Pětiletá prohlídka

1837
6.8.09 18:53

Pětiletá prohlídka

Ahoj,
hledala jsem na netu, co tak zahrnuje pětiletá prohlídka (čeká nás to za necelý půlrok), a dočetla jsem se, že dítě má:

• samo se obléknout (to se tam před doktorkou svlékne a oblékne?)
  • říct říkanku (nebo zazpívat písničku)
  • poznat barvy a jednoduché geometrické tvary
  • předvést, jak umí vyslovovat (kvůli logopedii - tak to nás asi nemine, dcera je líná říkat „L“ - ale vyslovit ho umí , potvůrka)
  • nakreslit panáčka (lidskou postavu)
  • a ještě něco??

(jenom si říkám, že třeba naše doktorka by se konkrétně s tím oblékáním moha jen zeptat, jestli jo nebo ne - zná mě dlouho, chodila jsem k ní sama se sebou do 19 let :lol: ) - ale někde jsem fakt vyčetla, že se tam dítě svléklo a obléklo… Jako malá chodí do školky, takže se tam oblíká, žejo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1837
6.8.09 18:56

Jen jsem si vybavila, jak Mahulena Bočanová vyprávěla, že paní doktorka ukázala její Marince obrázek rodiny, a ptala se: „Maminka,tatínek a děti jsou dohromady…?? Co?? … ro… ro…“ a Marinka prej řekla „ROHLÍK.“
super - naše malá je taky pěkná naschválnice. Budem se modlit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
6.8.09 19:00

Ahoj, absolvovali jsme na jaře.
Klasika - měření, vážení, zkoužka zraku a pak musel něco namalovat (co chtěl, on namaloval auto) a obkreslit danej obrázek, v jeho případě cosi jako křivý hrábě a pár spojených čtverců :wink:
Jo a vlastně ještě mu sestřička ukazovala nějaký obrázky a on měl určit, co tam je - jednoduchý kresby, třeba postava s míčem, dva velcí a dva malí panáčky jakože rodina, nějaký kytky, a tak
Na logopedii chodíme, takže do Dr. neřešila a ostatní nevím. Myslím, že už nic.

Já bych se klidně zeptala, co po vás Dr. bude chtít :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
6.8.09 19:01

ási jó.
Stejně ji chci poprosit, ať nás pošle na tu logopedii, takže při té příležitosti z ní vymámím tuto informaci.
(třeba mi to schválně neřekne, abychom doma netrénovali!)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
6.8.09 19:05

Držím palce!

Jen s tou logopedií - rozhodně nedoporučuju trénovat doma bez předchozí porady s logopedem! Taky si můžete zadělat na pěknej problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6337
6.8.09 23:05

Normální lékařská prohlídka, myslím, že v tom je i nějaké povinné očkování. Žádné malování a svlékání se, to jsou takové ty testy školní zralosti a na to je přece školka a pedagogická poradna.
Ty jo, ty už řešíš a nacvičuješ prohlídku půl roku dopředu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2590
6.8.09 23:25

Tak já teda zírám naše doktorka jen měřila a vážila a zkoušela zrak nikdy nic nechtěla nakreslit nebo co dítě umí se nezajímala a na nic jsme se nepřipravovali ani mě to nenapadlo,
Zuzan

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
6.8.09 23:47

no já nic nenacvičuju, ale kamarádka mi to takhle popsala, ale oni chodí k jiné doktorce. A strašila mě, že jestli to tam malá neřekne tak že ji doktorka bude chtít vidět znovu atd. - a že mi začne doporučovat odklad (ale tahle kamarádka je fakt hodně plašící a strašící, takže zkoumám dopředu) :lol:

navíc: malá tohle zvládá, nejsem si sice jistá, jak moc by byla ochotná malovat panáčka… a celkově si nejsem jistá, jestli třeba zrovna vůbec mít na cokoli z toho náladu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
6.8.09 23:48

Mimochodem:
když si to člověk dá do vyhledávače na internetu, tak tam píšou nějaký složitosti a že prej „může použít i nějaký "JIráskův“ test školní zralosti", tak mi to připadá na pětiletý prohlídce dost přehnaný…

Ptám se proto, že tento popis zrovna nepřipomíná běžnou lékařskou prohlídku /> (a docela mě to zarazilo. Je ale pravda, že toho synka té kamarádky chtěla po pětileté prohlídce doktorka opravdu vidět ještě jednou, a šlo o zralost, nikoli o zdravotní stav. Mně ale ten kluk připadá úplně normální, rozhodně není opožděnej.
A toto člověku vyjede, když to následně hledá:
Dobrý den!Základem každé pravidelné preventivní prohlídky je zhodnocení celkového somatického a psychického stavu a vývoje, a tím i včasný záchyt jakékoliv abnormality,nebo risika ve vývoji Vašeho dítěte.Protože další syst.prohlídka je v 7 letech,a to již bude dítě ve škole,přistupuje v 5ti leté prohlídce podrobnější vyšeření psychom.vývoje.Nejvíce informací získá pediatr od doprovázející osoby a z komunikace s dítětem a z jeho chování.Připravte proto dítě na prohlídku ,vysvětlete mu v klidu,co mu bude lékař dělat,hrajte si na doktora doma,ušetříte stres všem přítomným.Dítě by mělo s lékařem komunikovat,ev.říci krátkou říkanku,lékař může též používat tzv.Jiráskův test školní zralosti,kde dítě dle vzoru kreslí jednoduché obrazce a odpovídá na jednoduché otázky na předložené obrázky.Vás se bude lékař ptát ,jak dítě snáší pobyt v kolektivu,jak dlouho se vydrží koncentrovat na problem,zda umí vyslovovat jednotl.hlásky,zda se dítě nepomočuje,zda rozpoznává barvy.kterou ruku preferuje.Po vyšetření a celk.zhodnocení by Vám měl lékař poradit zda je potřebný ev.odklad školní docházky,další vyšetření v Pedagogicko psychol.poradně,ev.logopedická ,či jiná péče.
Zdravím MUDr.NoraStruková

A proti čemu je to očkování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
6.8.09 23:54

JO? tak proto to řeším.
připadá mi to „trochu moc“ (jako jestli to ta paní doktorka nepopisuje trochu přehnaně… Jiráskův test školní zralosti…), ale asi by skutečně ta prohlídka měla k tomuto sloužit… Na druhou stranu je pravda, že lékař už to dítě zná a asi i bez té prohlídky často ví, co a jak… (si myslím…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
7.8.09 07:17

Jj, myslím, že to moc řešíš :wink:

Ale jinak, my když jsme se objednávali na prohlídku, tak jsem se ptala, jestli musí umět něco speciálního, že bysme to kdyžtak dotrénovali, doktorka řekla, že ne, že je ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
7.8.09 11:34

O.K. - řešit to teda už nebudu a kámošce příště řeknu, jestli chce strašit, tak ať straší ve věži :lol:

Jinak: pro mado:
nic nenacvičuju. Jenom se ptám, od toho je fórum.
A zeptala jsem se teda znova kamarádky, a měli tam jak malování, tak všechno, co bylo v tom testu zralosti.
U naší doktorky zatím nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
7.8.09 14:50

Byli jsme v červnu.

Klasické vážení, měření, zkouška zraku, páteř. Očkovaní infarixem. Klasická poradna. Jen se dělají něco jako testy školní zralosti. Měl překreslit psaný text, skupinu deseti teček a nakreslit postavu. Vše.

Paní doktorka ho zná z běžných návštěv, tak nic výrazného nezkoušela.

Rozhodně nic nenacvičujte. Je to k ničemu. Zralost dítěte se nacvičit nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9949
16.8.13 13:37

Pětiletá prohlídka..

Ahojky, tak my sme byli na pětileté prohlídce včera-15.8.13 také sem měla různé informace co lékař chce a bylo to trochu jiné každý si to asi dělá dle sebe, syn byl zvážen, změřen 108cm,17kg, změřen krevní tlak, kontrola oček, sluchu, říkal co vidí za obrázky, měl opakovat slova, která sestra šeptala, pak měl popsat obrázek, něco poznal, něco ne, spíš ho zajímalo, že na obrázku jsou nakreslené nůžky takže se to má vystřihnout, pak měl nakresli kluka a holku, nakreslil jen sebe jak jde do koupelny a paní sestřička a nakreslíš maminku? To nejde, ta je už v koupelně a na holku se vykašlal, pak řekl kousek jede, jede mašinka, dostal očkování, zkontrolovali mu bříško, páteř, nožičky, dostal obrázek a hračku z kinder a šlo se, byl moc pochválený, že nechodí do školky a přesto toho umí hodně, nevěděl mládě od kočky, ale jinak to vcelku ví. Má první stupeň šelestu na srdíčku, což by se mělo do šesti let upravit, nemá chodit do sauny a závodně běhat, nemá staženou kůžičku na pindíkovi to nám zatím dala mastičku-kortikoidy a v říjnu na kontrolu, tak snad to pomůže. Nechtěla vědět adresu, zda se umí svlékat či ne, zda má na spaní pleny či ne, prostě asi je to všude jiné, u kamarádky třeba chtěl lékař kreslit domeček, plot trochu zbořený postavený, strom, což by syn nenamaloval..Myslím, že je dobré se té prohlídky nebát, však ony to ti naše zlatíčka doženou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
16.8.13 14:26

@lucypaja Po nás dělala to stejný jenom malý nemusel nic kreslit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu