vůbec mu to nepomáhá

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:18

Chci jen dodat, začalo se mu to dost zlepšovat někdy v březnu, kdy normálně i dojel někam a zlepsovalo se to, bylo to o dooooost lepší. Pak přišli ty vedra kdy byl semnou na zahradě, je-li jsme domu a v autě najednou záchvat paniky, doma jsem mu musela volat sanitku, prý byl prekyslicenej, z toho dýchání. Tak zase nechtěl jezdit ale ven chodil v pohodě, občas byl radši doma ale nebylo to tak hrozny, normálně došel do krámu byl venku s klukama. Ale teď cca 1,5-2 měsíce zpět, ho stipla vosa, volali jsme sanitku.Bylo mu hrozné, no a od te doby ani ven nechce jít, jen se to zhoršilo

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama