Reklama

Peníze od přítele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 14:53
Peníze od přítele

Ahoj, prosím o radu a názor. Bydlím u rodičů, tento rok nastupuji na vysokou. Mám přítele, je to vztah na dálku. Přítel pracuje (v jiném městě). Já za ním dojíždím, on ke mně nemůže, protože u rodičů není místo atd. Bavili jsme se o tom, že bych si pronajala byt, aby ke mně mohl taky jezdit a víc se vídat. Zmínila jsem mu, že by mi ale musel finančně pomoct, protože za studia si to celé nebudu moct dovolit. Chtěla bych tedy znát váš názor, jestli je to dobrý nápad a NAD ČÍM SE ZAMYSLET, než do toho půjdu??? Taky nechci, abych na něj působila tak, že od něj chci peníze, víte, v jakém smyslu… Tak také jak s ním o tom komunikovat? Děkuji za názory a rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3460 příspěvků 24.08.18 14:56

Tak se sestěhujte někam na půl cesty, to by nešlo? Proč byste měli platit dva byty? Přijde mi to zbytečné. To bych už spíš zaplatila nějaký penzion na víkend.

tininas
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 24.08.18 15:00
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu a názor. Bydlím u rodičů, tento rok nastupuji na vysokou. Mám přítele, je to vztah na dálku. Přítel pracuje (v jiném městě). Já za ním dojíždím, on ke mně nemůže, protože u rodičů není místo atd. Bavili jsme se o tom, že bych si pronajala byt, aby ke mně mohl taky jezdit a víc se vídat. Zmínila jsem mu, že by mi ale musel finančně pomoct, protože za studia si to celé nebudu moct dovolit. Chtěla bych tedy znát váš názor, jestli je to dobrý nápad a NAD ČÍM SE ZAMYSLET, než do toho půjdu??? Taky nechci, abych na něj působila tak, že od něj chci peníze, víte, v jakém smyslu… Tak také jak s ním o tom komunikovat? Děkuji za názory a rady.

Mluvím sama za sebe. Ne, nechtěla bych začínat vztah, už vůbec ne vážný, a být na partnerovi finančně závislá.

Aspera
Generální žvanilka 20359 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 15:04

Tohle je podle mě zbytečnost. Jak jste daleko od sebe? Je pro tebe únosné za ním jezdit? Vídat tvé rodiče asi nepotřebuje, tak jezdi ty za ním a je to. Kvůli víkendu si pořizovat byt je zbytečnost.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 24.08.18 15:04

Nepřijde mi to úplně šťastné. Pro tebe a ani pro nej. Jak dlouho ještě budeš studovat a jak často za ním jezdíš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 15:08

@Tichošlápek Studium na VŠ mi teď teprve začíná a jezdím za ním ob víkend a jednou týdně, ale kolikrát já jsem nemohla a mohl on a tudíž jsme se neviděli, u nás nemohl být.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 24.08.18 15:17

Byt si pořiď, až si ho budeš moct dovolit zaplatit. U rodičů není místo? Není místo ani na karimatku vedle tvé postele? Můžete spát klidně oba v tvojí, však se vejdete :mrgreen: A co je špatného na tom, ještě pár let dojíždět za přítelem? Kolik z nás to tak dělalo? Já když jsem byla na VŠ, tak jsme s přítelem byli jen venku. U jeho rodičů jen třeba 1× za měsíc na návštěvu, u mých tak 3× za 2 roky. Hotovo. A víkendy žádné. To jsem jezdila domů, vlakem a on na brigády. Jestli myslíš sex, tak v autě a venku na dece, když se dalo. Trošku sparťanské, ale bralo se, co bylo.

evill
Závislačka 3763 příspěvků 24.08.18 15:18

Kvůli toho, že kolikrát on zrovna mohl a Ty ne je pořizování bytu opravdu zbytečné. I kvůli ob víkendu je to zbytečné. Myslím, že by s tím ani přítel nesouhlasil, nebo už jsi mu své plány řekla? Přece nebude platit dva byty… Jak daleko od sebe bydlíte? Můžeš být přes týden u rodičů „jako na koleji“ a na víkend jezdit k příteli „jako domů“ prostě naopak než to dělají klasičtí studenti :lol:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 24.08.18 15:19
@Anonymní píše:
@Tichošlápek Studium na VŠ mi teď teprve začíná a jezdím za ním ob víkend a jednou týdně, ale kolikrát já jsem nemohla a mohl on a tudíž jsme se neviděli, u nás nemohl být.

Souhlasím s holkami. Kvůli takové frekvenci, aby platil svůj byt a dotoval tvůj, když můžeš v klidu žít u rodičů je blbost. Copak on by na to přistoupil? Je to jen poziracka peněz

sucuba
Kecalka 141 příspěvků 24.08.18 15:20

A takhle vznikají mladí, kteří splacení exekuce až do stáří, nevíš jak budeš VŠ zvládat a do toho pracovat, pokud spolu s přítelem chcete být sestehujte se k sobě, nebo jak už někdo psal si na víkend pronajmete pokoj v hotelu, ušetří to mnoho nervů, co by se stalo až by ste se rozešli? Musíš si položit otázky ohledně budoucnosti a kdyby se něco pokazilo. Já bych do toho určitě nešla. Druhou možností je studentský byt. V místě VŠ seženeš za 4, 5 tisíc když vás tam bydlí více. Ohledně toho bytu, další věc je vybavení, pračka, lednice, a to taky něco stojí. Je váš vztah na takové úrovni že byste spolu mohli bydlet? A proč k tobě a k rodičům jezdit nemohl? Nemají ho rádi, nebo ho neznají?

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 24.08.18 15:24

Nikdy bych do toho nešla v případě, že jsi plně závislá na dobrovolném příspěvku někoho dalšího. Buď na ten byt máš nebo ne. Pokud ne, mohlo by se ti stát, že za tři měsíce váš vztah nedopadne a ty budeš přestěhovaná v bytě, na který nemáš finance.

Monchichik
Závislačka 4190 příspěvků 24.08.18 15:27

No podle mě to dobrý nápad není. Tak holt budeš jezdit jen ty k němu, když on k vám nemůže. Ty budeš i při studiích bydlet u rodičů nebo jdeš na kolej či privát?

divine woman
Echt Kelišová 8141 příspěvků 24.08.18 15:30

Byt nepotřebuješ. Scházet se můžete jinde.

Dolishady
Povídálka 23 příspěvků 24.08.18 15:47

Pokud s ním nechceš zůstat a zakládat budoucnost a musí to být samozdřejmě oboustranné. Tak bych se na to vykašlala. Nikdy nevíš co se stane a kdy.. Já si našla před rokem přítele a oba jsme věděli že spolu budeme ..Udělal školu, já ještě studuji v Praze tak jsme se rozhodli že si v Praze najde práci a budeme bydlet společně v bytě v Praze. On se stará o nájem a já o ostatní věci. A je nám teprve 19 a vše zvládáme ale samozdřejmě si musíš bejt jistá že ten kluk tě fakt miluje a nenechá tě jinak bych se asi nestěhovala.

Korela chocholatá
Kecalka 347 příspěvků 24.08.18 16:27

Já bydlím ve stejném městě jako přítel, je u mě jako doma, jako já u něj (u nich, bydlí u rodičů ve velkém domě), ale ani mě nenapadlo chtít po něm peníze na bydlení - oba studujeme a zároveň pracujeme. :think: A když potřebuju nějak pomoct s penězi, tak nakoupí, naplní lednici, nebo prostě koupí, co je zrovna potřeba… Protože ví, kolik peněz je schopnej prožrat. :mrgreen: Ale zvládla bych to i bez něj, jestli ty ne, nechoď do bytu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama