PGD/PGS po opakovaných potratech

23
5.3.16 10:49

PGD/PGS po opakovaných potratech

Ahoj holky. Prosím řekli byste mi, jestli jste někdo podstoupil IVF s PGD/PGS v Gennetu a přispěla vám na to pojiťovna? Zajímalo by mě jaká pojišťovna, co všechno hradila a z jaké indikace? Já jsem po 3 zamlklých těhotenství (13.tt, 13.tt, 9.tt) a 1 biochemickém těhotenství. Na genetice nám doporučili PGD, ale nevěděli, jaká pojišťovna a do jaké míry PGD hradí. Poradili mi, zeptat se přímo v pojišťovně, ale tam se se mnou odmítají bavit. Dr. v Gennetu nám tvrdí, že nám nezaplatí nic, že bych já nebo manžel musela mít genetickou vadu, ale mi máme genetiku v pořádku. Naopak v Heliosu v poradně tvrdí, že v případě opakovaných potratů pojišťovna PGD hradí, ale jen některé pojišťovny, 211 prý ne. Tak bych ráda slyšela nějaké skutečné případy. Já mám pojišťovnu 211. Případně bych jí změnila, ale musela bych stihnout poslat přihlášku do konce března, potom to jde až od příštího roku. Takže bych se chtěla zeptat (zejména těch, co chodí do gennetu a podstoupili PGD z důvodu opakovaných potratů), jestli vám pojišťovna PGD uhradila a která. Za odpovědi mockrát děkuji. Jsme už zoufalí, ale už samotné IVF je velká finanční zátěž, takže PGD je pro nás opravdu moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18137
5.3.16 10:54

@Ela0011 Napis dotaz do diskuze Gennet Praha, tam je nekolik holek, ktere PGS podstoupilo a neplatily nic. U tebe bude problem v pojistovne. Uprimne, dobrou pojistovnu poznas ve chvili, kdy potrebujes nejakou drazsi nestandardnost. Lecbu chripky ti proplati kazda pojistovna, chleba se lame jinde.

Příspěvek upraven 05.03.16 v 11:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
5.3.16 10:54

@Ela0011 Ahooj :mavam: Ano, 211 opravdu nehradí nic, taky jsem jí měla a ptala jsem se přímo na pojišťovně, kde mi bylo sděleno, že si o to mohu zažádat, ale jejich genetici nechávají proplácet sotba 5% případů. Změnila jsem tedy pojišťovnu na VZP (manžel VZP už měl) a proplatili nám celé PGS. A to nemám za sebou jediný potrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.16 11:25

Jsem pacientka Heliosu a tam nám VZP PGD proplatila. Byla jsem u 211,ale kvůli PGD jsem přecházela k VZP. Měla jsem za sebou potrat a ještě cca 2 biochemické těhotenství. Všechno nám Helios zajistil. Nemusela jsem se nikde ptát. Bylo to v roce 2012, kdy byla možná ještě častější změna pojišťovny než teď.

• Nahlásit
  • Citovat
258
5.3.16 12:45

Také jsem u VZP, byla jsem na IVF s PGS v Praze v Pronatalu a v Brně v Heliosu. V obou případech pojišťovna PGS proplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
5.3.16 12:48

@Cuddy já právě s 211 nikdy problém neměla. A to jsem dost vážně nemocná a schválili mi hodně drahou léčbu (cca 25 000 měsíčně a pravděpodobně na celý život, teď jí mám teda vysazenou kvůli snaze otěhotnět). Nikdy nebyl problém, až teď jsem narazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
5.3.16 12:51

@Kikuška90 takže se změně asi nevyhnu. myslela jsem, že budu moct jít na IVF už na jaře, ale nová pojišťovna platí až od července, než se vyřeší žádost, tak budu moct jít až někdy v srpnu :-( S tebou se aspoň v pojišťovně bavili :-) mě řekli jen, že se to posuzuje individuálně a že má můj lékař z CAR poslat žádost s kompletní dokumentací. Takže mi vlastně neřekli nic :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
5.3.16 12:55

@Kedlonra a tobě to PGD doporučili kvůli potratům? O Pronatalu jsme taky uvažovali. Ale zase se mi nechce pořád měnit CAR. Jedno IVF jsme už podstoupili v Gestu, ale pak jsme přešli do Gennetu, kde jsme druhé IVF měli naplánováno, ale nakonec jsme ho nestihli, protože jsem otěhotněla přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
5.3.16 15:44

@Ela0011 ano, mám to za sebou bohužel už 4×, u nás zatím ivf nepomohlo, v Pronatalu jsem měla jen 3 vajíčka, které třetí den vyšetřili a byla poškozená a v Heliosu, tam jsem měla 16 vajíček a z toho zbyli 2 blastocysty, které nebyli v pořádku. Teď je přede mnou rozhodnutí jestli jít na další ivf nebo to zkoušet zase sami, vůbec nevím jak to řešit. Jestli je možné po tom všem mít ještě svoje dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
5.3.16 15:48

@Kedlonra Opravdu vám dělali genetiku u třídenních embryí?? To snad ani nejde.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
5.3.16 15:52

@Kikuška90 Jojo v Pronatalu, myslím, že je tím zliklidovali. Byl to důvod proč jsem pak šla do Heliosu. Ty jsi byla kde na PGS?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
5.3.16 15:58

@Kedlonra to mě moc mrzí! taky mám strach, že nikdy nebudeme mít děťátko. a vyšetřovali vám dna fragmentaci spermií? my (manžel) na tohle vyšetření jdeme za čtrnáct dní. když to dopadne špatně, tak nám doporučují PICSI. A nebo sperma od dárce, když ani to nepomůže, tak vajíčka od dárkyně. To my ale nechceme, shodli jsme se na tom, že pokud něco darovaného, tak jedině embrya. a nebo adopce. Nechceme aby to dítě bylo vlastně jen jednoho z nás, radši přijmeme úplně cizí, pokud nemůžeme mít společné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
5.3.16 16:06

@Kedlonra Já chodím do Repromedy v Brně. No nám právě říkali, že to dělají u blastocyst, protože mladší embryjka by to neustáli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
5.3.16 16:26

@Ela0011 Fragmentaci má právě v pořádku, nějakých 6%, má jen špatnou morfologii. Já mám Leidena a MTHFR, ale píchám si v těhotenství Clexan. U těch dárcovství je to složité, chápu, že nějakou dobu trvá než se pro to člověk vůbec rozhodne. Já se zatím pořád snažit bojovat o vlastní. Jinak máme zažádáno i o adopci. Tak možná příští rok výjde ta :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
5.3.16 16:27

@Kikuška90 Dívám se, že tě tento měsíc čeká další KET, tak přeji hodně štěstí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama