Pasový opar před porodem

27
5.2.20 15:57

Pasový opar před porodem

Ahojky, měla jste některá pásový opar těsně před porodem? Mám ho bohužel na uchu. :( Jak to vše probíhalo? Děkuji předem za informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

474
6.2.20 10:26

Mrzí mě, že se tě tohle potkalo. Měla jsem pásový opar v 1. trimestru. Nejlepší bude, když se zeptáš přímo v porodnici. Jsi nyní v akutní fázi, takže infekční, což trvá 2-3 týdny do zaschnutí puchýřků a neměla bys ani mezi těhotné a novorozence chodit. V porodnici by měli mít infekční oddělení, ale jak budeš chodit na monitor, příp. rodit, se s nimi musíš domluvit. Na bolest pouze Paralen (ne Ibuprofen). Přeji rychlý a co nejméně bolestivý průběh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
6.2.20 10:45

Kamarádka ho měla kolem 32.týdne a co si pamatuji, tak dostala antibiotika a snad jí tenkrát říkali, že kdyby to bylo před porodem, tak by malý musel jít císařem - tohle si vzdáleně pamatuji…ale zjisti si vše v porodnici kde rodíš, tam ti jistě pořadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
6.2.20 10:56
@Reny28 píše:
Kamarádka ho měla kolem 32.týdne a co si pamatuji, tak dostala antibiotika a snad jí tenkrát říkali, že kdyby to bylo před porodem, tak by malý musel jít císařem - tohle si vzdáleně pamatuji…ale zjisti si vše v porodnici kde rodíš, tam ti jistě pořadí

Na pásový opar se antibiotika nedávají, jde o virus, takže se dávají antivirotika (např. Herpesin), ale je to individuální podle průběhu, zda je nasadí. Jinak s tím císařem vím, že se dělá, pokud jde o genitální opar, ale zda to platí i u pásového :nevim:. Opravdu, zakladatelko, určitě se na vše informuj v porodnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
6.2.20 11:03

Ano, zítra uz jsem objednana do porodnice. Vcera mi moje pani gynekolozka napsala herpesin, tak mazu. Budou mi zrejme testovat protilatky. Jelikoz pasovy opar ale vznika vlastne z viru nestovic a ty jsem jako mala prodelala, mohla bych ty protilatky snad mít. Nejhorsi na tom je, ze nikdo ve finale mi nedokazal rict, zda to opravdu pasovy opar je :nevim: Moc dekuju za prispevky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
6.2.20 11:09

@Ema93 neboj bude to ok, nápiš klidně do poradny doktora Kouckého na porodnice.cz, rychle odpovídá a určitě tě trošku uklidní, jeho názoru bych věřila :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
6.2.20 11:15
@Ema93 píše:
Ano, zítra uz jsem objednana do porodnice. Vcera mi moje pani gynekolozka napsala herpesin, tak mazu. Budou mi zrejme testovat protilatky. Jelikoz pasovy opar ale vznika vlastne z viru nestovic a ty jsem jako mala prodelala, mohla bych ty protilatky snad mít. Nejhorsi na tom je, ze nikdo ve finale mi nedokazal rict, zda to opravdu pasovy opar je :nevim: Moc dekuju za prispevky.

Je to jak píšeš, jde o „probuzení“ viru planých neštovic, který po jejich prodělání už máš v sobě celý život. Mně bylo řečeno, že těhotenství je pro organismus takový šok, že se prostě spící virus může aktivovat a projevit se právě jako pásový opar. Neboj, to bude dobré, já brala dokonce v 1. trimestru antivirotika (těžký průběh), což je kontraidikace totální, dítě má sedm let a je ok. Tam jde o to, že se musí zabránit přenosu na novorozence (pokud se nepletu, u něj by hrozila právě primoinfekce planými neštovicemi). Máš to na netypickém místě, proto si nejsou jistí, ale mám známého, který měl pásový opar v oblasti oka, takže ten výsev je různý. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35427
6.2.20 11:20

Miminko má minimálně 3m protilátky od matky, takze to nebezpecne neni, jen neprijemne. nakazit se mohou lide, co nestovice neprodelali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
6.2.20 12:06

Mám jeste foto toho oparu. Myslite, ze se jedna opravdu o pasovy opar? Ze by to nejak extra bolelo mi neprijde, teploty nemam, nic. Akorat ty puchyre a svedilo to. Urcite jste se nektera s pasovym oparem uz setkala. Jestli to neni obycejny opar jen na uchu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 19:48
@Pudloslava píše:
Miminko má minimálně 3m protilátky od matky, takze to nebezpecne neni, jen neprijemne. nakazit se mohou lide, co nestovice neprodelali.

Nevíš prosím jak je to s genitálním oparem? Mám ho tak třikrát do roka, tři, čtyři pupínky. Do čtyř dnů je pryč ( udělá se stroupek). Teď se mi v pondělí zas udělal jsem 10TT. Ale dnes už je pryč (strup).Všude čtu, že se dítě může nakazit. Že bude retardované, může vzniknout VV. :roll: 8o

• Nahlásit
  • Citovat
35427
19.2.20 21:27
@Anonymní píše:
Nevíš prosím jak je to s genitálním oparem? Mám ho tak třikrát do roka, tři, čtyři pupínky. Do čtyř dnů je pryč ( udělá se stroupek). Teď se mi v pondělí zas udělal jsem 10TT. Ale dnes už je pryč (strup).Všude čtu, že se dítě může nakazit. Že bude retardované, může vzniknout VV. :roll: 8o

Uprimne nevim, vvv si nemyslim, protoze ty jiste nemas primoinfekci, tedy virémii, virus ti necirkuluje krvi, jen ti sedi v nervu. Spis se pise, ze je riziko nakazeni pri porodu. Hladila bych to, nejspíš by to byl duvod k sekci, pokud bysbzrovna mela pupn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama