Perníkový stromeček

2073
24.11.10 20:25

Perníkový stromeček

Ahoj holky,
chtela bych na Vanoce upect stromecky z perniku (takove ty prostorove - z ruzne velkych hvezdicek). Jako ditko si pamatuji, ze jsme to delali a vubec si nepamatuji jak :-)
Takze mam nekolik dotazu:

1. my jsme zvykly perniky polevat cokoladou, ale nevim jestli i ten stromecek mam polit. Sice by se mi to libilo, ale nevim jestli by to pak nedelalo neplechu.
  2. kdyz to davate dohromady - mazete to mezitim marmeladou? Popripade jistite stabilitu spejli? nebo jak to delate
  3. kdy stromecky maluteje - predtim nez to sestavujete nebo az potom. Lepsi by se to malovalo asi predtim, ale bojim se, abych to pri sestavovani neposkodila.

Diky moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13256
24.11.10 20:38

Ahojky, tescoma už to vymyslela za nás:
http://eshop.tescoma.cz/…vykrajovatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
24.11.10 20:42

Jojo to jsme videla, ale ja mam tu sadu uz koupenou leta - takze novou zatim kupovat nechci - i kdyz ten stojanek je super, ale zase ja tech stromecku chci udelat pro vsechny zname - takze to bych se asi nedoplatila :-)
Me se tam moc libi, jak maji tu sadu na tvorbu 3D zvonecku - tak jeslti se letos zadari stromecky, tak pristi rok jdu do nich :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16291
24.11.10 20:43

Tak to je bomba, to jsem neznala :)

Jen jsem zrovna přemýšlela nad perníkovou chaloupkou, to asi bude v podstatě z toho sammého těsta co stromeček, je jedno které perníkové těsto se použije, nebo to musí být nějaké „speciální“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
24.11.10 20:46

Myslim, ze to je jedno - my mame rodinny recept - co z neho delame „bezne“ perniky, ale prave jsme delavali i stromecky a i chaloupky - tkaze mylsim, ze to je celkme jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13256
24.11.10 20:51
verveve píše:
Myslim, ze to je jedno - my mame rodinny recept - co z neho delame „bezne“ perniky, ale prave jsme delavali i stromecky a i chaloupky - tkaze mylsim, ze to je celkme jedno.

Ty perníky by hlavně neměly moc měknout, jinak se výtvor zboří :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
24.11.10 20:58

Ahoj. Dělala jsem stromečky normálně bez stojánku.

1. Čokoládou je podle mě můžeš normálně polít, to by myslím vadit nemělo, pokud máte nějakou dobře tuhnoucí. Já osobně s čokoládovou polevou moc dobré zkušenosti nemám.
  1. Stabilitu jsem nejistila ničím, marmeládou jsem nemazala. Já zdobím bílkovou polevou, tou jsem i mazala hvěždičky mezi sebou, aby držely. Mezi ty jednotlivé hvězdy jsem dávala malinkaté hvězdičky (ale dá se dát cokoliv malého, třeba kolečka), aby nebyla jednotlivá „patra“ nalepená moc na sobě
  1. Zásadně zdobím před sestavením, zdobí se mi nejlíp ve vodorovné poloze, tak proto. Jen je pak potřeba hodně dobře nechat ztuhnout tu polevu, kterou zdobíš.

Stromkům zdar, já letos dělala zvonečky :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
24.11.10 21:00

No vidis to je dobry napad to „lepit“ take polevou - ja to prave chtela lepit marmeladou, ale to by ty pernicky asi dost mekly.
Diky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
24.11.10 21:04
verveve píše:
No vidis to je dobry napad to „lepit“ take polevou - ja to prave chtela lepit marmeladou, ale to by ty pernicky asi dost mekly.
Diky :-)

Marmeládě bych nevěřila, že to udrží. Ono je to dost těžké, že i té polevy tam musí být relativně dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
24.11.10 21:09

No ja jsem se prave bala a tak jsem to chtela jistit tou spejli :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22419
24.11.10 21:38

Taky jsem lepila stromeček bílkovou polevou bez špejlí. I mě antitalentovi na perníky se povedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama