Peníze v manželství a rozvod

Anonymní
14.9.21 13:54

peníze v manželství a rozvod

Zakládám jako anonym. S manželem máme každý svůj účet. Manžel vydělává a já ne. Dostávám každý měsíc určitou částku a ta mi musí stačit na všechno. Manžel si šetří peníze pro sebe. Takže v případě rozvodu mi tvrdí že mi nebude muset nic z této částky dát. Je to pravda?
anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
302
14.9.21 14:02

Společné jmění manželů je tvoje odpověď, pokud teda nemáte rozdělené vlastnictví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
14.9.21 14:06
@Anonymní píše:
Zakládám jako anonym. S manželem máme každý svůj účet. Manžel vydělává a já ne. Dostávám každý měsíc určitou částku a ta mi musí stačit na všechno. Manžel si šetří peníze pro sebe. Takže v případě rozvodu mi tvrdí že mi nebude muset nic z této částky dát. Je to pravda?
anonym

Není, on šetří vaše peníze, ne svoje. Pokuď tedy, jak už se tady píše, nemáte rozdělené SJM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.21 14:06

No jo no, katastrofa…

Institut manželství obsahuje mimo jiné něco jako společné jmění manželů. A ať mám, či nemám vlastní účet, pořád tyto prostředky spadají do SJM. V manželství je na vše pohlíženo jako na společné a nerozlučné, jsou samozřejmě výjimky (majetek či dluhy nabyté před manželstvím či další speciality). Třeba paradoxně když budu mít byt v dědictví od rodičů, nebude součástí SJM, ale když ho v manželství pronajímám, tak příjem z pronájmu již obsahem SJM je :) Příjemné čtení najdeš v občanském zákoníku.

Primárně byste se měli snažit dohodnout, ve výsledku to co narvete vzájemně do právníků a soudů, tak byste si spíš mohli rozdělit či věnovat dětem, máte-li je.

Pokud nejste schopni se domluvit, je problém a skončí u soudu. Manžela, jestli je takové mačo, tak můžeš mírně potrápit i vyživovací povinností manželky, která dokonce trvá až „nekonečně dlouho“, nicméně musíš jednoznačně prokázat, že za neschopnost sebe sama živit může manželství (nemyšleno pejorativně) - tj. např. jsi těhotná, jsi čerstvě na mateřské či rodičáku a pobíráš naprosté minimum. Pak Ti náleží výživné, ale to není dané, že musí být v takové výši, abys měla stejnou životní úroveň, to platí pouze po dobu manželství. Pak výživné zabezpečuje pouze základní - nejnutnější potřeby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
14.9.21 14:08
@Anonymní píše:
anonym

Pokud mate SJM, tak ne, jen pozor, aby si pred rozvodem nezacal penize posilat nekam jinam. Velke castky by sly prokazat, ale pokud male, tak moc ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
14.9.21 14:36

Nejlépe si okopíruj jeho výpisy z účtu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.21 14:42

@arinecka Nemáme rozdělené SJM. Taky jsem to tak brala že je všechno společné ale jak říká manžel tak jen jeho!

• Citovat
  • Nahlásit
10819
14.9.21 14:43
@Anonymní píše:
@arinecka Nemáme rozdělené SJM. Taky jsem to tak brala že je všechno společné ale jak říká manžel tak jen jeho!

No tak myslet si to může, ale platí to co říká zákon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19588
14.9.21 14:55
@Anonymní píše:
@arinecka Nemáme rozdělené SJM. Taky jsem to tak brala že je všechno společné ale jak říká manžel tak jen jeho!
:roll: To víš, že to není JEHO. V manželství nic jako JEHO a TVOJE neexistuje, pokud jde o finance. Nicméně jak psala @Tarena - pokud ty peníze má nebo bude mít někde v hotovosti, tak je z něj po rozvodu pravděpodobně nedostaneš. A vzhledem k tomu, jak s tebou mluví, si tohle zajisté ohlídá. Pokud máš možnost kouknout mu na účet, doporučuji udělat si alespoň scan, ještě lépe získat výpis a zůstatek k aktuálnímu datu. A připrav se na tahanice o každou korunu :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26351
14.9.21 14:58
@Anonymní píše:

Myslet znamená houby vědět. Máte SJM tudíž všechno společné. Peníze může strkat kam chce, ale ty máš zákonné právo o tom vědět a je to vaše společné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
14.9.21 15:18
@Anonymní píše:

No jo, tak je jasný, že se nebude chtít dělit. Bude argumentovat, že on pracuje a jsou to jeho vydělaný peníze. Ale nejsou, jsou prostě vás obou, atˇse mu to líbí nebo ne. Počítám ale, že začne ty peníze odklánět, abys na ně nemohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24419
14.9.21 15:44
@Anonymní píše:

Pokud nemáte nic rozděleno, tak polovina všeho je tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53911
14.9.21 15:46

Otázka kde ty prachy má. Pokud na účtu tak se to dohledá ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
14.9.21 18:16
@Anonymní píše:
anonym

Začni vydělávat, pak ti to bude jedno. A nárok máš jen na to co najdeš, pokud to ulije na účet na cizí jméno nebo do cashe máš smůlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5482
14.9.21 19:18
@Anonymní píše:
anonym

Pan je vycurany jako lazenska veverla, pendrek jeho, vse napul!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat