Pěstounská péče a rodičák

4631
10.6.14 20:07

pěstounská péče a rodičák

Dobrý den,
mám takový dotaz. když si člověk vezme do pěstounské péče novorozence dostane odměnu pro pěstouny a rodičák a nebo jen tu odměnu? a jak je rychlé vyřízení pěstounské péče pokud je to v rodině? sestra, nebo sestřenice matky dítěte.
děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8151
10.6.14 20:10

@Akinom rodinný příslušník nedostane odměnu pěstouna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
10.6.14 20:13

Takze když ma sestra se zrekne dítěte a ja si ho chci vzit nedostanu na nej nic?
a kdo všechno se přisuzuju v tomto případě jako rodinny prislusnik?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77358
10.6.14 20:15

@Akinom No, dostaneš ten rodičák… a to posuzování nevím, ale asi celkem široká rodina, neb se s tím dost podvádělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
10.6.14 20:19

Baby ako konkretne sa da na tomto podvadzat? Zhodou okolnosti mozno budem nieco podobne riesit aj ja.
Mozno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
10.6.14 20:19

@Akinom budeš mít příspěvek na úhradu potřeb dítěte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
10.6.14 20:20
@Anatalia píše:
Baby ako konkretne sa da na tomto podvadzat? Zhodou okolnosti mozno budem nieco podobne riesit aj ja.
Mozno..
že by si někteří mezi sebou fiktivně svěřovali dítě - tedy osvojovali a pak si např dělili pěstounský příspěvek. On je celkem dost vysoký :zed: takže asi tak..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
10.6.14 20:21

@Anatalia podvádět se dá snadno, matky se dětí na oko vzdaly babičky si je vzaly do pěstounské péče a braly peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6226
10.6.14 20:22
@Anatalia píše:
Mozno..
Úplně jednoduše - matka se dítěte naoko zřekne - vezme si ho do pěstounské péče babička a pak všichni žijí jako spokojená rodina s pěknýma příspěvkama. Část jedné menšiny to hodně praktikovala
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631
10.6.14 20:23

Právě z okolí vím že babička má v pěstounské péči vnuka a bere na něj docela velky peníze. proto se ptám jak široká rodina.
a příklad: má sestra porodila dítě, dala ho do kojeňáku pro pěstounskou péči. chtěla bych si dítě vzít. je cca měsíc staré. na co má dítě nebo já nárok, a jak dlouho cca bude trvat vyřízení? díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
10.6.14 20:27

@Akinom Promin dotaz, ale když nic nedostaneš, tak si ho nevezmeš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151
10.6.14 20:32

@Akinom však jsem ti psala, příspěvek při převzetí dítěte 8000,– kč, příspěvek na úhradu potřeb dítěte ten je na dítě do 6 let 4500,– kč ideální by bylo zajít na OSPOD tam ti vše vysvětlí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4631

Radkka: promin zni to asi blbe, ale nastesti to není moje situace ale skoro sestřenky. uz má dve deti a pokud nedostane nejaky příspěvek další mimco urco neuzivi. ptam se jak to tedy je, abych ji mohla poradit. zatím neuvazuje ze si ho vezme, vi ze ho neuzivi tak jak by si všechny 3 deti zaslouzily, ale pokud ji reknu co vse to obnasi a ze třeba něco dostane, mozna o tom popřemýšlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5345

@radkka taky mě to napadlo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8151

@Akinom jinak i na tu babičku se vztahuje to že nemá nárok na odměnu pěstouna