Partnerova dcera

Anonymní
22.3.21 10:17

Partnerova dcera

Načínám tu poměrně citlivé téma, takže raději anonymně…Abych vás uvedla do situace…v lednu to byli 2 roky, co jsme s partnerem spolu, a toto úterý se nám narodila naše první společná dcera. Jinak on má 10tiletou z předchozího vztahu, ve střídavé péči, ale s jeho ex jsou neustále problémy, takže se dost často stává, že je malá u nás i v době, kdy má být u maminky…

“Problém” je tu to, že má diagnostikované ADHD…na tuto diagnózu u dětí mam svůj názor, takže k tomu řeknu asi to, že je opravdu hodně živá, dost se vzteká a zkrátka má svůj svět (občas mi to připadá spíš jako nějaká forma autismu, než ADHD, ale samozřejmě nejsem psycholog takže si vůbec nedovoluju tohle posuzovat)
Bohužel, co vím od partnera a od jeho dcery, její matka se jí vůbec nevěnuje, akorát na ní řve, dokonce i fyzicky trestá, takže malá se opravdu hodně upnula na mě a vyžaduje neustále mojí pozornost…nevadilo by mi to, ale sama mam ještě 2 děti z předchozího vztahu (9 let a 4 roky) takže kolikrát se jí věnuju na úkor svých dětí…

Na druhou stranu musim ale říct, že si s spolu opravdu hodně vyhrají, i když většinou dojde i na nějakou tu sourozeneckou bitku.

Nejspíš bych nad tím ani takhle nepřemýšlela, nebýt situace, která nastala nedávno-koukali jsme večer na film a já s ní zůstala chvilku v místnosti sama, a ona se ke mě z ničeho nic přitulila a řekla mi “mami”…byla jsem totálně v šoku, nevím jestli víc z toho “mami” nebo z toho jak se sama od sebe přitulila (ona totiž není vůbec to mazlící dítě-spíš naopak…nenechá si dát ani pusu na čelo od rodičů)
Byla jsem z toho celekm špatná, protože nevím jestli je dobře, že se na mě takhle upíná…

Tenhle Pátek ale padla tak říkajíc “poslední kapka”
Propouštěli nás domu z porodnice, a malá byla zrovna tento týden u maminky, takže jsme se s partnerem domluvili, že u nás stráví odpoledne, aby se podívala na sestřičku, s tím, že on pro moje kluky (kteří v tu dobu byli s jejich otcem) dojede až na večer, aby nás tam nebylo hned milion.

Všechno probíhalo v pohodě do doby, než sme jí chtěli vzít malou, abych jí mohla nakrmit…začala se zas vztekat, že je to její miminko a nechtěla mi jí dát…samozřejmě jsme jí to v klidu vysvětlili, že miminko není hračka, která někomu patří, ale že teď potřebuje být hlavně se mnou (snažili jsme se jí motivovat, že až bude větší budou si spolu moct hrát a tak) I přes to jsem na ní ale viděla, že je nesvá, když má malou někdo jiný…

Trochu se bojím co bude, až tady budou všechny 4 děti…odpoledne pro ní manžel jede a já už z toho mam sevřené břicho…opravdu nevim jak bude zvládat, když si budou chtít malou pochovat například moje děti, nebo když k nám přijde návštěva…a celkově jak to bude probíhat…co když malou zrovna uspím a ona se začne vztekat a řvát, protože mezitím tatínek přinesl pomerančový džus místo jablečného…

A asi si nemusím zdůrazňovat, že Současná situace tomu vůbec nepomáhá, protože momentálně jsou všechny děti celý den doma a tím jak spolu tráví hodně času, tak mladší syn jí začal napodobovat :zed: :zed: :zed: :zed:
A občas je to fakt lidově řečeno na palici :)

Partner provozuje restauraci, takže ten je momentálně taky doma, akorát teda občas chodí pomáhat kamarádovi s barákem

Včera jsem o tom přemýšlela a musim říct, že mě napadají myšlenky, za které bych si nafackovala…naříklad, proč jsem vůbec chtěla další dítě, nebo proč musim místo pohody s miminkem řešit tohle…nebo dokonce proč nemůže být partnerova dcera “normální” a já mít velkou parťačku a kamarádku :,(

A už nevím co mam dělat…občas mam pocit, že mam skoro až poporodní depresi.
Tak sem vás chtěla poprosit o zkušenosti, případně o radu, nebo zkratka jen o povzbudivý komentář
Předem děkuji a omlouvam se za slohovku :D :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7879
22.3.21 10:24

Bude to narocny, ale musi si zvynkout. Novorozence ze začátku velký hluk nebudí, takže toho bych se úplně nebala. Asi se bude muset víc zapojit tatínek a dceru zabavit, vzít děti ven atd. ať se můžeš věnovat miminku a odpočinout si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16287
22.3.21 10:28

Já moc nechápu, co konkrétně je za problém? Náročné by to bylo i bez jeho dcery, naopak si myslím, že ona ti může být skvělou oporou v péči o miminko. Určitě nebude větší poděs, než tvé vlastní čtyřleté dítě. Nechápu, proč tě šokovalo, že k tobě přilnula a oslovila tě mami. Já bych byla pyšná! Jen bych jí vysvětlila, že svojí maminku má a proto nechci, aby mě tak oslovovala, ale jsem ráda, že mě má tak moc ráda. Naopak bych jí teď hodně zapojila, stejně jako své vlastní děti a snažila se to užít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 10:32

Ahoj, určitě to nemáš lehké. Malé děti jsou všeobecně rády středem pozornosti, takže se jí dožadují, ale ty chceš i nějaký čas pro sebe. Zkus tu partnerovu dceru nějak zabavit. Pamatuji si, že když jsem byl malý, tak mi mamka nosila papíry z práce a fixy, takže jsem od rána do večera kreslil. Myslím, že se u toho děcko i dost soustředí, takže je pak unavené a lehne, máš klid. Nebo ji pusť nějakou pohádku, puzzle dones a tak dále. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16287
22.3.21 10:34
@Stancija14 píše:
Ahoj, určitě to nemáš lehké. Malé děti jsou všeobecně rády středem pozornosti, takže se jí dožadují, ale ty chceš i nějaký čas pro sebe. Zkus tu partnerovu dceru nějak zabavit. Pamatuji si, že když jsem byl malý, tak mi mamka nosila papíry z práce a fixy, takže jsem od rána do večera kreslil. Myslím, že se u toho děcko i dost soustředí, takže je pak unavené a lehne, máš klid. Nebo ji pusť nějakou pohádku, puzzle dones a tak dále. :lol:

Mluvíme tu o desetileté slečně nebo tříletém batoleti? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 10:37

@unuděná O slečně. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2775
22.3.21 10:38

Ona si zvykne, ale musí se zapojit tatínek, hodně děti brát ven, hrát s nimi hry, můžou jet na kolo nebo koloběžku, na hřiště. Teď je samozřejmě situace špatná pro všechny rodiče více dětí, ale až bude možnost, zkusit nějaký kroužek, sport, v létě tábor pro všechny děti. A nebylo by od věci zkusit i nějakou poradnu, aby vám poradili jak to s ní zvládat. Ale jinak taky nechápu proč další dítě, když máte už 3. Každopádně jí zapojuj do činností kolem miminka, pomoc při přebalování, oblékání, podávat plíny, oblečky, zabavovat při koupání. Ber to tak, že ona to má opravdu těžké, ADHD nebo možná nějaká jiná forma postižení, nefunkční matka, potřebuje lásku a pochopení a pevné místo ve vaší rodině. Chce to se všem dětem věnovat nejen společně, ale i individuálně, popovídat, udělat nějakou aktivitu jen ve dvou. Držím palce, aby to klapalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16287
22.3.21 10:43
@Stancija14 píše:
@unuděná O slečně. :mrgreen:

Já myslím, že ta holka potřebuje přesný opak než „ukotvit“ u kreslení nebo puzzle. Potřebuje se plně začlenit do chodu domácnosti, citít se jako její plnohodnotná součást. Protože tou taky je. Ne něco, co se musí unavit, aby to šlo brzo spát a nechalo ostatní děti užít si nového sourozence..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7874
22.3.21 10:44

Holcicka zarli, protoze si uvedomuje, ze tve deti maji sebe a ted vlastene i noveho sourozence. A byt je „nevlastni“ jak jejich tak i jeji, ty jako mama je prece jen trochu vice spojujes. Ma te rada a boji se, aby nebyla odstrcena. Zvlast kdyz ji castecne suplujes maminku.
Mimochodem neni nikterak neobvykle, ze na miminko po narozeni zarli i vlastni sourozenci. Ted mate dohromady ctyri deti a je to samozrejme o to slozitejsi, kolik je v tom „dalsich“ rodicu. Dej tomu cas, musite se vsichni sladit a szit s novou situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10749
22.3.21 10:47

Náročné to ještě bude, ale to si musela přece vědět dopředu :nevim: Zvykne si ona, zvyknete si všichni. Teď je to ještě hodně čerstvé, miminko máte doma chvilku. Musí se zapojit i tatínek, teď když je taky doma, tak o to víc. Ono si to časem sedne, to se neboj, je to nová situace pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6885
22.3.21 10:49

Je to pro vás všechny hodně náročné a holčině chybí láska od vlastní matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
22.3.21 10:50
@unuděná píše:
Já myslím, že ta holka potřebuje přesný opak než „ukotvit“ u kreslení nebo puzzle. Potřebuje se plně začlenit do chodu domácnosti, citít se jako její plnohodnotná součást. Protože tou taky je. Ne něco, co se musí unavit, aby to šlo brzo spát a nechalo ostatní děti užít si nového sourozence..

Zas tak jsem to nemyslel, že by ji měli někam „uklidit“. Spíš to byl jen nápad, klidně si mohou jít kreslit všechny děti společně nebo udělat nějakou kreslící soutěž a partner to v rámci aktivity vyhodnotí. :mrgreen: Určitě je fajn, že ji začlení do chodu domácnosti, ale jen přece má maminku úplně jinou a když si na to moc zvykne, může u své biomatky potom i něco strádat, ale třeba se pletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
22.3.21 10:52

Stáhni ji tiktok a máš klid :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5546
22.3.21 10:53

@arinecka taky se divím, že to zakladatelce dochází až teď…já už tam viděla problémy, jen začala psát…a do toho miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68676
22.3.21 11:01

Z toho, co popisuješ mi nepřijde nic neobvyklého. Respektive děti záseky mají, nevím, zda je to u vás na denním pořádku. Každopádně 4 děti prostě masakr jsou, ale do toho jste šli vy, za to nemůže dcera ani exka. On ten pohled na vlastní versus cizí masakr je.
Prostě musíš přežít, vrhla jsi se do toho jít do čtvrtého dítěte v rodině, kde je ještě jedno dítě s diognozou ( nebo blbě vychované - ale o tom jsi věděla, když jsi do toho šla)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat