Přesouvání mimča do postýlky po uspání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.18 23:21
Přesouvání mimča do postýlky po uspání

Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká studie nebo odborný názor na uspávalni dítěte v posteli rodičů a poté přesunuti do postýlky ve spánku. Malý 9mesicu se mě budí občas hodinu po usnutí, poté opět až usneme společně s naši posteli. Kojim takže uspavame na prsu. Zajima mě, ale jestli po psychické stránce není pro dítě stresující, ze usne ve velké posteli a vzdudi se jinde.. ikdyz to tak děláme pravidelně. Děkuji

Reakce:
Aiya
Povídálka 50 příspěvků 23.09.18 23:42

O studii nic nevím, ale děláme to tak už delší dobu a syn nikdy stresovaně nepůsobil. Když se ráno probudí brzy, tak ho vrátím zase k nám a ještě spolu usnem.

blink
Kecalka 372 příspěvků 23.09.18 23:47
@Anonymní píše:
Zajímalo by mě, jestli existuje nějaká studie nebo odborný názor na uspávalni dítěte v posteli rodičů a poté přesunuti do postýlky ve spánku. Malý 9mesicu se mě budí občas hodinu po usnutí, poté opět až usneme společně s naši posteli. Kojim takže uspavame na prsu. Zajima mě, ale jestli po psychické stránce není pro dítě stresující, ze usne ve velké posteli a vzdudi se jinde.. ikdyz to tak děláme pravidelně. Děkuji

Myslim ze to bude v pohode, pokud je zvykly a vi ze kdyz bude neco potrebovat, tak prijdes, tak myslim ze ve stresu nebude a mas ho v jine mistnosti nebo jen v postylce, ale ve stejne mistnosti?

Aqualech
Kecalka 191 příspěvků 1 inzerát 23.09.18 23:49

Ahoj,já to tak dělala asi první tři měsíce,uslala jsem u nás ve velké posteli u prsa a pak prendala do postýlky, ale pak už jsem si malou začala nechávat v posteli vedle sebe celou noc.
Viděla jsem v Sama doma rozhovor s jednou doktorkou a zrovna tam rikala,ze to samozřejmě je pro dite “stresující” když usina s nějakým komfortem jako blízkost maminky,prso v puse a najednou se probudí a nemá ani jedno…
Ty si prcka nechceš nechávat u sebe celou noc?

mystiq
Kecalka 134 příspěvků 24.09.18 00:15

Já bych se toho nebála. Vždy jsem si říkala, když mi děti usnuly u prsa, že to je mám jako budit nebo jak? U obou dětí jsem je přesouvala spící do postýlky, která stála vedle mojí postele. Nepřijde mi, že by měly děti nějaké následky, dnes už obě usínají samy ve svých postýlkach. Jsem si často říkala, jak Ti vědci a doktoři přišli na to, že přesouvání děti stresuje a neprospívá jim to…

Jana206
Nadpozemská drbna 26556 příspěvků 24.09.18 02:54

Dělala jsem to tak se vsemi peti dětmi a stresovane nejsou :mrgreen: Nejmenší bude mít rok a dělám to tak stále.

Dokonce jsem je presouvala i spící v kocarku,kdy usnuly venku a potrebovala jsem jít domů. Bydlíme ve druhem patre bez vytahu,kočár dole a kojence bych tam bez dozoru spát nenechala. A naopak,dítě,co usnulo doma jsem presunula do kočárku,kdy jsem musela být nekde na cas. Nikdy jsem se nesetkala s nazorem,že by to skodilo. Škodí pouze buzení,ale deti mají v určitém období spánek tak tvrdy,ze s nimi lze manipulovat.

P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 24.09.18 04:02

Děláme normálně a malá má postýlku vedle mě, takže ji kdykoliv můžu pohladit nebo vzít za ruku, když mě potřebuje. Když spala s námi, nevyspali jsme se.

Tejule
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 24.09.18 07:19

Já bych řekla, že mu zakladas na velký psychicky problém. Chudák dítě fakt, spát ve vlastní posteli…

HanaSm
Nováček 4 příspěvky 24.09.18 10:49
Chytrák

@Tejule Přesně proto píšu na začátku slovo „odborný“ nebo „studie“, aby se se vyjadřovali lidi znalý. Navíc jste nepochopila nač se ptám, odpovídáte zcela zcestně. Nepochopila jste otázku. Ostatní pochopily.

Tejule
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 24.09.18 13:51

@HanaSm dyt píšu, že bude mít psychicky problém…uspat a dát do vlastní postýlky, na co všechno by studie měly ještě být, třeba zda bude dítěti vadit, když se mu přesune krabice s hračkama o půl metru, nebo zda nebude mít trauma, když se mu koupi jiný kočár, nebo co třeba jiná autosedačka… To by bylo studií…

Tejule
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 24.09.18 13:54
@HanaSm píše:
@Tejule Přesně proto píšu na začátku slovo „odborný“ nebo „studie“, aby se se vyjadřovali lidi znalý. Navíc jste nepochopila nač se ptám, odpovídáte zcela zcestně. Nepochopila jste otázku. Ostatní pochopily.

Možná, než vymýšlet kraviny, bych si být tebou zopakla pravopis, uděláš líp, než vymýšlet nesmyslné studie ✌️

HanaSm
Nováček 4 příspěvky 24.09.18 20:26
Hejtovat je už dneska trapný

@Tejule myslim, ze pořad nechapate na co jsem se ptala. Už to nereste. Jste tu naprosto zbytecna. Možná byste mohla v sobě najít trosku hloubky a premyslet i jinak než povrchne. Navic komentář o gramatice je už stara klasika ???? vím jak jsem to napsala a netrapim se tím v nějakém komentari????

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 24.09.18 20:47

Já myslím, že je to v pohodě. Moje dítě spí od narození ve svý posteli, od šesti měsíců s otevřenými dveřmi sám v pokojíčku a je úplně v pohodě. Od pěti týdnů prospí celou noc. Poslední dobou už u prsa neusíná, jen se tak zmalátní, odnesu ho do postýlky, pustím mu krátce hudbu, pohladím ho, řeknu dobrou noc a jdu pryč. Za pár minut se přijdu podívat a chrní :-). Ale když usínal u prsu, tak jsem ho jen přendala, ani se nevzbudil a spokojeně spal. Ráno se občas vzbudil a v klidu koukal, když jsem přišla, někdy se vzudí dřív jak já, začne plakat a sjem hned u něj…Trauma na něm nepozoruju

Azallea
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 24.09.18 21:01

Já to dělám tak, jak píšeš, zakladatelko. Syn má teď období,že usíná u prsu. Když jsem zkoušela dát ho spát do postýlky, tak začal hrozně plakat, neměla jsem na to nervy, aby se tak stresoval (fakt se úplně zalykal pláčem, na to jsem neměla ho nechat řvát). Ráno se budí v dobré náladě, nepláče, stres na něm nepozorouju, naopak stres pro něj je, když ho dám samotného do postýlky a jdu pryč. Zkusila jsem jednou a stačilo. Je mu půl roku, a to do nějakých pěti měsíců usínal pěkně sám, ale teď má nějaké období, že se potřebuje ke mě tulit a chovat a kojit.

Studie na přesně to, co se ptáš, jsem nehledala, ale dost zajímavých informací o dětském spánku najdeš v knize Dětský spánek v otázkách a odpovědích (četla jsem na doporučení švagrové), nebo jsem nedávno narazila na web prosimspinkej.cz. Ta kniha je spíš věděcká, web mi přijde víc „alternativní“, ale například tam byl rozhovor s nějakou antropoložkou o spánku a tak.

Podívej, každé dítě je trochu jiné. JEstli vám to vyhovuje, tak se na to vykašli a dělej to dál. Když jste oba spokojení, tak právě z toho trauma nebude :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >