Reklama

Sebrat jeden spánek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 20:28
Sebrat jeden spanek?

Holky…malemu je deset mesicu. Nikdy moc nespal ani pres den ani v noci. Pres den dal ty dve hodky max, vetsinou na 2-3×, v noci se casto budi. Ted ale prisla zmena, nejakym zaazrakem si dopoledni spani protahl na 2-3 hodiny. Jenze vstavame v sest, pak jde tedy po devate, spi do 12,takze ho odpoledne jeste davam, to spi tak 30 min, zda se mi, ze by to do vecera nevydrzel. Ale vecer je boj s usinanim, nechce se mu a jde treba az v devet nebo deset, coz opravdu nechci. Myslite, ze tim, ze si protahl to jedno spani z nejakych 50 min na tri hodky si rika o jedno spani denne? a neni na to maly, aby mel jen jeden spanek byl v podstate cele odpoledne vzhuru? ja ho jako vzhuru udrzim, nikdy to nebyl typ, ktery by usnul za pochodu, alle jde mi o to, abych ho tim vylozene netrapila…kdy jste presli na 1 spanek vypadalo to nejak podobne?

Reklama

Reakce:

Pipet
Generální žvanilka 24085 příspěvků 23.09.18 20:33

Spíš bych ho zkoušela dát spát později, než v těch 9 dopoledne… :think:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 23.09.18 20:33

My máme doma to samé,jen s tím rozdílem,že večer usíná mezi 19:00 a 20:00. Zatím ten odpolední spánek nechávám, protože od 12:00 se mi to do večera zdá dlouho. Ale jsem zastáncem toho,dávat dítě spát,když je unavené. Nechat hi vzhůru jen proto,aby dřív usnul mi za ty nervy nestojí :mrgreen:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.09.18 20:35

Naše malá (dnes 11m) začala spát jednou denně pár týdnů zpátky, možná taky v těch 10m. Taky si přes poledne střihne plus mínus ty dvě hodiny (někdy i hodinu, někdy 2 a půl)… Odpoledne už spát nechodí, i když očka si semtam zažmoulá, občas zívne, ale pak zase řádí, už ji odpo neuspavam. A obvykle chodí spát mezi sedmou a osmou. Zkusila bych mu tu půlhodinu zrušit.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 23.09.18 20:39

Moje desetiměsíční má už nějakou dobu spánek jen po obědě. Většinou spí 30-60 minut. Budí se cca v půl 2 a do 19 vydrží úplně v pohodě :nevim: Kdyby mi spala ještě odpoledne, půjde spát taky až v 10 večer.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.09.18 20:42

Ale je fakt, že ono to u ní tak nějak vyplynulo… Odpolední uspavaní byl čím dál větší boj. Tak si o to tak nějak řekla i sama. :D pak už to končilo tím, že jsem ji uspavala tak dlouho, že byl nakonec čas koupání :D pak začala později vstávat, v 8, 9 a ten dopolední spánek se posunul z 9 na 11, 12 někdy jde spát až odpoledne. @Pipet tím se třeba u nás vyřešil tvůj nápad :palec: třeba to u zakladatelčina prcka bude podobně

cverunka
Závislačka 2551 příspěvků 23.09.18 20:44

Zkusila bych dávat spát později v to dopoledne. Natáhnout ho třeba do půl 11 a pak už by třeba do večera vydržel. Také to teď řeším. Akorát s 15 měsíční.

andelinka1
Kecalka 126 příspěvků 23.09.18 20:45

Obě děti mi spaly přes den déle, když se v září ochladilo.
Starší jsem budila vždy po hodině - až hodině a půl dokud spala 2× denně, protože jinak večer nechtěla usnout, mladší jsem nechala volnější režim - chodila si spát jak potřebovala a někdy spala 2× denně, někdy jen 1×, ale ona zase nemá s večerním usínáním problém. Ale na jedno spaní přes den jsme u obou přecházeli až po 18. měsíci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 20:52

Dekuji za zkusenosti,to dopoledni spani zkusim natahnout,ale to je u nej teda horsi nez to odpoledne,po tom probuzeni jd chrupkat celkem brzy… @andelinka1 taky si rikam cim to je,ale minuly tyden jeste takove chladno nebylo…ale taky me jiny duvod,nez zmena pocasi nenapada :mrgreen: no a nebo to duvod nemusi mit vubec zadny :lol:

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 23.09.18 20:57
@Anonymní píše:
Dekuji za zkusenosti,to dopoledni spani zkusim natahnout,ale to je u nej teda horsi nez to odpoledne,po tom probuzeni jd chrupkat celkem brzy… @andelinka1 taky si rikam cim to je,ale minuly tyden jeste takove chladno nebylo…ale taky me jiny duvod,nez zmena pocasi nenapada :mrgreen: no a nebo to duvod nemusi mit vubec zadny :lol:

Možná nemusíš začít tím, že bys musela násilím posouvat ten dopolední spánek. Jak jsem psala výš, když „šla malá spát“ dříve, probudila se pak ráno později. (A není to úplně výjimka.) takže se pak ten první spánek „posune sám“. :palec: ale to se musí vyzkoušet no, můžeš to samozřejmě udělat i obráceně :mrgreen: myslím, že to je prostě přirozený vývoj :mrgreen:

milwinka
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 28 inzerátů 23.09.18 20:57

Můj druhorozeny spaval jen 1 x za den už od 3 měsíců…podruhé už prostě přes den neusnul.. každé dítě to má jinak.

andelinka1
Kecalka 126 příspěvků 23.09.18 20:59
@Anonymní píše:
Dekuji za zkusenosti,to dopoledni spani zkusim natahnout,ale to je u nej teda horsi nez to odpoledne,po tom probuzeni jd chrupkat celkem brzy… @andelinka1 taky si rikam cim to je,ale minuly tyden jeste takove chladno nebylo…ale taky me jiny duvod,nez zmena pocasi nenapada :mrgreen: no a nebo to duvod nemusi mit vubec zadny :lol:

Moje mladší taky začala minulý týden spát o hodně déle :) Asi mají v hlavě kalendář..

yaketty
Nováček 4 příspěvky 26.09.18 04:14
boze pomoc

Ja mam 5 mesicni mimi a jsem vyrizena..id narozeni moc nespi..pres den chodi spat kazdy 2 hodky ale jen tak na 15 az 25 min…v noci usina az ve tri rano nekdy i v pet a v 7 je vzhuru..nebreci nejrici hraje si smeje…ale ja uz 5 mesicu nespala..co mam delat

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >