Pásový opar na zádech?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kashaa
Povídálka 24 příspěvků 21.03.18 12:50
Pásový opar na zádech?

Dobrý den, před třemi dny se mi objevil shluk pupínku. jsou nebo spíš puchýřku pod levou lopatkou. Strašně to bolí, pálí a svědí. Je to bolestivé takřka nonstop už jen z toho důvodu že mám tričko. V poškozené oblasti mám na dotek velmi citlivou kuzi, která se rozšiřuje. Četla jsem o pásovém oparu ale nejsem si jistá. Mám 15-ti měsíční dítě a mám strach z možného nakažení, Pry je to infekční jako jsou neštovice. Děkuji za jakékoli rady

Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 7975 příspěvků 21.03.18 12:54

@kashaa A to jsi nemela cas zajit k lekari?  :roll:

Tichošlápek
Extra třída :D 12808 příspěvků 21.03.18 12:56

Jo vypadá to na pasov opar. Jdi k lékaři

kashaa
Povídálka 24 příspěvků 21.03.18 12:58

@cecetka bohužel ne. Pořádně se mi to rozjelo včera večer a jsem sama s dítětem, které mi nemá kdo hlídat. Tak to teď zkouším tady, jestli třeba zbytečně neplasim.

langustaa
Povídálka 15 příspěvků 21.03.18 12:59

Ahoj, mela jsem pasovy opar v horni polovine zad (priblizne v miste podprsenky) pred tremi lety. Pupinky se tahly od leve strany postupne doprostred zad. Bolelo to tak, jako by me nekdo nakopal di zeber, treti den jsem jela na pohotovost s podezrenim a to se potvrdilo. Jen pozor, ty puchyrky jsou vysoce infekcni, kdyz se tekutina z nich dostane do oci, muze pry clovek oslepnout. Je nutne na zada pouzivat extra rucnik.

Pingvinka
Stálice 70 příspěvků 21.03.18 13:01

Todle mám za sebou uplně přesně jak popisujete a byl to pásový opar!! Určitě utíkat k lékaři ;)

kashaa
Povídálka 24 příspěvků 21.03.18 13:03

@langustaa tak teď jsem ještě víc vyplasena :) no každopádně moje doktorka dneska není, tak přinejhorším, sbalim dítě a zajdu na pohotovost

cecetka
Echt Kelišová 7975 příspěvků 21.03.18 13:06
@kashaa píše:
@cecetka bohužel ne. Pořádně se mi to rozjelo včera večer a jsem sama s dítětem, které mi nemá kdo hlídat. Tak to teď zkouším tady, jestli třeba zbytečně neplasim.

Tak jdi i s ditetem, kdyz nemas hlidani. Pokud je to fakt infekcni, tak neni na co cekat.

kashaa
Povídálka 24 příspěvků 21.03.18 13:09

@cecetka to dneska udělám. Pohotovost má až od 6. Na základě všech příspěvků se mi mě obavy potvrdily.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20776 příspěvků 21.03.18 13:12

Nejsem doktor, ale podle toho, co vím, je to rozhodně pásový opar.
Tak masti k doktoru, ať ti to zkoukne ;) Jdi i s prckem, však vám nikde hlavu neutrhnou (nebo zavolej svýmu obvoďákovi a zkus se domluvit, že jdeš i s malým prckem a jestli by tě pro tentokrát mohl vzít přednostně…

langustaa
Povídálka 15 příspěvků 21.03.18 13:13

@kashaa Predepsali mi na to takovou malou masticku, nazev nevim, jen si pamatuju, ze byla pekne draha, v lekarne budou vedet, myslim, ze byla i volne prodejna. Chce to jen mazat a chodit nejlepe bez tricka, aby to mohlo dychat. Ale pozor na dite, aby ti na to nesahlo a nezaneslo si to nekam, hlavne do tech oci. Byvaji k tomu i horecky, ale ja nemela vubec.

Amalthea
Závislačka 3345 příspěvků 21.03.18 13:36

Pásový opar je to určitě, ale k doktorovi chodit je celkem zbytečné, stejně na to nic není, maximálně tekutý pudr a podobné věci jako na neštovice, to až kdyby se to nějak neúnosně rozlézalo, mám nedávnou zkušenost

sediza
Ukecaná baba ;) 2070 příspěvků 21.03.18 13:40

Pokud stihnete porat antivirotika -na předpis do 72h od výsevu, jeste se to dá zastavit. Jinak čekejte bolesti delší dobu. Nekdy i pár mesicu. Je to infekční a mela byste jít k lékaři.

murra
Kecalka 389 příspěvků 31 inzerátů 21.03.18 13:59

Rozhodně to vypadá jako pásový opar. Když jsem ho měla já, tak mi doktorka doporučila mazat 3×denně tekutým pudrem. Jen musíš sehnat někoho, kdo ti to na těch zádech natře.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Úžasná dvojice Abrhám a Šafránková: Podívejte se, jak jsou si manželé velkou oporou

Na konci letošního roku oslaví osmdesáté narozeniny a zub času se na jeho... číst dále >