Partner a nový kamarád

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.5.22 22:11

Partner a nový kamarád

Ahoj,

potřebovala bych se poradit. Řeším docela zapeklitou situaci ve vztahu.

Mám přítele 2 roky, kterého miluji avšak poslední rok si procházíme těžším obdobím. Procházím si posledním rokem psychickými problémy a přítel mi v tom nepomáhal. Také se náš vztah docela často střídá mezi dobrým a špatným obdobím. Často se pohádáme kvůli naprosté blbosti a nemluvíme spolu a mně to zrovna na mé problémy moc nepomáhá.. Přítel není špatný, ale není dostatečně vyspělý a nezvládne se mnou komunikovat o potřebných věcech ve vztahu nebo v životě, kvůli čemuž se pak hádáme.

Před měsícem jsem poznala kluka, s kterým si docela rozumím a dokáže mi pomoci s mými problémy. Díky tomu se pak necítím na své problémy sama, ale cítím se provinile vůči svému příteli. On o mém kamarádovi ví, ale úplně se mu to nelíbí. Tento kamarád je pro mě jen kamarád, ale cítím se, jak kdyby to bylo špatně vůči mému příteli.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2805
2.5.22 22:15
@Anonymní píše:
Ahoj,

Mám přítele 2 roky, kterého miluji avšak poslední rok si procházíme těžším obdobím. Procházím si posledním rokem psychickými problémy a přítel mi v tom nepomáhal. Také se náš vztah docela často střídá mezi dobrým a špatným obdobím. Často se pohádáme kvůli naprosté blbosti a nemluvíme spolu a mně to zrovna na mé problémy moc nepomáhá.. Přítel není špatný, ale není dostatečně vyspělý a nezvládne se mnou komunikovat o potřebných věcech ve vztahu nebo v životě, kvůli čemuž se pak hádáme.

Před měsícem jsem poznala kluka, s kterým si docela rozumím a dokáže mi pomoci s mými problémy. Díky tomu se pak necítím na své problémy sama, ale cítím se provinile vůči svému příteli. On o mém kamarádovi ví, ale úplně se mu to nelíbí. Tento kamarád je pro mě jen kamarád, ale cítím se, jak kdyby to bylo špatně vůči mému příteli.

No a co kdyby měl váš přítel takovou jenom kamarádku, jaké by to pro vás bylo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.22 22:17
:think: :srdce:
@lucad77 píše:
No a co kdyby měl váš přítel takovou jenom kamarádku, jaké by to pro vás bylo?

Pokud bych mu nedokázala pomoci, chápala bych to.

Příspěvek upraven 02.05.22 v 22:37

• Citovat
  • Nahlásit
2805
2.5.22 22:20
@Anonymní píše:
Pokud bych mu nedokázala pomoci, chápala bych to. Vlastně on pár takových i má..

No tak mu to řekněte. Že potřebujete více komunikovat a podpořit. Jinak že se budete holt muset nadále chodit radit jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15656
2.5.22 22:42
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24304
2.5.22 23:32
@Anonymní píše:
Ahoj,

To se cítíš celkem oprávněně. Můžeš si to omlouvat jak chceš, ale v pořádku to není a ty to víš. Jestli vám to s přítelem neklape, tak se s ním rozejdi a můžeš si chodit s kamarádama po procházkách, jak se ti zlíbí. Upřímně neznám chlapa, který by něco takového viděl rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11769
3.5.22 06:03
@JancaS84 píše:
Odpovědi máš tady https://www.emimino.cz/…m-ho-461827/

Taky tě napadlo, že je to zas ona :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8255
3.5.22 10:07

Ahoj zakladatelko,
být v partnerství neznamená, že nemůžeš být v kontaktu a komunikovat s někým jiným. To je v pořádku. Že se tvé problémy propíšou do vztahu je bohužel také normální, u každých problémů to tak je. Nejsme stroje, které dokážou fungovat vždy a za všech okolností (nakonec, i ty stroje to nedokážou).
S partnerem o svých problémech komunikuj, i když ti nedokáže pomoci, aby věděl, co se s tebou děje, proč máš třeba špatnou náladu. Zároveň se snaž ve chvílích, kdy je líp, se mu věnovat.
Nevím, jestli řešíš své starosti i s nějakým odborníkem, bylo by to zřejmě vhodné a mohlo by ti to velmi pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat