Pečení vánočního cukroví v předstihu.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.11.21 15:08

Pečení vánočního cukroví v předstihu.

Ahojte, letos to u nás vypadá před svátky na pořádný fofry, tak mě napadlo alespoň některé druhy cukroví napéct hodně dopředu (klidně začít třeba už příští týden). Jen se bojím, aby to nakonec neskončilo průšvihem. Má s tím někdo zkušenost? Které druhy radši nechat až opravdu na vánoční pečení? Je potom možné dát po Vánocích přebytky na mrazák, nebo už by to nestálo za nic? Budu ráda za každou radu. :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1001
6.11.21 15:18

Tak napeč teď do mrazáku a pak budete postupně z mrazáku vyndavat a jíst. Aspoň toho nebudete mít tolik pohromadě.

Měla jsem v mrazáku krémové i slepované cukroví a ničemu to neuškodilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33152
6.11.21 15:23

Já bych to tak dlouho dopředu napečené nejedla :nevim:
Z mrazáku je cukroví strašně hnusný.
Za mě méně je více. Raději bych nachystala symbolický pro atmosféru tři druhy z půl dávky. Třeba. Nebo vánoční dort. Než dva měsíce starý cukroví.
Ale já nechápu ani ty saláty až do silvestra v dětský vaničce a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26283
6.11.21 15:24

Dej to teď do mrazáku, takové linecke je třeba z mrazáku úplně v pohodě, tchýně ho ma napečené celoročně a vždy když má návštěvu, tak nějaké z mrazáku vytáhne ke kafi a nechutná to zle :mrgreen: chce to ozkouset, když uděláš perníčky třeba koncem listopadu, tak budou na Vánoce hezky ulezele. Jediné co bych dělala až teď před spotřebou je to za studena a taky mi z mrazáku nechutnaly takové kakaové máslové placičky, normálně jsou takové nadýchané a lehce lepkavé a z mrazáku se spíš drobily a byly hnusné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8949
6.11.21 15:24

Proč už jsi nezačala péct třeba v srpnu? 8o
Cukroví se přece musí řádně uležet.

Ne, rozhodně se nechystám péct dřív, jak po Mikuláši. Nevidím důvod k tomu, abych pekla dřív. A to mám před Vánoci extra fofr v práci.
Rozhodně nedělej takovou prasárnu, jako to strkat do mrazáku. :poblion: To je hnus.

A anonym proč? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
6.11.21 15:34

Mi se rozmrazene jídlo, které se dal (tepelně) neupravuje, nějak ekluje, takže já bych to nejedla. Když nám tchyne dala loni cukroví se slovy, ze to dala do mrazáku, protože někde slyšela, ze to nevadí, tak jsem se toho doma ani nedotkla :nevim: a popravdě už asi budu skeptická jist nějaké i u ni, jestli to náhodou neprošlo mrazakem :oops: to bych radši snedla dva měsíce starý, než rozmrazeny, fakt :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
6.11.21 15:35

Každý rok mám největší fofr před Vánoci. Ale nikdy nepeču cukroví mnoho dopředu :think: i perníčky, které mi mrchy musí změknout, peču až začátkem prosince. Z mrazáku jsme měli v létě u příbuzných, jako ke kafi fajn, ale já radši čerstvé. A po Vánocích přebytky nemáme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
6.11.21 15:36
@luloinka píše:
Každý rok mám největší fofr před Vánoci. Ale nikdy nepeču cukroví mnoho dopředu :think: i perníčky, které mi mrchy musí změknout, peču až začátkem prosince. Z mrazáku jsme měli v létě u příbuzných, jako ke kafi fajn, ale já radši čerstvé. A po Vánocích přebytky nemáme :mrgreen:

Já mám perníčky vždycky měkký hned :lol: to jsou asi prepeceny, když jsou tvrdý, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8949
6.11.21 15:38

@Semtex

Já si chtěla letos obj cukroví. Ale když jsem viděla v diskuzích na fb jak to začínají péct už v říjnu, tak ani omylem. :roll:

Jako nechápu, proč někdo, kdo dělá pár dávek, musí začínat tak brzy. Viz tady zakl.
A ti co pečou na kšeft, tak by měli brát tolik, kolik zvládnou upéct v normální době. A ne začínat v říjnu, začátek listopadu. :roll:

Cukroví z mrazáku je hnus i chuťově. :oops:

Příspěvek upraven 06.11.21 v 15:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
6.11.21 15:38

@Semtex nejsou. Jsou po upečení měkké, a pak ztvrdnou. Vyzkoušeno více receptů. A asi za 14 dmí změknou, i díky polevě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
6.11.21 15:41
@Šmoulice píše:
@Semtex

Já si chtěla letos obj cukroví. Ale když jsem viděla v diskuzích na fb jak to začínají péct už v říjnu, tak ani omylem. :roll:

Jako nechápu, proč někdo, kdo dělá pár dávek, musí začínat tak brzy. Viz tady zakl.
A ti co pečou na kšeft, tak by měli brát tolik, kolik zvládnou upéct v normální době. A ne začínat v říjnu, začátek listopadu. :roll:

Cukroví z mrazáku je hnus i chuťově. :oops:

Příspěvek upraven 06.11.21 v 15:38

Jojo, já tedy nechapu, proč to lidi mrazi :poblion: přeci toho nebudu pict tolik, když není šance to sníst :nevim:

Taky bych nezacinala dřív jak v prosinci, stejně by se to vše sežralo a mohla bych pict znova a znova. Začít počátkem listopadu, musela bych upéct tak dvakrát třikrát tolik, než kdybych začala až v prosinci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26283
6.11.21 15:43
@Semtex píše:
Já mám perníčky vždycky měkký hned :lol: to jsou asi prepeceny, když jsou tvrdý, ne?

Záleží na receptu, já mám teď asi 3 roky nový recept, kde jsou taky měkké hned, ale předtím sem měla takové, co fakt chtěly někam aspoň na 3 týdny uložit, jinak byly tvrdé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3377
6.11.21 15:47
@Kriss Tina píše:
Záleží na receptu, já mám teď asi 3 roky nový recept, kde jsou taky měkké hned, ale předtím sem měla takové, co fakt chtěly někam aspoň na 3 týdny uložit, jinak byly tvrdé.

Asi jo, to je možný, já pecu cely život jen a pouze podle receptu, který jsem si vzala na střední od spoluzacky, se kterou jsem seděla v lavici, protože mi strasne chutnaly, když přinesla z domu vzorek :lol: Jiný jsem nezkousela nikdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2880
6.11.21 15:49

Já upéct cukroví teď, tak v prosinci peču znova, protože by to bylo sežrané :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8949
6.11.21 15:51
@Jahru píše:
Já upéct cukroví teď, tak v prosinci peču znova, protože by to bylo sežrané :mrgreen:

To je ale pořád ta lepší varianta. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat