Parkour - zkušenosti

519
12.12.19 21:35

Parkour - zkušenosti

Zdravím, syn 10. let by chtěl do
Parkouru. Bavilo to
Vaše deti? Co jim to přineslo? Nechodí tam sígři? Rada bych, aby měl pohyb a zároveň, ale aby mu to něco dobrého dalo. Díky za info. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

191
12.12.19 21:57

Proč by zrovna na parkour měli chodit sígři?? To je zvláštní otázka toto…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
12.12.19 21:58

@santape syn chodí druhým rokem. Líbí se mu a mě taky. Jde o pohybovou přípravu, trénink je rozmanitý, takže se protahují, běhají, učí se gymnastické prvky…sígři žádní :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
12.12.19 22:21
@hicha píše:
Proč by zrovna na parkour měli chodit sígři?? To je zvláštní otázka toto…
.

Ptám se proto, ze syn chodil před rokem do hokeje a někteří ti kluci - fakt hajzlici. Syn byl začátečník
A přešel po roce mezi starší a sproste mu nadávali, vysmivali se, light šikana na hok. tabore. VzdalTo.
Proto bYch chtěla at to nezažije zase., hokej je o penězích a znamostech např., hodně deti jsou borci, kteri můžou vše, ale rozhodne ne všichni! Druhy syn chodi do florbalu a tam mi přijdou deti i rodiče i trenéři úplně fajn.
Proto taková otázka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
12.12.19 22:37

Tak určitě je o lidech a dětech, nikdo nezaručí, ze u vás či jinde ve městě sigri nebudou:) syn chodí a je nadšený a my s ním. chodí převážně ven, za každého počasí - to už nadšení nejsme :D, ale nejlíp se vše naučí v terénu :) není to levná záležitost, ale ve srovnání s hokejem nebo místním fotbalem je to „za hubičku“.. a jako spolek jsou děti i pojištěne při úrazu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
191
12.12.19 23:27
@santape píše: .Ptám se proto, ze syn chodil před rokem do hokeje a někteří ti kluci - fakt hajzlici. Syn byl začátečník
A přešel po roce mezi starší a sproste mu nadávali, vysmivali se, light šikana na hok. tabore. VzdalTo.
Proto bYch chtěla at to nezažije zase., hokej je o penězích a znamostech např., hodně deti jsou borci, kteri můžou vše, ale rozhodne ne všichni! Druhy syn chodi do florbalu a tam mi přijdou deti i rodiče i trenéři úplně fajn.
Proto taková otázka.

Aha, tak to chápu… Na hokeji (a podle mne i fotbale) se schazi zvláštní sorta (určitě nejsou všichni takoví, ale většina asi jo)… Primadony od malička. Řekla bych, že zrovna na parkour půjdou spíš pohodáři, co se sice chtějí něco naučit, ale spíš to berou jako zábavu než vrcholový sport (přestože to bude určitě velká makačka). Samozřejmě i tam můžeš narazit na hajzlíka. Ale tipla bych si, že s menší pravděpodobností, než na hokeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
294
13.12.19 00:03

Známá tam syna dala z bezpečnostních důvodu - zkoušel venku sám a ošklivě si poranil obličej, no zahojilo se to bez následků… takže pokud má zajem, zbytečně bych neriskovala a co vím z doslechu, kluci jsou v pohodě. Je mu 9 :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:29

Tak hokej je případ sám pro sebe, to je nákladný sport hodně ovlivňovaný ambicemi rodičů, takže i ti kluci jsou tak vychováváni k ostrým loktům a snaze vyniknout nad ostatními. Parkouristi si spíš vzájemně pomáhají, musí makat sami ze své vůle, protože je k výsledkům nežduchá žádný prachatý tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
13.12.19 14:25

Sígři můžou být i na šachovém kroužku… Spíš bych to brala - jak moc je to bezpečný pro jeho tělo, aby to dělal bezpečně. :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
519
13.12.19 16:22
@petanah píše:
Tak určitě je o lidech a dětech, nikdo nezaručí, ze u vás či jinde ve městě sigri nebudou:) syn chodí a je nadšený a my s ním. chodí převážně ven, za každého počasí - to už nadšení nejsme :D, ale nejlíp se vše naučí v terénu :) není to levná záležitost, ale ve srovnání s hokejem nebo místním fotbalem je to „za hubičku“.. a jako spolek jsou děti i pojištěne při úrazu..

Mě jo to jasné, jen jsem tak trosku chtěla pozjistovat, jaká komunita kluků tam chodi, ať to není sorta alla hokej. Tak to zní skvele, ze i vás syn je nadšený a chce ven, to by bylo super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2222
13.12.19 16:52

Já bych mladší dceru do kroužku parkuru přihlásila hned, sama zkouší věci, které viděla na videu a už si párkrát ublížila. Jenže tady v dosahu kroužek není.
Hokej a fotbal jsou podle mě sporty, které vychovávají primadony. Možná je to jen můj dojem, ale synovec hrál fotbal od tří let do osmnácti a ten kolektiv jsem měla možnost poznat. I přesto, že je to kolektivní sport, ten kolektiv spolu nedržel, bujela tam šikana, každý si šel sám za sebe, jeden klidně podrazil druhého.
Starší dcera chodí na atletiku, jen do zájmového kroužku, nejedou na nějaké výkony, závody atd. A ty děti se vzájemně podporují, hecují, pomáhají si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama