Partner mě nutí jít na potrat

16
2.5.21 07:57

Partner mě nutí jít na potrat

Ahoj holky,

udělala jsem si těhotenský test a vyšel pozitivní. Ještě než jsem na to přišla, bavili jsme se s přítelem, že je sice brzo na to mít miminko, ale že bychom to spolu zvládli. Poté, co jsem mu oznámila, že opravdu čekáme miminko, úplně otočil. Dítě nechce a posílá mě na potrat a už se o tom nechce ani bavit. Snažila jsem se mu říct, že na potrat jít nechci a že si chci miminko nechat, ale v tom mě vždy utnul, že na to není pravý čas, jelikož on přechází do nové práce, má syna z předchozího manželství a já studuji posledním rokem VŠ.

Problém by nebyl ani ve financích, oba vyděláváme docela dobré peníze a máme našetřeno + mám rodiče, kteří by jistě pomohli, kdyby bylo třeba.

Byla jste už některá ve stejné situaci, popř. jak jste si s tím poradily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1768
2.5.21 07:58

A chranili jste se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
2.5.21 08:01
@VitaminC píše:
A chranili jste se?

Probůh, co je tohle za dotaz? K čemu to teď je dobré vědět? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
2.5.21 08:01
@VitaminC píše:
A chranili jste se?

Akorát jsme si dávali pozor a přítel to nestihl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31772
2.5.21 08:03
@Lola2903 píše:
Ahoj holky,

udělala jsem si těhotenský test a vyšel pozitivní. Ještě než jsem na to přišla, bavili jsme se s přítelem, že je sice brzo na to mít miminko, ale že bychom to spolu zvládli. Poté, co jsem mu oznámila, že opravdu čekáme miminko, úplně otočil. Dítě nechce a posílá mě na potrat a už se o tom nechce ani bavit. Snažila jsem se mu říct, že na potrat jít nechci a že si chci miminko nechat, ale v tom mě vždy utnul, že na to není pravý čas, jelikož on přechází do nové práce, má syna z předchozího manželství a já studuji posledním rokem VŠ.

Problém by nebyl ani ve financích, oba vyděláváme docela dobré peníze a máme našetřeno + mám rodiče, kteří by jistě pomohli, kdyby bylo třeba.

V téhle situaci, pokud nejsou ani problém finance a máš oporu v rodičích, bych si dítě rozhodně nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
2.5.21 08:03

Jak se deti delaji vi dobre, ty na me pusobis tak, ze by ses s potratem tezko vyrovnavala. Penize mate, skolu koncis, jako problem to vnima jen on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31772
2.5.21 08:04
@Lola2903 píše:

Tak tímhle způsobem bude mít přítel ještě spoustu dětí… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
2.5.21 08:04
@Lola2903 píše:

😄 Tak priste uz si treba da pozor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
2.5.21 08:05

Postoj přítele znáš, on tě může posílat na potrat, ty zase jeho do háje. On své rodičovské ambice uspokojeny už má. Ten jeho postoj na mě působí, že by pro něj nikdy nebyla ta správná doba si s tebou pořídit dítě. Jestli cítíš, že to sama zvládneš s podporou rodiny a počítáš s tím, že vás vztah skončí, tak si dítě nech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
2.5.21 08:05
@Lola2903 píše:

Takže ne.

No ale s tím pak přítel musí počítat, že děti může kdykoliv přijít. Nechal bych ho to vstřebat. A pak si tu debatu dál znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
2.5.21 08:06
@Lola2903 píše:
Ahoj holky,

To co on uvádí, jako důvody proč ne, žádné adekvátní důvody nejsou. S tímto přístupem se vždycky najde něco proč teď ne.
Rozhodni se podle toho, co chceš Ty sama, ne podle toho co chce on.Za okolností, které popisuješ bych já na potrat nešla, ale počítala bych s tím, že na dítě budu sama. Což není sice ideální, ale taky to není žádná tragedie a zvládnout se to dá.
Hlavně se nenech natlačit do něčeho, co sama nechceš. Pokud se rozhodneš si dítě ponechat tak se ničeho neboj a jasně mu dej najevo, že to tak bude, je to Tvoje rozhodnutí a on o tom rozhodovat nebude.
Držím palce :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
2.5.21 08:07
@K. Rocánková píše:
Jak se deti delaji vi dobre, ty na me pusobis tak, ze by ses s potratem tezko vyrovnavala. Penize mate, skolu koncis, jako problem to vnima jen on.

Taky jsem mu říkala, že potrat obnáší různá rizika, která rozhodně nechci podstoupit.. Bylo mu to jedno.
Plánovali jsme dítě až za 3 roky, ale člověk míní, život mění :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
2.5.21 08:08

Jeho jednání na mě pusobi, že bůh vi, jestli nekdy vubec o dite s tebou bude stát. Přece jenom už jedno díte ma :nevim:.. nepusobite na mě jako nějaká velká láska. Takze pokud máš podporu v rodině a bude se ti lépe vyrovnávat s rozchodem, než s potratem, miminko si nech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
2.5.21 08:09

Tak pokud si přítel nedal pozor a nestihl to je to jeho problém… Věděl o tom že teď dítě nechce přesto měl nechraneny sex.. Co na to říct.. S takovým partnerem bych nebyla, protože asi jakýkoliv problém by řešil buď tak že buď to nejde.. Nebo bez na potrat.. Tak teď je to na tobě, buď to zvládneš sama s rodinou.. A nebo si miminko nenechás ale přítel je sobec.. Promiň..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
2.5.21 08:10

Hlavně nikdy bych mu neodpustila, že jsem kvůli němu musela na potrat, takže by následoval z mé strany rozchod. Pokud si to dítě nechám, říkal, že na to budu sama. Takže v obou případech pravděpodobně bez něj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat