Neumím moc vařit.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
26.10.21 03:33

Neumím moc vařit.

Ahoj holky,
Mám problém s tím, že neumím vařit. Byla bych ráda, abyste mě tu neurážely kvůli tomuto, spíš kdyby ste mi prosím poradily :) :*.

Uvařím rizoto, brambory, špagety (samozřejmě s něčím z konzervy), udělám palačinky, volský oka a podobně.
Ale neumím třeba polívky, omáčky nebo nějaké složitější recepty (např svíčkovou s knedlíkama). Navíc když jsem zkoušela péct i bublaninu nebo bábovku, tak na poprvé jsem tu bublaninu udělala od oka, podle receptu na internetu samozřejmě, tak to UŠLO, ale byla dost suchá a něco tomu chybělo :(, na podruhé jsem si koupila kuchyňskou váhu, snažila jsem se jí udělat co nejpřesněji, ale už při míchání těsta mi přišlo, že tam je strašně moc mouky, a téměř to nešlo míchat, přitom ten recept tam většina lidí chválila, tak to moc nechápu! Když jsem dělala bábovku, tak nebyla špatná, chuťově i celkem dobrá, ale byla jakoby dost suchá a ztvrdlá, tak jsem se dost nas*ala, protože jsem se opravdu snažila vše dodržet a koupila jsem na to kvalitní holandské kakao atd :cert: A už jsem od té doby radši nic nezkoušela péct.

Holky nemáte pár tipů na VELMI JEDNODUCHÉ recepty polívek, omáček + plus maso k tomu, knedlík si koupím. + Jak udělat tu mramorovou bábovku, abych uměla upéct i něco sladkého a nebylo to suché jak kdybych to nechala týden na talíři neppřikryté :pocitac:. 😡 😡 😡

Děkuji moc za tipy předem holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1025
26.10.21 03:45

Vygoogluj si kucharku pro dceru. Podrobnejsi a srozumitelnejsi recepty uz nejsou. Hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
337
26.10.21 04:06

kucharkaprodceru.cz, vřele doporučuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4375
26.10.21 04:07

@Capretta presne tak. Ona nevysvetluje JAK ale taky PROC to tak mas delat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36086
26.10.21 05:27

Taky doporučuji Kuchařku pro dceru.
A co se týče moučníků, existují hrnkové recepty, fungují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2042
26.10.21 05:57

Kuchařka pro dceru je fajn, ale jinak to chce hlavně trénink 😊 když těsto nejde skoro míchat, tak tam prilij trošku tekuté složky, časem se naučíš vychytat, jaká má být správná konzistence, jak které jídlo dochutit a tak. Nikdo učený z nebe nespadl. Jinak mě je 30 a svíčkovou jsem v životě nedělala a taky žiju. Pro mě jsou tyhle složité recepty ztráta času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5785
26.10.21 06:05
@terrynkaa píše:
Ahoj holky,
Mám problém s tím, že neumím vařit. Byla bych ráda, abyste mě tu neurážely kvůli tomuto, spíš kdyby ste mi prosím poradily :) :*.

Uvařím rizoto, brambory, špagety (samozřejmě s něčím z konzervy), udělám palačinky, volský oka a podobně.
Ale neumím třeba polívky, omáčky nebo nějaké složitější recepty (např svíčkovou s knedlíkama). Navíc když jsem zkoušela péct i bublaninu nebo bábovku, tak na poprvé jsem tu bublaninu udělala od oka, podle receptu na internetu samozřejmě, tak to UŠLO, ale byla dost suchá a něco tomu chybělo :(, na podruhé jsem si koupila kuchyňskou váhu, snažila jsem se jí udělat co nejpřesněji, ale už při míchání těsta mi přišlo, že tam je strašně moc mouky, a téměř to nešlo míchat, přitom ten recept tam většina lidí chválila, tak to moc nechápu! Když jsem dělala bábovku, tak nebyla špatná, chuťově i celkem dobrá, ale byla jakoby dost suchá a ztvrdlá, tak jsem se dost nas*ala, protože jsem se opravdu snažila vše dodržet a koupila jsem na to kvalitní holandské kakao atd :cert: A už jsem od té doby radši nic nezkoušela péct.

Holky nemáte pár tipů na VELMI JEDNODUCHÉ recepty polívek, omáček + plus maso k tomu, knedlík si koupím. + Jak udělat tu mramorovou bábovku, abych uměla upéct i něco sladkého a nebylo to suché jak kdybych to nechala týden na talíři neppřikryté :pocitac:. 😡 😡 😡

Děkuji moc za tipy předem holky.

Nic si z toho nedelej, ja krom listoveho testa a cheescak. occas, taky nepecu. Taky nevim, jak se podari udelat testo, kdyz je hodne moc mouky, jedno vajicko a dve lzice vody. Je to sypke porad Tak to proste nedelam :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10139
26.10.21 06:32

@terrynkaa Já začala vařit az kolem 21roku…do té doby mě to nebavilo.Pak jsem tomu přišla na chuť a baví mě to do dnes. Zacatky jsou ale krušné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
830
26.10.21 06:42

Myslím, ze ženských co moc neumí vařit/ péct nebo je to nebaví (můj případ :D ), je spousta. Jen se o tom nemluví.
Ze jsi žena, nebo v domácnosti, na mateřské, neznamená automaticky, ze musíš umět skvěle vařit.

Ja vařím dejme tomu od 14, takže už nějakých dvanáct let a myslím ze člověk si proste musí udělat praxi, pak je to lepší. Proto nám tak chutná od babiček, které jsou v kuchyni už třeba 50 let :lol:

Pro mě je mnohem lepší než si opisovat recepty z kuchařky, učit se od někoho kdo vařit umí, pokud mas tu možnost :) Ja se třeba naucila poradně vařit od manžela, polévky, omáčky a taková ta klasická jídla :D Varime spolu a ja si nápisu pak recept svými slovy, podle toho postupu jak to děláme.
A pečení hrneckovou metodou, tam se to snad nedá zkazit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3282
26.10.21 06:43

Nikdo tě tu urážet nebude. Vaření je řemeslo jako každé jiné. Chce to praxi a jak psaly holky výš tip na kuchařku. Naše mamky budou vždy varit líp než my, ale naše babicky netrunfnou. Nevzdavej to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15447
26.10.21 06:44

Ještě doporučuji web Apetitoline. Jejich recepty fakt fungují a mají tam i video návody. V časopise bývají i triky na vaření, podle mě to budou mít i na webu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1428
26.10.21 06:45

Zrovna svíčková není těžká. Dělám podle Koko. Orestujes nakrájenou zeleninu, zvlášť orestujes maso, vše hodíš do hrnce, prodáš koření, hořčici a trochu vody a dáš péct. Pak vyndas maso, zeleninu rozmixujes, já přidávám trochu octa a zalejes slehackou, to necháš chvíli povařit. Maso do toho nakrajis a hotovo ;) a na omáčky je ideál pomalý hrnec, doporučuji.
Bábovku dělám jen tuhle: https://www.kucharkaprodceru.cz/…ova-babovka/
Bábovku a celkově piškoty znám často jen suché od ženských, co jinak vařit umí. Tahle je top.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
26.10.21 06:52

Vaření je jednodušší než peceni. U peceni víc záleží na přesnosti a postupu. U vaření je to víc benevolentní - nesníš to spálit a přesídlit. Ostatní se dá většinou nějak napravit.
Mam také rada Lidl akademii s Paulusem. Jde o to pochopit postup ( peceni, dušení, vaření a smažení). Pak už to jsou jen různé obměny.
Triviální je také italská kuchyne - rada koukám na Ridiho…
Pečeni sladkého je pro mě hrozny oser. Navíc nemam doma přesnou váhu a dobrý kuchyňský robot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21691
26.10.21 07:01

Já se naučila vařit až na rodičáku, do té doby jsem si bohatě vystačila s těstovinama s podušenými rajčaty, vajíčky na deset způsobů a pečeným kuřetem :mrgreen: Prostě to musíš zkoušet, pokud se to chceš naučit, cvik dělá mistra. Jak holky doporučují kuchařku, tou nic nezkazíš.
Jinak zrovna polévky jsou super nepracné (obvykle) - vývary ze všeho možného miluju (jen naházíš do hrnce, co chceš a dlouho vaříš, pak dáš vše pryč, hodíš tam nudle, rýži nebo vajíčko a je to). Pak jakékoli zeleninové krémy - opět na cibulku hodíš na kousky nakrájenou zeleninu dle chuti, osmahneš, zaliješ vodou, povaříš, dochutíš, mixneš a je to. Vlastně stejně je to s většinou omáček, jen je ještě zahustíš (nemusíš nutně dělat jíšku, prodává se i hotová a já osobně si jí nemůžu vynachválit) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3586
26.10.21 07:06

Ahoj,
Tak zrovna „Kuchařka pro dceru“ mě absolutně nevyhovuje… :nevim:

Doporučuju web www.mamincinyrecepty.cz – jak na vaření, tak na pečení moučníků na plech, bublanin atd…- dostupné ingredience, jednoduché postupy, za mě nejlepší kuchařka. :palec:

Dobrý je na recepty i mimibazar – recepty – tam jsou recepty přímo od holek – prostě jakobys „stála vedle ní“ a koukala, jak vaří, peče…- taky dobrý.

Jo a dobré jsou v knižním vydání „staré“ kuchařky - myslím tím z nakladatelství DONA - dá se sehnat na internetu a koupit - v tištěné podobě, jsou to takové knížečky - Rychlé večeře, Hrníčkové moučníky, Moučníky na každou příležitost atd…SUPER :palec: Bohužel v knihkupectvích nejsou k sehnání dávno…jedině přes net.

A dobrá je taková velká kniha „Praktická kuchařka“ - snad 40 let stará bichle, ale furt dobrá a občas tam nakukuju ;)

Jinak zkoušet a zkoušet a nenechat se odradit neúspěchy – já jsem se třeba naučila péct moučníky atd. až strašně pozdě a teď umím všechno – kromě drobného cukroví – s tím se mi piplat nechce.
Vařit umím dobře, ale stále je co zlepšovat a učit se, s pečením jsem začala až v 45 letech ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat