Pásový opar na zádech?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kashaa
Povídálka 22 příspěvků 21.03.18 12:50
Pásový opar na zádech?

Dobrý den, před třemi dny se mi objevil shluk pupínku. jsou nebo spíš puchýřku pod levou lopatkou. Strašně to bolí, pálí a svědí. Je to bolestivé takřka nonstop už jen z toho důvodu že mám tričko. V poškozené oblasti mám na dotek velmi citlivou kuzi, která se rozšiřuje. Četla jsem o pásovém oparu ale nejsem si jistá. Mám 15-ti měsíční dítě a mám strach z možného nakažení, Pry je to infekční jako jsou neštovice. Děkuji za jakékoli rady

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 21.03.18 12:54

@kashaa A to jsi nemela cas zajit k lekari?  :roll:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8744 příspěvků 21.03.18 12:56

Jo vypadá to na pasov opar. Jdi k lékaři

kashaa
Povídálka 22 příspěvků 21.03.18 12:58

@cecetka bohužel ne. Pořádně se mi to rozjelo včera večer a jsem sama s dítětem, které mi nemá kdo hlídat. Tak to teď zkouším tady, jestli třeba zbytečně neplasim.

langustaa
Nováček 9 příspěvků 21.03.18 12:59

Ahoj, mela jsem pasovy opar v horni polovine zad (priblizne v miste podprsenky) pred tremi lety. Pupinky se tahly od leve strany postupne doprostred zad. Bolelo to tak, jako by me nekdo nakopal di zeber, treti den jsem jela na pohotovost s podezrenim a to se potvrdilo. Jen pozor, ty puchyrky jsou vysoce infekcni, kdyz se tekutina z nich dostane do oci, muze pry clovek oslepnout. Je nutne na zada pouzivat extra rucnik.

Pingvinka
Stálice 56 příspěvků 21.03.18 13:01

Todle mám za sebou uplně přesně jak popisujete a byl to pásový opar!! Určitě utíkat k lékaři ;)

kashaa
Povídálka 22 příspěvků 21.03.18 13:03

@langustaa tak teď jsem ještě víc vyplasena :) no každopádně moje doktorka dneska není, tak přinejhorším, sbalim dítě a zajdu na pohotovost

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 21.03.18 13:06
@kashaa píše:
@cecetka bohužel ne. Pořádně se mi to rozjelo včera večer a jsem sama s dítětem, které mi nemá kdo hlídat. Tak to teď zkouším tady, jestli třeba zbytečně neplasim.

Tak jdi i s ditetem, kdyz nemas hlidani. Pokud je to fakt infekcni, tak neni na co cekat.

kashaa
Povídálka 22 příspěvků 21.03.18 13:09

@cecetka to dneska udělám. Pohotovost má až od 6. Na základě všech příspěvků se mi mě obavy potvrdily.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18874 příspěvků 21.03.18 13:12

Nejsem doktor, ale podle toho, co vím, je to rozhodně pásový opar.
Tak masti k doktoru, ať ti to zkoukne ;) Jdi i s prckem, však vám nikde hlavu neutrhnou (nebo zavolej svýmu obvoďákovi a zkus se domluvit, že jdeš i s malým prckem a jestli by tě pro tentokrát mohl vzít přednostně…

langustaa
Nováček 9 příspěvků 21.03.18 13:13

@kashaa Predepsali mi na to takovou malou masticku, nazev nevim, jen si pamatuju, ze byla pekne draha, v lekarne budou vedet, myslim, ze byla i volne prodejna. Chce to jen mazat a chodit nejlepe bez tricka, aby to mohlo dychat. Ale pozor na dite, aby ti na to nesahlo a nezaneslo si to nekam, hlavne do tech oci. Byvaji k tomu i horecky, ale ja nemela vubec.

Amalthea
Závislačka 3132 příspěvků 21.03.18 13:36

Pásový opar je to určitě, ale k doktorovi chodit je celkem zbytečné, stejně na to nic není, maximálně tekutý pudr a podobné věci jako na neštovice, to až kdyby se to nějak neúnosně rozlézalo, mám nedávnou zkušenost

sediza
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 21.03.18 13:40

Pokud stihnete porat antivirotika -na předpis do 72h od výsevu, jeste se to dá zastavit. Jinak čekejte bolesti delší dobu. Nekdy i pár mesicu. Je to infekční a mela byste jít k lékaři.

murra
Kecalka 389 příspěvků 29 inzerátů 21.03.18 13:59

Rozhodně to vypadá jako pásový opar. Když jsem ho měla já, tak mi doktorka doporučila mazat 3×denně tekutým pudrem. Jen musíš sehnat někoho, kdo ti to na těch zádech natře.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama