Pátá nemoc - průběh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 08.11.14 08:43
Pátá nemoc - průběh

Ahoj maminky,

chtěla bych se poradit, zda tento průběh páté nemoci je normální a nebo by ho mohlo trápit ještě něco víc. Syn (15 m) ve čtvrtek večer dostal z ničeho nic vysokou horečku (38,6), poté stoupla ještě na 39, dělali jsme zábal a dali panadol. V noci měl potom znovu 38,6 a ráno 37,7. Na nožkách se mu objevila vyrážka. Tu noc (a i předešlou noc) spal špatně (do 2 ráno, pak usnul vzbudil se ve 4 a od té doby nespal vůbec do 6, kdy celé dvě hodiny jen plakal a plakal, pak spal od 6-7). Dr diagnostikovala pátou nemoc v pátek. V pátek večer opět horečka 39,8, kterou se podařilo srazit po 2 zábalech na 38,9, takže dostal ještě Nurofen a šel spinkat. Poté se vzbudil někdy kolem 22.hodiny, trochu pojedl a spal dál, pak se vzbudil kolem jedné a měl zase 39,2 a už nespinkal a dost plakal až do teď. Měl jen 2 půl hodinové spánky od těch 2. Jí ještě hůře (včera za celý den 190g zeleniny, 4 lžičky ovocné přesnídávky, 100 ml UM na večeři a pak v těch 22.hod taky 100 ml). Dnes ráno si dal také cca 100 ml UM. Je to normální průběh nebo ne? Jeli byste na pohotovost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 08.11.14 08:51

Ahoj! Pro pátou nemoc je typická vyrážka na obličeji ve tvaru motýlka. Navíc obvykle postihuje děti školního věku.

Má vyrážku jen na nožičkách nebo i jinde? A jiné příznaky nemá?

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 08.11.14 08:52

Jj, jen na nožičkách.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 08.11.14 08:53

Je to sice hrozné, ale vydrž.. pokud ho doktorka v pátek viděla, tak vysoké horečky se u těchto viroz drží opravdu 3-4 dny :-( pokud dostal horečku ve čtvrtek večer, bohužel můžou trvat tak do neděle :-( nesnaž se ho nutit jíst, jen pít pít pít, bez jídla vydrží a tělíčko se bude moct soustředit jen na nemoc..
I když u 5. nemocí horečky tak vysoké nebývají a typickým příznakem jsou červené tváře. Takto vysoké horečky bývají u 6. nemoci, ale tam je průběh cca takový, že jsou nejdříve horečky 3-4 dny, pak najednou klesnou a teprve potom naskočí vyrážka.. držím moc palce, at se daří srážet a brzy se mu uleví

konice20
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 08.11.14 08:53

Malej měl 5.nemoc před 14 dny. Horečky taky vysoké 39. Jediné co mi jedl bylo UM presnidavku jsem do něj nedostala. Ale osypal se až když bylo po horečkách a to bylo 5.den.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 08.11.14 08:54

Jinak, pokud má dítě horečku, tak je pro něj jídlo spíš přítěží. Důležité je, aby hodně pilo. Pokud o jídlo projeví zájem, dej něco lehčího, třeba přesnídávku. Do jídla ale nenuť.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 08.11.14 08:56
@konice20 píše:
Malej měl 5.nemoc před 14 dny. Horečky taky vysoké 39. Jediné co mi jedl bylo UM presnidavku jsem do něj nedostala. Ale osypal se až když bylo po horečkách a to bylo 5.den.

tak tohle je ale 6.nemoc ;) naprosto ukázkový průběh dle popisu..

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 08.11.14 08:56

Děkuji, mě právě přijde, že se ještě od toho čtvrtka zhoršil, ještě vyšší teploty, ještě větší nechutenství a ještě horší spánek.

konice20
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 08.11.14 08:57

@Iffka jsem se překoukla… Chtěla jsem napsat 6.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 08.11.14 08:57

@Vermun a po opadnutí horeček a vyrážky je dítě ještě strašně dlouho podrážděné, protivné, ubrečené, lítostivé :-( přesně si to pamatuju u syna, měl ji kolem roka a podrážděnost ho držela minimálně dva, tři týdny poté

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 08.11.14 08:59

A kontrolovala mu doktorka krk, dělala CRP?

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 08.11.14 08:59

@Iffka ty jo, tak to mě asi mrskne. A jak dlouho je to infekční před a po vypuknutí nemoci? Mám ještě starší dítě, které je tedy aktuálně u babičky a pátou nemoc ještě neprodělala.

Vermun
Závislačka 3346 příspěvků 08.11.14 09:00

@Zizalka krk zarudlý, crp nízké.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 08.11.14 09:04

No říká se, že jakmile se osype, tak přestává být infekční.. malou bych minimálně po dobu horeček nechala v izolaci.
Pije ti něco jiného než mlíko? fakt ho nuť, klidně oslaď čajík, ale musí pít, takové horečky jsou pro tak malé dítě hodně vysilující.. se synem jsem byla v srpnu v nemocnici, měl 5 dní pořád přes 39 a musel, opravdu musel vypít litr a půl tekutin denně, jinak by mi ho prý napojili na kapačky.. jsou to hrozné nervy, sleduj, jestli dost čůrá

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 08.11.14 09:07

Mi to fakt přijde spíše na 6. nemoc (ale nejsem doktor! jen jsem to dost studovala na netu a po zkušených kamarádkách ;) ), ta vyrážka na nožičkách může být třeba z horečky.. počkej přes víkend, samozřejmě kdyby se výrazně zhoršil nebo se mu nějak přitížilo, tak jed na pohotovst, ale pokud bude mít „jen“ horečky a bude dost pít, mělo by to pak opadnout.. pokud se osype - syn měl ale jen takovou sotva znatelnou krupičku - je to jasné

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >