peg perego isofix base

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 11.01.09 20:24
peg perego isofix base

ahoj holky, tak pomalu mám jasno, v čem budu vozit své mimčo, jen ještě nwvím, jakou základnu do auta…

Ta dražší isofix base musí mít v autě něco speciálního na připevnění??? A jak zjistim, zda to má mé auto??? a je určitě o hodně víc bezpečnější, oproti té levnější, co se upevnuje pomocí pásu???

Děkuji za odpověd!

Jak maminky hodnotí Peg Pérego GT3

Reakce:
steeve
Kelišová 6973 příspěvků 11.01.09 21:12

isofixová báse je bezpečnější než báse poutaná pásem.
pro připevnění té isofixové musíte mít v autě isofixová oka
to zda máte v autě isofix či nikoliv Vám můžu zjistit na počkání, stačí mi napsat model a r.v. auta
isofix vypadá takhle: http://img.mimibazar.cz/…f1426694.jpg /> ale ne u všech aut je to takhle vidět na první pohled, někdy je to skryté pod zipem, někdy je potřeba šáhnout mezi sedalo a opěradlo a nahmata ty oka

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 11.01.09 22:59

tak mám Alfa Romeo 147, rv 2001.

a není někde soupis aut, které to mají??? Protože prozatím budu mít toto, ale časem budeme pořizovat větší, tak abych se podívala???

A je to i na přední sedačce?

Jinak děkuji.

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 12.01.09 08:54

pokud vím, tak soupis aut co mají isofix není, ale isofixové sedačky mají seznamy kompatibilních aut, takže vždy se hledá přes sedačku auto, do kterých pasuje- ono ne každá isofixová sedačka může být ve všech autech.
nicméně Alfa 147 r.v. 2001 isofix podle katalogu nemá, ale ještě si to zkontrolujte raději osobně
a s tím předním sedadlem, velice málo aut má isofix na předním sedadle, ono zadní sedadla jsou bezpečnější

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 14.01.09 12:33

Díky moc…

zatím jsem to nekontrolovala, jelikož jsem nemocná…

Ale co jsem se dostala na stránky maxi cosi, tak tam mi to ukazovalo, že to má, je možné, že ta tam půjde a od peg perega ne, ale už jsem kontaktovala prodejce, ať mi poradí…

Dík a pa

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 14.01.09 14:07

adus na stránkách maxi-cosi sice uvádí, že Alfa 147 má isofix, ale oni nerozulišují roky, třeba katalogy Römeru to berou přesně podle let, od roku 2001 co máte auto uplynula hodně dlouhá doba, a novější modely jej mít můžou, starší možná ne.
typický příklad, octavia se vyrábí od roku 96, od roku 99 má isofix jen vrcholná výbava a za příplatek, od roku 2002 již od střední výbavy a od roku 2004 ( generace II) standartně všechny
takže stoprocentní jistotu budete mít pouze, když se podíváte do auta, nebo jedině podle VIN čísla to zjistí autorizovaný servis
a pokud tam je isofix tak tam isobáse půjde

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 14.01.09 16:59

Jasný, já to chápu… Akorát když jsem to hledala na maxi cosi, tak kousek nad tím se mi objevilo 2001-2005, tak jsem si myslela, že to je rok… No, uvidíme, zaúkoluju přítele, aby to šel prohledat…

A když už jsme u toho, je možné zjistit, jak je na tom citroen C5??? Tak od r. v. 2001 výš? uvažujem o koupi, ale právě nevím, jaký rok atd… tak proto píši radši 2001… Díky moc.

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 14.01.09 18:49

C5 má již od roku 2000 isofix standartně, tam je to OK

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 15.01.09 12:29

tak už mám i ofiko stránky od peg perego na zjištění isofixu v alfě a není tam…

tak to nevím, jak to udělám :?

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 15.01.09 13:09

nojo, teď koukám, že už to Peg pperego spustilo, loni ještě neměli na stránkách seznam vozidel.
tak to vyřešte normální základnou poutanou na pásy, nebo jen sedačku bez základny,

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 15.01.09 17:52

Já základnu určitě chci, chtěla jsem tuhle isofixovou, jenže jsem nevěděla, že s tím je takový problém…

Hodně cestujeme, tak jsem myslela, že když budu cestovat jen s mimčem, že budu moc jezdit malym autem a až pojedem všichni, tak pojedem velkym.. tak buďto koupím pouze na pásy… je to s tím bezpečnější??? Právě mě ta na pásy nepřijde o moc bezpečnější, než když je jen samotná sedajda…

Nebo koupíme isofixovou a budu jezdit velkym… hm, uvidíme…

steeve
Kelišová 6973 příspěvků 15.01.09 19:27

z hlediska bezpečnosti je Primo viaggio s isofixovou základnou, se základnou na pásy, i samotná stejně bezpečná, ve všech případech měla v testech 4 hvězdičky
ale je pravda, že se základnou je daleko jednodušší manipulace, u té isofixové se pouze sedačka necvakne, u té základny na pásy se nacvakne a pás přetáhne zezadu, ale u samotné sedačky se musí pás táhnou zezadu, a přes sedačku a zapnout, takže manipulace se sedačkou s isofixovou základnou je nejjednodušší, a se samotnou sedačkou je poutání nejsložitější.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >