Partnerova nadváha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 01:37
Partnerova nadváha

Ahoj holky,
určitě to některá znáte, tak jdu pro radu, protože mi absolutně dochází síly. Přítel má nadváhu. Pár kilo navíc by nevadilo, ale tady už se jedná o velké zdravotní komplikace. Sám říká, jak se musí změnit a že mu vadí, jak se nehýbe a špatně jí. Jenže pak stejně jde a dělá pravý opak, jakoby mu ani nedocházely ty následky, které můžou přijít.
Jak ho přimět zhubnout? Nechci ho přetvářet, mám ho ráda takového, jaký je. Ale zdraví máme jen jedno.
Každá rada potěší… ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
blobfish
Závislačka 4814 příspěvků 03.01.19 02:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
určitě to některá znáte, tak jdu pro radu, protože mi absolutně dochází síly. Přítel má nadváhu. Pár kilo navíc by nevadilo, ale tady už se jedná o velké zdravotní komplikace. Sám říká, jak se musí změnit a že mu vadí, jak se nehýbe a špatně jí. Jenže pak stejně jde a dělá pravý opak, jakoby mu ani nedocházely ty následky, které můžou přijít.
Jak ho přimět zhubnout? Nechci ho přetvářet, mám ho ráda takového, jaký je. Ale zdraví máme jen jedno.
Každá rada potěší… ;)

Můj partner nadváhu nemá, ale stravoval se „prasečím způsobem“, tzn. k snídani nic, oběd bageta z automatu, k večeři se nacpal vším možným. Pomohla příprava jídla do práce (nejen krabička s obědem, ale i svačiny, popř. ta snídaně). Nevím, jestli je to u vás reálné.
Pak ho můžeš motivovat k pohybovým aktivitám, přes týden cvičení doma - na youtube je spousta tréninkových videí - o víkendu pak výlety. Jinak asi moc dělat nemůžeš, snad jen povzbuzovat a chválit pokroky.

drakulova.stara
Kecalka 131 příspěvků 03.01.19 02:16

Kdyz to beru podle sebe, musi mu to prijit samo. Vím rada vcelku naprd, ale diety a nucený pohyb je taky cesta do pekel ;)

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 03.01.19 03:00

Musi chtit sam. Nemuzes nekoho nutit delat, co nechce.

terien
Extra třída :D 12157 příspěvků 03.01.19 05:03

Tak ho podpoř. Choďte spolu na procházky, vytáhni ho jednou týdně do bazénu,, vař zdravěji, chystej mu zdravé svačiny,…

Freeandwild
Kecalka 283 příspěvků 03.01.19 06:34

U mého expartnera v tomhle směru nepomohlo bohužel nic. A to už trpěl vysokým tlakem a přimět zhubnout se ho snažila i praktická lékařka, jeho rodina do něj taky hučela, ale nic nepomáhalo, většinou se urazil. Před svatbou jsme si např. řekli spolu, že budeme jíst zdravěji, ať nám to sluší na svatebních fotkách - já zhubla 10 kilo, on to vydržel 3 dny a stejně se dožíral. Deset koblih k snídani nebo deset rohlíků k svačině pro něj nebyl žádnej problém, dvakrát týdně si chtěl udělat „hezký večer“, objednat si obří pizzu a zapíjet to kofolou… Když jsem mu to řekla pak už natvrdo, že by měl zhubnout, že mám strach o jeho zdraví, tak se urazil a 14 dní se mnou nemluvil. Za 8 let, co jsme byli spolu, přibral cca 20 kilo (když jsme se seznámili, bylo mu 24 a už vážil kolem 90 kg na 175 cm). Před necelým rokem jsme se rozešli, teď má novou partnerku, co ho konečně nenutí zdravě jíst ani se hýbat a co jsem ho potkala, má podle mě nahoře už tak dalších 10 kilo…
Držím Ti zakladatelko palce, ať je to u vás jinak…

andelka83
Generální žvanilka 21155 příspěvků 03.01.19 06:49

U mého ex pomohl rozvod. To zhubnul 30 kg.
Jinak podpora by byla, ale nestál o ní. Procházky ho nebavily, plavat jsme byli jednou. Jídlo si kupoval i sám, obědy v restauracích nebo nic, svačiny z domova odmítal. Hucela do něj i doktorka,že má vysoky tlak.
Tak co naděláš. Musí chtít sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 06:59

Podle mě ho jen tak sama neprimejes. Clovek musi sam chtit a mit vůli.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 03.01.19 07:03

Pokud nebude chtit on sam, nemas sanci ho donutit. Ve chvili kdy se rozhodne ho max podporovat, jidlo do krabicek, spolecne aktivity. Muj manzel rad sportuje a rad zdrave ji, hodne ho nakopla i vazna nemoc jeho mamy. Jeho bracha ma celozivotni a stale se zvysujici nadvahu a nic a nikdo ho nedonuti s tim neco delat.

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 03.01.19 07:25

Změn stravování doma, dávej mu jídlo domu a zkuste najít společnou aktivitu. Jak psaly holky přede mnou, pokud sám nebude chtít tak se můžeš stavět na hlavu a stejně to ne pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 07:42

Jooo, muz taky az nechutně pribral.. Drží debilní diety, takže z toho ma akorat jojac. Pry za to muzu ja, že dobre varim… Ale ja mu 3 talíře nenandavam :zed:
Hybat se nechce, cvicit, chodit ven tez ne.. Ted mel neschopnost. Vychazky 4h denně.. A? Chodil max na 10m se psem :pocitac: uz jsem zacla uvazovat i o rozvodu… Z flegmatickeho optimisty se stal ujecenec valici se na gauci.. Uz mi asi dochazi nervy

Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 03.01.19 08:11

Varila bych zdraveji a zkousela ho lakat na spolecne aktivity. Na procházky, vylety, kolo, bazen. Treba se chytne… Ale taky se dost mozna urazi a zabejci, ze si o nem myslis, ze je tlustej a bude se prejidat jeste vic.. Musi si to prepnou v hlave hlavne sam, nikdo jiny to za nej neudela :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 09:47
Partnerova nadváha

Holky, děkuji za rady.
Bohužel jsem to zkoušela přes vaření zdravého jídla a podporu do sportu, který mi nedělá problém. I doktorka do něj hučí, že jeho nadváha už není normální. Má vysoký tlak, cukrovku, ale nic s ním nehne. Teď je opět ta fáze, že se na konci dne přejí a pak si stěžuje, že ho bolí břicho. Samy si můžeme odvodit z čeho…splácá páté přes deváté. Jenže nehne to s ním. Třeba já chodím běhat, vezmu kolo a jedu se projet…i obyčejná procházka se psem má své pro. Nic prostě. Jde ho naznakem neurazit? :,(

blobfish
Závislačka 4814 příspěvků 03.01.19 09:50
@Anonymní píše:
Holky, děkuji za rady.
Bohužel jsem to zkoušela přes vaření zdravého jídla a podporu do sportu, který mi nedělá problém. I doktorka do něj hučí, že jeho nadváha už není normální. Má vysoký tlak, cukrovku, ale nic s ním nehne. Teď je opět ta fáze, že se na konci dne přejí a pak si stěžuje, že ho bolí břicho. Samy si můžeme odvodit z čeho…splácá páté přes deváté. Jenže nehne to s ním. Třeba já chodím běhat, vezmu kolo a jedu se projet…i obyčejná procházka se psem má své pro. Nic prostě. Jde ho naznakem neurazit? :,(

A když mu do práce připravíš normální (ani ne nějak extra zdravý, ale prostě normální) jídlo v normálním množství, tak se prostě stejně dojí něčím dalším? Pak se obávám, že s ním nehneš.

terien
Extra třída :D 12157 příspěvků 03.01.19 09:53
@Anonymní píše:
Holky, děkuji za rady.
Bohužel jsem to zkoušela přes vaření zdravého jídla a podporu do sportu, který mi nedělá problém. I doktorka do něj hučí, že jeho nadváha už není normální. Má vysoký tlak, cukrovku, ale nic s ním nehne. Teď je opět ta fáze, že se na konci dne přejí a pak si stěžuje, že ho bolí břicho. Samy si můžeme odvodit z čeho…splácá páté přes deváté. Jenže nehne to s ním. Třeba já chodím běhat, vezmu kolo a jedu se projet…i obyčejná procházka se psem má své pro. Nic prostě. Jde ho naznakem neurazit? :,(

No to by mě tak trápilo jestli se urazí :roll: tak ať se urazí, on nemá zrcadlo že to sám nevidí a musí se urážet? Jestli on sám nechce, tak s tím neuděláš nic, bohužel.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama