Pětiměsíční mimino - spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Blanka Kov
Nováček 1 příspěvek 26.09.18 18:51
Pětiměsíční mimino - spánek

Ahoj! Máme pětiměsíčního kluka a poslední dobou bojujeme se spánkem. Dřív mi krásně spal od 21 do 5 a pak az do osmi a teď to je boj. Nejdřív se začal budit o půlnoci, ve dvě a ve čtyři brečel dokud sem ho nevzala k sobě a usnuli sme spolu. Teď neusne pomalu jinak než u prsa a po přendaní do postýlky je za chvilku vzhůru a chce k nám. Nechci ho nechávat moc brečet, kvůli manželovi aby se vyspal do práce ale mám strach, že se nám mladej naučí spát v posteli, což nechci. Máte někdo podobnou zkušenost a radu jak na něj? Dudlík už nám plive :zed:

Reakce:
lafelay
Stálice 78 příspěvků 26.09.18 19:00

Podobnou zkusenost mam, ovsem reseni ne. S malou spim v posteli momentalne kazdou noc a chlap chodi spat do pokojicku. Je ridic a potrebuje se vyspat a mala ma dny, kdy v noci knuci i kdyz je u me. Uz mi z toho hrabe, pac je tyden nemocna a ja jsem uz tyden nespala. Kdyz byla mala spala v postylce bez komplikaci a az ted prisel jakysi zlom, ale prisuzuju to hodne zubum.

Leopoldina
Kecalka 235 příspěvků 26.09.18 19:16

Mám to stejně jako @lafelay, taky neporadím, jen soucítím. Ještě před měsícem tak hezky spal a teď… Doufám, že jak to přišlo, tak to zase odezní, protože pohodlneji se mi spí bez nej.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 26.09.18 19:27

Je to normalni vyvoj. V tomhle obdobi zacinaji vse mnohem vic vnimat, i to, ze nemaji mamu tesne u sebe.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 1 inzerát 26.09.18 19:29

Me to prijde normalni, proste vydrzet.. ja ho k nam dala, protoze spanek je pro me svaty, jak keho, tak můj :mrgreen: navzdy tam nebude, maly sel ve dvou do sveho pokojiku.. jina rada proste není :nevim:

Tulačka22
Kecalka 123 příspěvků 26.09.18 19:30

Nám kdysi zabíralo na kluka zavinutí. Pak tu mou lest prokoukl a stejně se kolikrát v postýlce vzbudil a dožadoval se být u mě u prsa. U nás to bylo ale jen období. Mám pocit, že ho možná něco trápilo. Třeba zlé sny, strach ze tmy nebo samoty… Děti nám to tomto období neřeknou.
Pak zničeho nic od devátého měsíce se mnou odmítal spát. Vztekal se a usinal jen sám v postýlce. Prospal mi i celé noci. No a pro mě to najednou bylo neuvěřitelně těžké :? . Zvykla jsem si s ním usínat a těžko se mi zaspávalo :lol: pak jsme mu museli dát o vlastní ložnici, protože s námi odmítal spát v jednom pokoji. Kolikrát se ho stále ptám, jestli nechce ke mě do postele. Řekne vždy : „Mama nene. Sama.“ Pak ukáže ručkami že už jsem velká, zamává a jde spát :,(

simelka
Kecalka 159 příspěvků 26.09.18 20:15

Joooooo, taky znám… Jen teda náš malej spí se mnou už od narození. Nikdy nevzal postýlku na milost a to jsem se fakt hodně snažila :zed: momentálně spíme už asi 3 měsíce fakt na houby. Mrně nejradši nonstop u prsu a u tak se pořád mele a je neklidný, takže jsem ráno vždycky jak po mejdanu :lol: ale netrpělivě čekám, kdy už přijde ten pozitivní zlom a sním o tom, jak ze dne na den bude spát celou noc. Ve své postýlce! :pankac:

Kristyna_ww
Kecalka 285 příspěvků 26.09.18 21:25

U nás podobné. Dcera spala v postýlce do doby, než se v noci začala otáčet na břicho a tím i budit. Musela jsem ji pořád převracet zpět na záda. Takže jsme to vyřešili přiražením postýlky k naší posteli. Nemusím vstávat, takže i kojení zvládnu v polospánku. Mně ale nevadí, že spí s náma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >