Reklama

PC hra pro 4letého kluka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mucyk
Stálice 64 příspěvků 27.01.18 09:00
PC hra pro 4letého kluka

Ahoj,
syn bude mít teď v únoru 4 roky.
Dali byste mi tip na nějakou jednoduchou PC hru, ve které se např. jezdí vlakem nebo autem, kliká na nějaké padající předměty nebo prostě něco takového jednoduššího?
Nejlépe kdyby to bylo jen 2D (ne 3D, to znamená, ne prostorové) a ne moc barevné, aby z toho malého netrefil šlak 8o
Děkuji předem.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Erenis
Povídálka 20 příspěvků 27.01.18 09:08

@mucyk 8o 8o 8o Já nechápu na co 4 letý potřebuje hrát PC hru 8o 8o 8o. :roll: Kdyby raději nějakou deskovou. :oops:
Na počítač má ještě spoustu času a užije si ho myslím až dost.
:think:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18280 příspěvků 27.01.18 09:09

Ne, nedala. Nač pěstovat v dítěti závislost na počítačových hrách, když je všude kolem tolik krásných her hraček, knížek, zážitků. Chápu, že odložit dítě k počítači může být pohodlné, v tom případě ať si to dají k narozeninám rodiče.

Erenis
Povídálka 20 příspěvků 27.01.18 09:15
@hanka.br. píše:
Ne, nedala. Nač pěstovat v dítěti závislost na počítačových hrách, když je všude kolem tolik krásných her hraček, knížek, zážitků. Chápu, že odložit dítě k počítači může být pohodlné, v tom případě ať si to dají k narozeninám rodiče.
:palec: :palec:

Bývalá tchýně s bývalým mému skoro 4letému pořídili malý pc a i hry. Za to bych je nakopala do zádele. Tak to zůstalo u nich, kdy mají malého 1× za14 dní na víkend.
Bývalý je na téměř hraní závislý, taky si myslím, že to byl dūvod rozchodu.

Hned po rozlepení očí sednout k počítači a hrát. Někdy jsem to měla chuť všechno vyhodit z okna.
:zed: :pocitac:

Příspěvek upraven 27.01.18 v 09:16

Macik.S
Kecalka 288 příspěvků 27.01.18 09:16

Taky nechápu.. na počítač má času dost.

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.18 09:26

:roll: 4 rady proti a já mám pátou. Sezení u počítače ničí oči, ruce, záda… Dítě by se mělo učit, sportovat, čas u PC či na mobilu striktně omezovat. Ty závislosti jsou jasné a i jejich následky. :zed:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 27.01.18 09:42

Syn hraje obcas na tabletu, ma tam takovou hru, kde musi poskladat do obdelniku tvary, je to neco jako tetris, logicka zalezitost. Pak trefuje kulicky do diry tak, ze nataci ten tablet, ale to na pc hrat nejde. Nebo strili z luku. Nemyslim si, ze by vsechny pc hry a tablety byly pro male deti zlo, ale nesmi se to prehanet. Nechces mu spis pustit hry na déčku? Je tam i jizda s traktorem, autem a tak. Je prima, ze to ma jen par kol a neda se pokracovat dal. Takze se dohraje a smitec.

mucyk
Stálice 64 příspěvků 27.01.18 09:56
@ProfZav
@ProfZav píše:
Syn hraje obcas na tabletu, ma tam takovou hru, kde musi poskladat do obdelniku tvary, je to neco jako tetris, logicka zalezitost. Pak trefuje kulicky do diry tak, ze nataci ten tablet, ale to na pc hrat nejde. Nebo strili z luku. Nemyslim si, ze by vsechny pc hry a tablety byly pro male deti zlo, ale nesmi se to prehanet. Nechces mu spis pustit hry na déčku? Je tam i jizda s traktorem, autem a tak. Je prima, ze to ma jen par kol a neda se pokracovat dal. Takze se dohraje a smitec.

Díky, konečně odpověď na moji otázku :roll: Hry na déčku - myslíš jako nějaké webovky ČT Déčko? Malého zatím baví „zvětšovací papáníčka“, což znamená, že si prohlíží online letáky Lídlu a když na něco klikne, tak se mu to zvětší :) Mám to pro něj jenom jako doplňkovou činnost, když si potřebuji já něco udělat nebo se aspoň v klidu najíst, jinak u počítače rozhodně nebývá a například všechny knížky už známe oba nazpaměť zepředu i zezadu :lol: ale holt někteří lidé mají nepřekonatelnou potřebu poučovat ostatní a moralizovat :zed:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 27.01.18 10:08

Taky nějak nevidím důvod posadit tak malé dítě k počítači hrát hry. Slyšet jsi to nechtěla, ale to je emimino, dostane se ti i nevyžádaných rad. ;)

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 27.01.18 10:11

Mimochodem se čtyřleťakem se snad dá v klidu najíst, nejde o roční batole… Buď jíte společně nebo si může třeba kreslit. :*

Luca82
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 27.01.18 10:19
@mucyk píše:
@ProfZavDíky, konečně odpověď na moji otázku :roll: Hry na déčku - myslíš jako nějaké webovky ČT Déčko? Malého zatím baví „zvětšovací papáníčka“, což znamená, že si prohlíží online letáky Lídlu a když na něco klikne, tak se mu to zvětší :) Mám to pro něj jenom jako doplňkovou činnost, když si potřebuji já něco udělat nebo se aspoň v klidu najíst, jinak u počítače rozhodně nebývá a například všechny knížky už známe oba nazpaměť zepředu i zezadu :lol: ale holt někteří lidé mají nepřekonatelnou potřebu poučovat ostatní a moralizovat :zed:

Tak na knizky existuje i knihovna, pokud ma jiz vse,,prectene,,.
A tady se nejedna o poucovani nebo moralizovani, to je holy fakt.
A souhlasim s devcaty vyse. Nevidim duvod, proc by 4lete dite melo travit jakykoliv cas koukanim do obrazovky. Nebo se 4letym se neda najist…?

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 27.01.18 10:31

Jojo, knihovna je super věc, taky už jsme znali knížky skoro nazpaměť, tak jsme začali chodit, můžu vřele doporučit, za stovku na rok, no nekup to :mrgreen:
Taky hodně tvoříme, tak tam čerpáme inspiraci.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32076 příspěvků 27.01.18 10:32
@mucyk píše:
@ProfZavDíky, konečně odpověď na moji otázku :roll: Hry na déčku - myslíš jako nějaké webovky ČT Déčko? Malého zatím baví „zvětšovací papáníčka“, což znamená, že si prohlíží online letáky Lídlu a když na něco klikne, tak se mu to zvětší :) Mám to pro něj jenom jako doplňkovou činnost, když si potřebuji já něco udělat nebo se aspoň v klidu najíst, jinak u počítače rozhodně nebývá a například všechny knížky už známe oba nazpaměť zepředu i zezadu :lol: ale holt někteří lidé mají nepřekonatelnou potřebu poučovat ostatní a moralizovat :zed:

místo odkládání dítěte k počítači ho nauč, jak se stoluje ;) To mu pro budoucí život bude užitečnější.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 27.01.18 10:34

Hezké jsou od Déčka třeba Kouzelný výtah a pak od Lego-třeba Lego train, pak ještě pouštíme od Pohádky od Seznamu, všechno je to na tablet nebo telefon.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 27.01.18 11:15

@mucyk Na webu decka ct je primo tlacitko hry. Z moralistek si nic nedelej, fakt si nemyslim, ze pul hodina jednou za par dni u tabletu by diteti znicila zada, oci… neco jineho je, kdyz ma decko tablet v ruce cely odpoledne nebo si hraje s Albi tuzkou, protoze maminka nema cas mu ukazovat a predvadet, jak dela kravicka :-) Ale mame demokracii, takze si to kazdy muze delat, jak uzna za vhodne.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >