Péče na LDN

Anonymní
1.6.21 20:53

Péče na LDN

Zdravím,

mám takový dotaz, raději anonymně. Mám dědu na LDN (léčba dlouhodobě nemocných), má parkinsona a je již odkázaný na pomoc druhého. Doma jsme se se snažili, ale postupně už nedošel ani na záchod, tak jsme chtěli zkusit pobyt v nemocnici. Tam byl převezen 18.5 na neurologii, kde se jeho stav postupně zhoršil, že se už ani nenají a nenapije, tam nám řekli, že potřebuje péči, že mu pomůžou na LDN. Tam byl převezen 24.5 a za ten týden, kdy nám děda volal a říkal, že ostatní pacienty tak nechávají s prominutím v ho.nech, je jim jedno jestli se člověk nají nebo nenají, že je nechají o hladu. Nechce se mi tomu věřit, jestli děda i trochu nepřehání, abychom ho vzali zpátky domů.

Máte někdo podobnou zkušenost?

NECHCI TÍMTO HANIT PERSONÁL NEMOCNIC, velmi si vážím jejich práce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
846
1.6.21 20:56

Pracovníci v LDN dělají co můžou ale bohužel nejsou schopni dát takovou péči, jako v domově důchodců nebo hospici, pořád je to nemocnice a je vidět, že je to nemocnice, jestli pro něj chcete pořádnou péči, zkoušejte nějaký důchoďák bude mu tam mnohem líp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7929
1.6.21 20:59

Na LDN se hospitalizováni pacienti velice rychle zhorší, ne-li brzy odejdou…péče katastrofální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24344
1.6.21 21:02

Upřímně, přijde mi, že na LDN dělají v 90% vyhořely hydry, věčný podstav a ještě blbě placeno, jinak si nedovedu vysvětlit, proč ve všech LDN je péče dost hrozná. Měla sem pak zkušenost s hospicem a to je nebe a dudy. Milé, hodně, chápavé, laskavé sestry a nadstandardní péče. Nikdy bych žádného příbuzného v takovém zařízení jako je LDN už nenechala :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
1.6.21 21:07

Bohužel máme takovou zkušenost u babičky taky…během 5ti dnů tam přestala chodit…než jsme zvládli zařídit odlehčovak, a pak regulérní pečovatelak, tak už se na nohy nepostavila. V domově pak už byla ležák, ale přístup sestřiček byl úplně někde jinde než v LDN, opravdu se hezky staraly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1593
1.6.21 21:07

LDNky mívají hrozný podstav zaměstanců a ti co tam jsou, jsou v drtivé většině naprosto vyhořelí jedinci. A to jak sestry, tak doktoři. Nemají čas krmit pacienty, nestíhají jim měnit pleny, nestíhají nic. LDN opravdu ne.
Když byl děda v hospici, byl spokojený, v LDNce řval že tam nebude ani den - kvůli tomu samému. Babička od manžela se v LDNce za týden zhoršila tak, že to bylo až neúnosné. Z celkem čiperné babči, která prostě potřebovala nonstop asistenci, se tam stala živá mrtvola, která jenom hleděla do zdi a nic ji nezajímalo.
Opravdu LDN jenom když není nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
1.6.21 21:10
@Anonymní píše:
Zdravím,

mám takový dotaz, raději anonymně. Mám dědu na LDN (léčba dlouhodobě nemocných), má parkinsona a je již odkázaný na pomoc druhého. Doma jsme se se snažili, ale postupně už nedošel ani na záchod, tak jsme chtěli zkusit pobyt v nemocnici. Tam byl převezen 18.5 na neurologii, kde se jeho stav postupně zhoršil, že se už ani nenají a nenapije, tam nám řekli, že potřebuje péči, že mu pomůžou na LDN. Tam byl převezen 24.5 a za ten týden, kdy nám děda volal a říkal, že ostatní pacienty tak nechávají s prominutím v ho.nech, je jim jedno jestli se člověk nají nebo nenají, že je nechají o hladu. Nechce se mi tomu věřit, jestli děda i trochu nepřehání, abychom ho vzali zpátky domů.

NECHCI TÍMTO HANIT PERSONÁL NEMOCNIC, velmi si vážím jejich práce.

Tak naivní představu jsem dlouho neslyšela. Proč od vás nemá zajištěn domov pro seniory? Upozorňuji, že čekací lhůty jsou dlouhé a nemusí se toho vůbec dožít. Stav na LDN? Do týdne z něj může být ležák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
1.6.21 21:20

LDN mela jsem tam babicku a slo to s ni tam rychle z kopce, je fakt, ze pece byla fakt 24hodin denne a rodina to nezvladala pokryt. Nakonec jsme si ji vzali domu, ale meli jsme zajistenou pecovatelskou sluzbu a domaci zdravotni peci, ti za ni dochazeli a musela fungovat i rodina. Jinak zkus vyhledat pri domove pro seniory, zda nenabizi peci tzv. Odlehcovaci, muze byt jen na nejakou dobu a pak si vzit dedu domu. Tahle pece neni na stalo, plati se. Ale v LDN ta prace zase neni jednoducha, na jednu sestru ci osetrovatelku pripada nekdy hodne klientu. Zkus se tam dojet podivat a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
1.6.21 21:24

No jak kde hele, ale je fakt, ze na těch odděleních většinou pracujou sestry, co to maj u zadku, protože vi, ze tam si můžou dovolit to, za co by jinde letěly. Já tam delala chvíli a šla sem pryč, taková neúcta k lidem a snaha si tu práci co nejrychleji odbyt, na to sem neměla žaludek a jak se tam člověk snažil, tak to akorat od ostatních schytal :roll: fakt dostat se tam, tak je to pro toho člověka většinou konečná. Jestli můžete vemte si ho domu, zaridte domov s pečovatelskou službou (tam sem delala potom a je to 100 a jedno, tam se lidem fakt venujou a většina holek to delala s láskou) nebo nějaký hospic :think: na tej ldn to půjde z kopce, tam se mu nebude nikdo věnovat, nikdo s ni cvičit, povídat, proste nic, 3× denně mu tam prdnou tac s jidlem, pokud není schopny jist sam, tak to do nej nahrnou během chvilky, aby stihli nakrmit další a parkrat za den tam prijdou vyměnit pleny, jednou za týden vykoupat a sem tam podložit nohy nebo změnit polohu, aby neměl prolezeniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 21:29

Ahoj, jsem pracovnice přímé péče v domově pro seniory, situace je momentálně taková, asi ne všude,, že v ldnkach na lidí totálně se.ou . Z ldnky se nám vracejí klienti ve strasnym stavu, např. Dekubity, prolezeniny apod. V domově důchodců je tam méně klientů, řekla bych, že se to tam zvládá 1000× lépe jak na ldnce. Osobní, ponechat anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 21:48
@Anonymní píše:
Zdravím,

NECHCI TÍMTO HANIT PERSONÁL NEMOCNIC, velmi si vážím jejich práce.

Péče bývá úplná katastrofa. Lidi v plenách klidně půl dne, proleženiny, hlad. Děda si nevymýšlí. My o tom ani neuvažovali, táta nám umřel doma a byli jsme pak moc rádi, že jsme mu to dopřáli. Sežeňte si pomůcky a trochu školení, jde to zvládnout. Obzlášť pokud je při smyslech, což při parkinsovi asi je.

• Citovat
  • Nahlásit
2343
1.6.21 23:36

Je to des a hruza. Doufam, ze az prijde muj cas, tak to se mnou rovnou sekne a bude. Nikdy se nechci dostat na LDN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7991
2.6.21 05:24
@Oriseka píše:
Je to des a hruza. Doufam, ze az prijde muj cas, tak to se mnou rovnou sekne a bude. Nikdy se nechci dostat na LDN.

To nechce nikdo. Já tam pracovala, většina personálu dobrý, k lidem hodné slušné. Sanitar a sanitarka vyhořelý, jinak dobrý. Péče normální, jako ve zbytku nemocnice. Dekubity lidem vznikly nejvíce v domácím prostředí, u nás leceny kvalitně. Lidi se tam horší kvůli psychice a nedostačující rhb. Kdo byl psychicky v pořádku, nevzdal to, dostal se domů ci jinam. Nemusí to být konečná. Ale doma je doma, i když taky to neplatí vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.6.21 06:49

Můj děda byl z LDN odvezen sanitkou v kritickém stavu a po pár dnech zemřel. Několikrát jsem ho v LDN navštívila. Personál lhostejný, pití žádné, přebalování jak jim to zrovna přišlo vhod. V nemocnici zjistili, že je silně dehydrován a x dalších věcí. Dle jejich slov, jednoznačné zanedbání péče ze strany LDN. Babička nosila sestřičkám v LDN chlebíčky, zákusky, čokolády…

Dodnes lituje, že tam dědu umístila. Ale řešit to nijak nechtěla, takže jí v tomhle respektuju. Už tak to pro ní bylo velmi těžké.

Přesto věřím, že to není všude stejně. Teda…spíš doufám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.6.21 07:14

My meli babicku na ldn po operaci, ze tam s ni budou rehabilitovat. Haha. Kdyz tam tata prisel, hned mezi dverma se dozvedel, ze rehabilitace az za ctrnact dnu, protoze pani ma dovolenou a zastup neni. A kdyz videl, jak babicka po tom jednom dni vypada, hned ji vzal domu. Narocny to bylo, prostridala se u ni cela rodina. Me na to padl cely zbytek dovolene, co jsem si setrila na hory, ale co uz, hlavne ze se doma postavila na nohy a rozchodila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat