PCOS a příznaky

Anonymní
13.12.20 17:47

PCOS a příznaky

Ahoj holky. V první řadě prosím omluvte mou anonymitu.
Měla bych na vás několik otázek ohledně PCOS a ráda bych znala i váš názor.
Vím že na tohle je nejlepší zeptat se své gynekoložky, objednána jsem příští týden, do té doby se strachem a nervozitou zblázním. PCOS zatím diagnostikovanou nemám, teprve se vše bude řešit.
Moje příznaky: trpím od puberty ochlupením na místech pro ženu neobvyklých. Okolo bradavek, pár chlupů na hrudi, pod pupíkem, slabší knirek a několik chloupků po bradě, dále mě trápí prsa, jsem naprosto plochá, prsa nulky. Vypadávání vlasů a akné. Nějak jsem tyto problémy neresila. Trápilo mě to jen z estetického hlediska, ale neměla jsem ponětí oč by se mohlo jednat. Momentálně jsou to 3 roky co se snažíme o miminko a tak jsem na internetu hledala všemožné příčiny a našla se v tomhle. Co se ale MS týče tak tu mám. Chtěla bych se vás zeptat zda si myslíte že pokud toto onemocnění mám, že by už alespoň něco málo bylo vidět z vnitřního ultrazvuku? Na vyšetření poctivě pravidelně docházím, paní doktorka je troufám si říct pečlivá a ne jednou mi při ultrazvuku řekla že mám delohu a vaječníky v perfektním stavu, dokonce v den vyšetření byla vidět ovulace.
Takže ta by měla v pořádku probíhat.

Ještě by mě zajímalo jestli je tady někdo kdo PCOS má diagnostikovany a přesto se podařilo přirozenou cestou otěhotnět? Předem děkuji že jste dočetli až sem a dekuji i za všechny vaše názory a prispevky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4047
13.12.20 17:56

Ano, na ultrazvuku to jde dobře poznat a ještě lépe o tom pak vypoví hormonální profil. Ono nejde ani tak o ty vaječníky, jako o to, co se děje v nich.

Jinak chloupky na „neobvyklých“ místech a malá prsa nic neznamenají, to může být poměrně běžná nerovnováha hormonů. Pro PCOS je typická spíše nepravidelnost cyklu.

PCOS jinak většinou není překážkou k otěhotnění, pouze při vyšších hodnotách AMH a potížích, jako je žádný nebo výrazně nepravidelný cyklus (a hlavně anovulace) se přistupuje k hormonální léčbě. Pokud ale tak dlouho nemůžeš otěhotnět, je na místě, aby šel na potřebná vyšetření i partner. Pokud ovuluješ, PCOS nemusí být nic, z čeho by sis měla dělat těžkou hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 18:24

@SlečnaDahlia mockrát děkuji za vysvětlení. Opravdu mě to velice uklidnilo. Co se mé menstruace týče tak tu mám většinou pravidelnou, ikdyž je pravda že třeba 2-3 do roka ji dostanu třeba 45den, ale pokaždé dostanu. Většinou se pohybuji okolo 28-30 dni.
Hledala jsem na internetu (to nejhorší co člověk může udělat) a všude na mě vyjela neplodnost a tak jsem propadla panice. Ať už vyšetření dopadne jakkoliv, podstoupíme s přítelem vše :srdce: takže ještě jednou děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
4047
13.12.20 19:37
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia mockrát děkuji za vysvětlení. Opravdu mě to velice uklidnilo. Co se mé menstruace týče tak tu mám většinou pravidelnou, ikdyž je pravda že třeba 2-3 do roka ji dostanu třeba 45den, ale pokaždé dostanu. Většinou se pohybuji okolo 28-30 dni.
Hledala jsem na internetu (to nejhorší co člověk může udělat) a všude na mě vyjela neplodnost a tak jsem propadla panice. Ať už vyšetření dopadne jakkoliv, podstoupíme s přítelem vše :srdce: takže ještě jednou děkuji

Sleduj spíše ovulaci, za nemožností otěhotnět může stát anovulační cyklus (případně teda důsledné snažení mimo plodné dny). Ale ani to není tragédie, to dneska medicína umí upravit.

PCOS může fakticky způsobovat neplodnost. Pokud ženská sama o sobě vůbec neovuluje, neotěhotní nikdy. Ale i neplodnost má několik stupňů a zrovna tahle příčina neplodnosti se dá medicínsky vyřešit. Já mám PCOS, velmi vysokou hladinu AMHormonu, který způsobuje PCOS, bez pomoci vůbec neovuluju - a po zaléčení nakonec otěhotnění nebyl takový problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
13.12.20 19:55

Tak já ti zvednu náladu a potěším tě :*, já mám PCOS, anovulacni cykly, chloupky na bradě a knirek, které pořád musím trhat… Menstruaci tak všelijak teď většinou co 45 dní :zed: a po třech letech snažení se zadařilo a v postýlce mi spinká roční dcerka, která je počata naprosto přirozeně… A to mi dokonce sestra u doktora řekla, že jsem neplodná :pocitac:… Mě pomohl celkový detox těla, vitamíny a možná trošku kosmetika tianDe… Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 20:06

@lucka456 jezis děkuji :srdce: tohle mi teď skutečně zvedlo náladu a samozřejmě obrovská gratulace dcerce :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
229
14.12.20 17:07

Ahoj, já mám PCOS.
S novým partnerem jsme otehotneli neplánovaně spontánně ( s bývalým 3 roky poctivého snažení nic). Bohužel jsem před měsícem potratila v 5.měsíci.
Jinak na PCOS beru Metformin 2× denně.
Ještě mám zvýšený prolaktin - na ten beru Medocriptin. Momentálně beru Mammavit a přemýšlím již o dalším snažení o miminko. Moc jsme si malého přáli a pomůže mi znovu otěhotnět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat