Pátá nemoc u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Megane 123
Kecalka 308 příspěvků 15.05.19 13:45
Pátá nemoc u dospělého

Zdravím ;)
Před pár dny jsem se tady ptala na průběh páté nemoci u dospělého a už je to tadY :roll:
Dcera to měla jako první ( predskolak), pouze červené Lička a červené ruce a nohy po zahřátí ( např po spaní, koupání ), pak chlapa chytly záda a klouby :roll:
Já od neděle večer zvýšená teplota, večer horečka a šílená bolest hlavy a těla, včera přes. den bez teploty, večer zase horečka, dnes od rána bolest všeho!, Nejmladší dcera pouze červené lica…
Chci se zeptat jak dlouho to u dospělých tak muže trvat? Vím že individuálně ale přibližně aspoň? A za další.. jak dlouho budu infekční??? Příští sobotu má kamarádka rozlučku se svobodou a. nerada bych tam někoho nakazila pokud půjdu a bude mi dobře!

Mely jste některá tyto příznaky? Může vyrážka ještě přijít? Myslím u mě…
Děkuji za odpovědi :hug:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 13:58

Ahoj, 5. nemoc jsem měla (bohužel dokonce v těhotenství) a projevy jsem ve větší či menší míře měla tak 5-6 týdnů. Začalo to velmi nenápadným škrábáním v krku a jednodenní teplotou, kdy jsem se v noci hrozně spotila. Pak přišla únava - jeden den byla minimální, další jsem sotva vylezla z postele. A tak na střídačku. Byla jsem hodně bledá, anemická, točila se mi často hlava. Pořád jsem jedla červené maso, řepu, špenát a brala i železo v tabletách. Hodně to pomáhalo. Po asi 14 dnech jsem se osypala, nejdříve na končetinách, pak pár dní pauza a teprve po dalších x dnech se objevila typická vyrážka v obličeji. Tou dobou už byla anemie na ústupu, ale začaly mě bolet klouby. Budilo mě to kolikrát i ze spaní. Teď je to 8 týdnů od začátku nemoci, anemii už necítím, ale ty klouby občas ještě zlobí. Hlavně záda mezi lopatkami a taky zápěstí.
Bašti hodně potravin bohatých na železo, případně si kup i doplněk stravy. Ten vir žere červené krvinky.
Co se týče infekčnosti, největší je prý před výsevem vyrážky v obličeji. Pak už rapidně klesá. Ale pokud vyrážka žádná není, tak těžko říct, jestli už to odeznívá nebo se teprve osypeš…
Hlavně se prosím radši vyhýbej těhotným. U nás to způsobilo dost komplikací.

Megane 123
Kecalka 308 příspěvků 15.05.19 14:20
@Anonymní píše:
Ahoj, 5. nemoc jsem měla (bohužel dokonce v těhotenství) a projevy jsem ve větší či menší míře měla tak 5-6 týdnů. Začalo to velmi nenápadným škrábáním v krku a jednodenní teplotou, kdy jsem se v noci hrozně spotila. Pak přišla únava - jeden den byla minimální, další jsem sotva vylezla z postele. A tak na střídačku. Byla jsem hodně bledá, anemická, točila se mi často hlava. Pořád jsem jedla červené maso, řepu, špenát a brala i železo v tabletách. Hodně to pomáhalo. Po asi 14 dnech jsem se osypala, nejdříve na končetinách, pak pár dní pauza a teprve po dalších x dnech se objevila typická vyrážka v obličeji. Tou dobou už byla anemie na ústupu, ale začaly mě bolet klouby. Budilo mě to kolikrát i ze spaní. Teď je to 8 týdnů od začátku nemoci, anemii už necítím, ale ty klouby občas ještě zlobí. Hlavně záda mezi lopatkami a taky zápěstí.
Bašti hodně potravin bohatých na železo, případně si kup i doplněk stravy. Ten vir žere červené krvinky.
Co se týče infekčnosti, největší je prý před výsevem vyrážky v obličeji. Pak už rapidně klesá. Ale pokud vyrážka žádná není, tak těžko říct, jestli už to odeznívá nebo se teprve osypeš…
Hlavně se prosím radši vyhýbej těhotným. U nás to způsobilo dost komplikací.

Jejda 8o tak to je dobrý extrém…a to jsi byla celou dobu izolovaná doma teda? Ted vůbec nevím co dělat když mě to třeba přejde ale vyrážka nepřijde ani do příští soboty…mám být doma nebo chodit ven? :nevim: když jsem volala doktorce tak ji řekla že vyrážka u dospělých nebývá :nevim: a že tak do pěti dnů by to mohlo odeznívat 8o

Kukacka123
Závislačka 3401 příspěvků 15.05.19 14:31

@Megane 123 znama vyrazku mela - ruce, chodidla, tvare…rikala, ze se nemohla temer niceho dotknout, chodit ji bolelo a asi dva dny i jist, z mela i kolem pusy a i uvnitr snad :nevim: ale za jak dlouho se osypala nevim popravde…ale jen chci rict, ze osypat se klidne muzey :nevim:

Megane 123
Kecalka 308 příspěvků 15.05.19 14:46

@Kukacka123 ježiš to jsou besy 8o

A někdo s nějakým normálním průběhem??? Na netu jako píší že je to lehká viróza :roll:

Megane 123
Kecalka 308 příspěvků 15.05.19 14:47

@Kukacka123 ježiš to jsou besy 8o

A někdo s nějakým normálním průběhem??? Na netu jako píší že je to lehká viróza :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 16:51

@Megane 123 Tak úplně izolovaná jsem nebyla, ale nechodila jsem do práce (pracuji v dětském kolektivu) a celkově jsem omezovala kontakt s lidmi. Ale třeba nakoupit jsem si zašla.
U nás to chytilo jedno dítě a tři dospělí lidé a všichni jsme to měli na několik týdnů :roll: Dcera bere doteď železo na anemii. Nejlehčí průběh měl manžel, toho se to drželo jen cca 14 dnů - pár dnů bolení v krku, trošku teplota, pak bolesti kloubů. Holt jsme všichni „bábovky“ :mrgreen: Teď se modlíme, aby miminko bylo naopak velký bojovník a anemii zvládlo bez újmy - také ji má (proto anonym).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 16:56

Jinak asi pokud nebudeš mít žádné potíže (teploty, škrábání v krku, příznaky anemie, vyrážku), tak bych to už pak neřešila…
Taky že všichni doktoři hleděli, jak nás to všechny skosilo. Prý lehká viróza, kterou chytí málokterý dospělák…(údajně 80 % dospělé populace je imunní).

Megane 123
Kecalka 308 příspěvků 15.05.19 18:11
@Anonymní píše:
@Megane 123 Tak úplně izolovaná jsem nebyla, ale nechodila jsem do práce (pracuji v dětském kolektivu) a celkově jsem omezovala kontakt s lidmi. Ale třeba nakoupit jsem si zašla.
U nás to chytilo jedno dítě a tři dospělí lidé a všichni jsme to měli na několik týdnů :roll: Dcera bere doteď železo na anemii. Nejlehčí průběh měl manžel, toho se to drželo jen cca 14 dnů - pár dnů bolení v krku, trošku teplota, pak bolesti kloubů. Holt jsme všichni „bábovky“ :mrgreen: Teď se modlíme, aby miminko bylo naopak velký bojovník a anemii zvládlo bez újmy - také ji má (proto anonym).

A manžel vyrážku měl? Ten má asi nejblíž mému průběhu :mrgreen: když my máme tu rozlučku příští sobotu a 8.6. je svatba a tak bych nerada nakazila třeba nevěstu a všem svatbu zkazila :roll: na druhou stranu jak to mám poznat že je po všem když se dospelak nemusí osypat??? :nevim: já musím mít furt něco opravdu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.19 19:09

@Megane 123 Manžel měl vyrážku jen na končetinách (neměl tu klasickou na obličeji) a to úplně na konci nemoci - tzn. zhruba po 2 týdnech od prvních příznaků. Všichni ostatní jsme měli vyrážku jak na končetinách, tak v obličeji. Takže co se týče průběhu úplně bez vyrážky a rozpoznání nakažlivosti, bohužel neporadím… :nevim:

Megane 123
Kecalka 308 příspěvků 15.05.19 19:14
@Anonymní píše:
@Megane 123 Manžel měl vyrážku jen na končetinách (neměl tu klasickou na obličeji) a to úplně na konci nemoci - tzn. zhruba po 2 týdnech od prvních příznaků. Všichni ostatní jsme měli vyrážku jak na končetinách, tak v obličeji. Takže co se týče průběhu úplně bez vyrážky a rozpoznání nakažlivosti, bohužel neporadím… :nevim:

No nic děkuji tedy za rady a já počkám do pondělí zda se to ještě nějak projeví a pokud ne zavolám si k dětské doktorce ještě a poptam se na tu nakažlivost…případně rozlučku raději ozelim :,(

Váš příspěvek
Reklama