Petr, Ida a miminko

3HE
22306
5.8.18 09:42

Petr, Ida a miminko

Prosííím, pořídili jste knížku, Petr, Ida a miminko? Spokojeni? Dcera - 8let.. ví o tom jen velmi zběžně pár informací. Jde do druhé třídy, chci jí během srpna zasvětit do tajů těchto věcí.. už je nejvyšší čas!!! a tuhle knížku mám možnost z bazaru koupit… tak zvažuji, zda ano, či ne… a co všechno se vlastně dozví… menstrruace taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6431
5.8.18 10:09

Viděla jsem náhled té knihy a přijde mi úchylná (pokud si ji nepletu s jinou). Svým dětem jsem vše řekla sama, s citem a přístupem, jaký jsem uznala za vhodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
5.8.18 10:10

Tu knížku jsem jako dítě milovala, jednou na ni padne výběr i pro mé děti. Je tam všechno dost podrobně, krásně ilustrováno a podáno pravdivě a i pro dítě srozumitelně. Menstruace tuším taky, už je to dost dlouho, co jsem to četla naposledy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20557
5.8.18 10:14
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22306
5.8.18 10:28
@Kfětoslava píše:
Viděla jsem náhled té knihy a přijde mi úchylná (pokud si ji nepletu s jinou). Svým dětem jsem vše řekla sama, s citem a přístupem, jaký jsem uznala za vhodný.

v náhledu jsou samé „pikantnosti“.. ale jinak by knížka mohla být dobrá.. bývá chválena… a samozřejmě, že si budeme číst s dcerou spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
5.8.18 10:31

Dcera si sama vybrala v 7,5letech a objednla podle referencí od starších kamarádek tohle https://www.megaknihy.cz/…ni-laska-sex.
Je to přístupně napsaný a ne moc ifantilně, zbytek jsme probraly spolu. Obsahově je tam všechno a ráda si ji čte opakovaně. Tebou zmiňovanou knížku jsem měla v ruce a přijde mi hrozná, nekoupila bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22306
5.8.18 10:33

@lamicina odkaz nejde otevřít.. prosím, najdi jiný .. děkuji. nebo napiš název knížky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
5.8.18 10:33
@3HE píše:
v náhledu jsou samé „pikantnosti“.. ale jinak by knížka mohla být dobrá.. bývá chválena… a samozřejmě, že si budeme číst s dcerou spolu.

Na mě je prostě nevkusná. Myslím, že dítě nepotřebuje vědět, že aby mohl tatínek souložit s maminkou, tak maminka musí pěkně zvlhnout :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22306
5.8.18 10:34

@Kfětoslava no právě.. než ji koupím, ještě si ji prolistuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
5.8.18 10:38
@3HE píše:
@Kfětoslava no právě.. než ji koupím, ještě si ji prolistuji

Já jsem pro malou měla knížku jako vodítko, ta byla fajn, ale ona jí moc číst se mnou nechtěla, spíše jsem jí to říkala vlastními slovy, jen ji teď nemůžu najít a zapomněla jsem, jak se jmenuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
5.8.18 10:38
@3HE píše:
@lamicina odkaz nejde otevřít.. prosím, najdi jiný .. děkuji. nebo napiš název knížky.

aha název je Otázky a odpovědi PRO HOLKY - dospívání, láska, sex objednávala si to přes školu ještě s jinýma knížkama, chodí jim nabídky z různých nakladatelství a učitelka shromáždí objednávky a je to pak hromadně levnější. Autorka je Petra Hirscher.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22306
5.8.18 10:42
@Kfětoslava píše:
Já jsem pro malou měla knížku jako vodítko, ta byla fajn, ale ona jí moc číst se mnou nechtěla, spíše jsem jí to říkala vlastními slovy, jen ji teď nemůžu najít a zapomněla jsem, jak se jmenuje.

tak to je škoda.. zkuste pohledat třeba na netu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2739
5.8.18 10:46

Jo a k té menstruaci jsme přidali spíš i praktický výklad jako jak to dělám já, co ve škole a tak. Dcera jde do třetí třídy a dvě holčičky už menstruaci mají, takže tuhle kapitolu bych neodkládala. Jednu mamka moc podrobně neinformovala a bylo to pak na učitelce, holka byla docela vyděšená, co se s ní děje a co má dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22306
5.8.18 10:51
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6431
5.8.18 10:54
@3HE píše: